Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5274
Коментарів: 1576
Людей на сайті:1

Полтавська обласна організація Соціалістичної партії України

Автор: Прес-служба Полтавського обкому СПУ

Дата: 2011-05-12

Установча конференція Полтавської обласної організації СПУ відбулася 29 лютого 1992 року в місті Кременчуці. Делегати визначили основні напрямки діяльності, обрали керівні органи. Головою обласної організації став викладач Полтавського педагогічного інституту В.А. Собін.

Створення обласної організації Соцпартії проходило в складних умовах, і все ж до ІІ звітно-виборчої конференції, яка відбулася у листопаді 1992 року, вона вже налічувала три міських, шість районних і двісті первинних організацій  із загальною чисельністю близько 1500 членів партії. Слід наголосити, що абсолютна більшість з них  була членами забороненої компартії. З відновленням діяльності КПУ розпочалося масове повернення комуністів до своєї колишньої партії, чисельність організації соціалістів скоротилася більше ніж утричі. З одного боку, це благотворно впливало на процеси становлення обласного осередку СПУ як частини нової самодостатньої політичної сили лівоцентристського спрямування, але, водночас, вимагало посилення організаційної роботи всередині партійних структур, активізації роз’яснювальної роботи серед населення.

На V звітно-виборчій конференції (листопад 1995 року), де, зокрема, йшла мова про необхідність неухильного дотримання норм внутріпартійної демократії, відбулися перевибори керівництва. Головою обласної організації обрали викладача історичного факультету педагогічного інституту, депутата Полтавської міської ради С.С. Бульбу. Після зміни керівництва в роботі обкому і його бюро налагодився  нормальний стиль відносин між членами партії, що позитивно позначилося на результатах діяльності. Сприяло цьому і відновлення випуску «Трудової Полтавщини» – партійної газети соціалістів області.

У рішеннях VІ обласної партійної конференції (листопад 1996 року) наголошувалося на першочерговій необхідності удосконалення партійних структур, зміцнення існуючих і створення нових осередків, як районних, так і первинних. За приклад роботи ставилася Решетилівська районна організація, визнана кращою в СПУ.

У цей період значно активізується агітаційно-пропагандистська та ідеологічна робота. Так, за підтримки і безпосередньої участі обласного комітету СПУ 12 червня 1997 року в Полтаві було проведено Всеукраїнську наукову конференцію «Видатна історична віха: до 80-річчя Української національно-демократичної революції 1917-1920 років».

Наполеглива підготовча робота дозволила на березневих виборах 1998 року отримати непогані результати. В обласну раду було обрано 14 депутатів, 51 – у районні, 4 представники Соцпартії стали головами райрад. За блок СПУ-СелПУ на Полтавщині проголосував 214 721 виборець – 21,3% тих, що взяли участь у голосуванні. Кращий результат тоді був лише у комуністів – 23,8%.

У зв’язку з прийняттям VІ з’їздом СПУ (червень 1998 року) нової редакції Статуту в листопаді 1998 року на VІІ партійній конференції обласної організації СПУ відбулося реформування керівних органів. У повсякденній роботі реалізовувалися конкретні заходи з пропаганди матеріалів VІ з’їзду, зокрема за участі секретарів Політради з партійним активом було проведено кілька методичних семінарів, а 18 вересня 1999 року в місті Полтаві – Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Соціалізм: минуле, сучасне, перспективи».

Напередодні президентських виборів 1999 року організація соціалістів Полтавщини стала однією з найбільших в СПУ, налічуючи у своєму складі більше 2600 членів партії,  об’єднаних у 24 районні і 4 міські осередки (при тому, що в області 25 сільських районів і 5 міст обласного підпорядкування). Безумовно, це позитивно позначилося на результатах, отриманих кандидатом на посаду Президента України Олександром Морозом, який у першому турі президентських виборів 1999 року на Полтавщині переміг з результатом 26,2%, випередивши і П. Симоненка (21,8%), і Л. Кучму (19,6%).

На ці часи припадає чи не найскладніший період діяльності обласної парторганізації. Борючись проти зростаючого впливу соціалістів на виборців області, представники кучмівської влади вдавалися до грубого, брутального порушення законів. Наприклад, друкування газети обласної організації СПУ «Трудова Полтавщина» спочатку заборонили в Полтаві, потім у Кобеляках, а перед днем голосування керівництво Лубенської районної типографії без офіційного пояснення причин відмовилося віддавати вже надрукований номер газети.

З метою залякування і провокацій влада, нібито за повідомленнями про мінування, учиняла обшуки в орендованих кімнатах обкому і редколегії газети; перевдягнені молодчики зі спецслужб розправлялися з учасниками пікетування приміщення обласного театру, куди мав приїхати Л. Кучма; за начебто незаконне проведення мітингів і пікетувань проти партійних активістів порушувалися судові справи. Досить сказати, що під час акцій протесту «Україна – без Кучми!» за сфабрикованими владою позовами лідера соціалістів Полтавщини С.С. Бульбу судили 8 разів і лише втручання Голови Верховного Суду України В.Ф. Бойка у відповідь на звернення народного депутата О.О. Мороза поклало край свавіллю тодішніх кучмівських прислужників полтавської Феміди.

У зв’язку з обранням С.С. Бульби секретарем Політради СПУ і переходом на нову роботу 31 березня 2001 року пленум обкому звільнив його від обов’язків першого секретаря обласного комітету СПУ та головного редактора газети «Трудова Полтавщина», обравши першим секретарем обкому І.О. Омельченка. Незважаючи на вимушені зміни в керівництві, до виборів 2002 року обласна організація підійшла в хорошій готовності, про що свідчить отриманий результат: за список СПУ до Верховної Ради на Полтавщині проголосувало найбільше виборців, а саме – 212 080, або 22,04%, які взяли участь у голосуванні (результат СПУ по Україні – 6,87%). Крім того, в Лохвицькому мажоритарному окрузі переміг позапартійний М.В. Карнаух, котрого соціалісти активно підтримали, виходячи з домовленостей, що у парламенті він буде працювати у складі фракції СПУ. До речі, під час виборчої кампанії Голова СПУ О.О. Мороз побував на зустрічах з виборцями в кожному з п’яти районів, які входили до цього округу.

Завдяки роботі, проведеній новим керівництвом обкому, за підтримки соціалістів ще в одному окрузі переміг позапартійний кандидат. Однак у тому випадку жодних рішень щодо його підтримки з метою подальшої співпраці не приймалося, що невдовзі стало однією з причин змін у складі керівництва обласної організації. Першим секретарем  обкому знову став С.С. Бульба, обраний за списком СПУ народним депутатом України.

У першому турі президентських виборів 2004 року за кандидата від СПУ О.О. Мороза проголосувало 15,36% виборців Полтавщини (для порівняння, по Україні – 5,81%). Як одна з найпотужніших опозиційних політичних структур, обласна організація Соцпартії брала активну участь у Помаранчевій революції. Її лідер С.С.Бульба очолював обласний Комітет національного порятунку, а після перемоги на президентських виборах В. Ющенка був призначений головою Полтавської обласної державної адміністрації.

На виборах 2006 року обласна організація СПУ одержала один із кращих результатів по Україні: за партійний список СПУ до Верховної Ради проголосувало 12,87% виборців, депутатами ж місцевих рад стало більше 2,5 тисяч представників Соцпартії, у тому числі 15 – депутатами обласної ради (облрада тоді налічувала 90 депутатів). У Пирятинському, Лохвицькому, Гребінківському та Гадяцькому районах соціалістів було обрано головами районних рад, у ряді інших районів – заступниками. За підсумками виборів СПУ отримала представництво в радах практично усіх населених пунктів області. Тим самим було закладено хорошу основу для подальшої роботи, однак наступні після виборів події у Верховній Раді, входження соціалістів у коаліцію з Партією регіонів і КПУ призвели до втрати великої частини прихильників, у результаті чого на дочасних парламентських виборах 2007 року за СПУ в області проголосувало лише 2,98%, а за кандидата від СПУ на президентських 2010 року – 0,87% виборців.

У той же час на виборах органів місцевого самоврядування у жовтні 2010 року отримано результати, які дають підстави говорити про повернення довіри до СПУ. За список соціалістів до обласної ради проголосувало 4,66% виборців, що забезпечило обрання 4 депутатів. Ще 3 соціалісти перемогли на мажоритарних округах: Іван Коваль – у Карлівському районі, Віктор Лотоус – у місті  Комсомольську і Василь Стасовський – у Чорнухинському районі. Усього ж до рад різних рівнів обрано 846 представників обласної організації СПУ, що становить 8,7% від загальної кількості депутатів. За цим показником соціалісти Полтавщини займають перше місце серед обласних організацій СПУ.

На початок травня 2011 року Полтавська обласна організація СПУ нараховує в своїх рядах близько 12 тисяч досвідчених, загартованих у виборчих баталіях партійців, маючи свої осередки в кожному населеному пункті області, на кожній виборчій дільниці.

Прес-служба Полтавського обкому СПУ

Переглядів: 1938   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове