Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1579
Людей на сайті:1

Про ставлення Соціалістичної партії до політики державної влади

Автор: В.Цушко

Дата: 2011-08-03

Заява XVII з’їзду Соціалістичної партії України

Соціалістична партія України, беручи участь у політичних процесах упродовж усіх років незалежності, послідовно відстоювала інтереси людей праці, засади соціальної справедливості, демократії, захисту прав людини. Ми вважали і вважаємо, що лише реалізація такої політики, притаманної системі демократичного соціалізму, дає єдину змогу розвиватися країні відповідно до фундаментальної норми Конституції про суть суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, якою має стати Україна.

Необхідні при тому перетворення в політичній, економічній, соціальній і духовній сферах за останні 20 років здійснювалися в протистоянні ліберальної і соціалістичної тенденцій, коли ліберальна позиція постійно підживлювалась владою. Вона крок за кроком переміщувалася на бік крупної буржуазії, ставала владою олігархічною.

У цьому відношенні, по суті, нічим не відрізнялася політика усіх президентів, урядів, парламентів суверенної України. Недосконала політична структура суспільства не змогла забезпечити оптимальний баланс інтересів народу і бізнесу, використати досвід європейських країн. Причому народ фактично відсторонюється від можливостей впливу на ситуацію, на її розвиток.

Антиконституційний розпуск Верховної Ради, здійснений «помаранчевою» владою з метою витіснення з парламенту соціалістів, значно пришвидшив цей процес і призвів до суттєвого послаблення довіри народу до влади.

У цих умовах усі нормальні політичні сили мають зосередитись на порятунку країни.

Перші кроки нової влади засвідчили її прагнення і можливості значною мірою адекватно відповідати владними діями на виклики життя. Налагодились нормальні взаємини різних гілок влади. З’явились засади внутрішньої і зовнішньої політики, затвердження яких соціалісти вимагали протягом останніх 15 років. Нормалізувались стосунки з нашим історичним і цивілізаційним партнером – Росією, які були зіпсовані «помаранчевими» і зведені практично до рівня холодної війни. Україна відмовилась від курсу на членство в НАТО.

Проте розуміння СПУ необхідності названих кроків і проголошення реформ має супроводжуватись значним посиленням партійних зусиль щодо соціального захисту людей праці, утвердженням соціальної справедливості. Для партії є принципово неприйнятним здійснення реформ за рахунок людей низького і середнього достатку.

Причому, це стосується усіх напрямків реформ: адміністративної, податкової, пенсійної, житлово-комунальної, земельної, конституційної, реформи виборчої системи. Дистанція між інтересами суспільства і влади досягла загрозливих розмірів.

Виходячи з такого стану речей, Соціалістична партія України ще раз підтверджує свою опозиційність нинішній політиці влади, вважає необхідним рішуче посилити опозиційну діяльність партії.

Ми проти намірів через адміністративну реформу втратити статус частиною адміністративних одиниць, міст і районів, іще збільшити дистанцію між людиною і владою.

Ми не підтримуємо ті норми податкових нововведень, які зв’язують ініціативу підприємців і дрібного бізнесу.

Ми проти підвищення пенсійного віку і пенсійного стажу доти, доки економіку не буде виведено з тіні і кримінальних схем, що є головною причиною недостачі коштів для пенсій.

Ми категорично проти перекладання лише на плечі населення всього тягаря житлово-комунальної сфери, куди входять суперприбутки власників енергоресурсів, енергомереж, хабарі чиновників при відведенні земель, «відкатів» при інвестиціях, завищенні вартості будівництва, водопостачанні і водовідведенні.

Ми не згодні з приниженням ролі органів місцевого самоврядування, вважаючи, що владу треба переміщувати до людей, під контроль громад.

Ми категорично проти перетворення землі на товар, проти порушення Конституції, котра визначає землю загальнонародною власністю.

Ми не схвалюємо заяви влади про орієнтацію на членство в європейських структурах, вважаючи, що саму Україну треба будувати як державу європейського типу.

Ми не згодні з проектом виборчого закону, який закріплює можливості адмінресурсу, натомість наполягаємо на використанні переваг виборчого закону з відкритими партійними списками.

З кожного зі згаданих напрямків ми пропонували і пропонуємо конструктивні варіанти, корисні людям і державі, що принципово вирізняє цивілізований характер нашої опозиційності. Ми не збираємося робити з неї рекламне шоу, як це спостерігається серед різних політичних сил, що втратили владу і можливість здійснювати ту ж ліберальну політику у власних корисливих інтересах. Метою нашої партійної опозиційності має стати не критика заради критики чи дискредитація влади будь-якою ціною, а стимулювання політичної діяльності як влади, так і всього суспільства для утвердження засад соціальної, демократичної, правової держави.

Ми будемо використовувати всі конституційні форми боротьби за інтереси мільйонів співвітчизників – робітників, селян, військовослужбовців, учителів, інженерів, працівників культури, вчених, студентів, підприємців, пенсіонерів, ветеранів і дітей війни, інших категорій громадян країни. Будемо їх долучати до цієї боротьби, сподіваючись на їхню підтримку під час політичних кампаній, усвідомлюючи спільну з ними відповідальність за сьогодення і перспективу України.

Голова СПУ В.Цушко

31 липня 2011 року

 

Переглядів: 914   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове