Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1579
Людей на сайті:1

Про підтримку соціалістами позиції профспілок України щодо встановлення розмірів мінімального споживчого бюджету та мінімальної зарплати

Автор: Прес-служба СПУ

Дата: 2011-09-01

Заява Політради Соціалістичної партії України

Сьогодні, як завжди при формуванні проекту бюджету, відбувається непростий соціальний діалог між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнським об’єднанням професійних спілок та об’єднанням організацій роботодавців щодо визначення розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати і базового тарифу єдиної тарифної сітки для працівників бюджетної сфери на 2012 рік.

За цими пов’язаними параметрами оцінюється і формується рівень життя в Україні, реалізується соціальна політика та розробляються державні соціальні програми, визначаються державні соціальні стандарти і гарантії, встановлюються мінімальні пенсії, допомоги по безробіттю та інші соціальні виплати. Тобто від них залежить соціальний клімат держави.

Незбалансоване рішення з цього питання, не підтверджене загальним консенсусом сторін може законсервувати бідність в Україні як мінімум ще на один рік, оскільки сьогодні темпи зростання мінімальних гарантій оплати праці не адекватні реальному прожитковому мінімуму в країні.

Не переконує в серйозних намірах покращити життя людей пропозиція уряду підняти розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в 2012 році лише до 1098 грн., зважаючи на те, що ріст цін в Україні значно випереджає ріст зарплат, а вартість споживчого кошика на одного громадянина в порушення Закону «Про прожитковий мінімум» не переглядалася з 2000 року, а повинна розраховуватись раз на 5 років.

Основні показники і стандарти якості життя українців повинні визначитися не кулуарно, базуючись тільки на статистичних підходах, а з врахуванням громадської думки на формування соціальної політики держави. Соціалісти готові надати кваліфіковану допомогу при виконанні відповідних розрахунків, використовуючи свій політичний досвід і конкретні напрацювання в цій сфері, щоб сприяти своєчасному сформуванню проекту бюджету на 2012 рік на засадах соціальної справедливості та гарантіях гідного життя.

СПУ підтримує конструктивну і логічну позицію профспілок, яка полягає в необхідності затвердження урядом, використовуючи наукову методологію, реального набору продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг для основних демографічних груп населення та перерахунку і встановлення на цій основі реального вартісного рівня прожиткового мінімуму, що буде об’єктивною базою для встановлення в результаті переговорів з представниками профспілок та роботодавців достойного рівня мінімальної заробітної плати в Україні.

Такий підхід дозволить запобігти порушенню 48 статті Конституції України, котра гарантує право кожного громадянина на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, а також низки законів та нормативних актів, що забезпечують реалізацію прав, інтересів і потреб людей.

Для соціалістів це не пусті слова, зважаючи на нашу конструктивну участь у творенні Конституції та послідовну боротьбу проти девальвації закладених до неї цінностей.

 

Голова СПУ Олександр Мороз

14 серпня 2011 року

;

;

Переглядів: 1190   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове