Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1579
Людей на сайті:3

Дати правову оцінку зловживанням при приватизації об’єктів

Автор:

Дата: 2011-07-14

Заява Політвиконкому Соціалістичної партії України

Громадяни України добре пам’ятають телевізійне шоу, організоване близько шести років тому Ю.Тимошенко з приводу приватизації «Криворіжсталі». Це була нібито перемога справедливості при зміні відносин власності та імітація відстоювання інтересів держави. Не згадувалося, однак, що приватизація комбінату проводилась після повернення його через суд державі і що цей суд виграла Валентина Семенюк як фізична особа. Виступаючи від імені Соціалістичної партії, вона наполягала на збереженні гіганта промисловості у власності держави. Однак тодішній уряд (прем’єр – Ю.Тимошенко) вирішив інакше. В результаті до цих пір не з’ясовано, куди поділася половина виручки від продажу комбінату (більше 10 млрд. грн.). Оборудка була прикрита тодішньою владою, але й пізніше правоохоронні органи не зацікавилися суттю шахрайства та його авторами.

Умови приватизації «Криворіжсталі» виписані були Фондом держмайна. Вони погоджувалися профкомом колективу, оскільки в ньому йшлося про інвестиційні зобов’язання нового власника, збереження соціальних гарантій для трудівників. До тих пір, поки Фондом держмайна керувала соціалістка, інвестор під контролем Фонду в цілому виконував свої зобов’язання. Схоже, це і дошкуляло Ю.Тимошенко, бо після безпідставного звільнення В.Семенюк-Самсоненко прем’єр самочинно, всупереч закону, погодила зміну інвестзобов’язань. Держава, колектив, місцевий бюджет понесли багатомільйонні збитки. Хто і що виграв від того, ще доведеться встановити.

В.Семенюк-Самсоненко звернулась з позовною заявою про визнання незаконними дій Прем’єр–міністра України Ю.Тимошенко та ФДМ щодо призупинення виконання інвестзобов’язань власником підприємства. Після тривалих перешкод днями Вищий адміністративний суд України поновив розгляд цієї справи. Робимо свою заяву, оскільки факт поновлення справи замовчується.

Сподіваємося, що і ситуація довкола «Луганськтепловозу» знайде правову і політичну оцінку. Організоване минулою владою гоніння на голову ФДМ за приватизацію цього підприємства (з участю російського інвестора – споживача продукції заводу) закінчилося відміною законного рішення ФДМ. Виручка від нової приватизації не перекрила штрафи на користь попереднього інвестора, тобто бюджету знову нанесені величезні збитки. А підписання Ю.Тимошенко посередницьких мільярдних угод з зарубіжними конкурентами луганських тепловозобудівників про поставки тепловозів привело до фактичної зупинки виробництва, де свого часу зайнятими були майже 40 тисяч працівників.

Сьогодні через ЗМІ уже не видно проливання крокодилячих сліз за цим та іншими нібито раніше «неправильно» приватизованими об’єктами. Тепер вони прибрані до рук «правильно». Тільки хто відповість за таку «правильність»?

Ми далекі від злорадства з приводу судового розгляду дій Ю.Тимошенко щодо газових угод та інших справ, Не вітаємо і процедуру суду, що має вигляд фарсу. Але переконані, що є багато важливіші справи, що не менші збитки державі і народу нанесені згаданими тут та іншими фактами шахрайств.

Ці факти обов’язково повинні одержати правову оцінку. Щоб неповадно було іншим. Щоб справедливість і законність у діях влади були забезпечені.

07.07.2011 р.

 

Переглядів: 1109   Коментарів: 1   

Коментар залишив: xxx
Дата: 2011-07-21

ну если Тимошенко приватизировала Криворіжсталь, то Бульба помог Морозу и Рудьковскому прихватизировать газовую скважену в Шишацком раене. Почему вы тогда об этом не пишете?

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове