Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1579
Людей на сайті:5

Олександр Мороз: «Ліві партії погодили Угоду про порядок об'єднання»

Автор: СПУ

Дата: 2011-11-24

 

 18 листопада 2011 року Координаційна рада у складі керівників партій погодила Угоду про порядок об'єднання лівоцентристських партій України.

Координаційна рада визначила дату проведення об'єднавчого з'їзду партій – 17 грудня 2011 р. Через 70 днів на основі статутних умов партій повинен відбутися черговий ХVІІІ з’їзд партій, що об’єдналися навколо СПУ.

Щодо процесу об’єднання лівих сил Голова СПУ О. Мороз наголосив: «Треба мати на увазі найважливішу обставину – об’єднуються не конкретні люди, скажімо ті, що раніше були в одній партії, – Мороз, Ніколаєнко, Вінський тощо. Об’єднуються структури, у яких позиції людей, що сповідують необхідність запровадження в Україні соціальної справедливості в усіх її складових. Оскільки наша мета – це побудова суспільства соціальної справедливості, моделі демократичного соціалізму, який характерний для багатьох європейських держав, то ми справді маємо що сказати людям, даємо їм перспективу і можемо розраховувати на їх підтримку».

Крім того, лідер СПУ вважає, що об’єднання лівих допоможе людям визначитися із вибором політичної сили за ідеологією: «Таким чином для громадян спрощується можливість вибору між представниками тих політичних сил, які будуть на наступних та інших виборах йти далі. В Україні не повинно бути двісті партій, бо це надає можливість бізнесу формувати під виглядом партії свої бізнесові утворення для відстоювання власних інтересів».

За словами О. Мороза, є три варіанти назви майбутнього об’єднання, які обрано для розгляду і оцінки шляхом проведення фокус-груп. «Одна з цих назв «Соціалістична партія України (об’єднані ліві)», яка відображає позицію, принаймні, представників саме Соціалістичної партії і тих, хто тверезо дивиться на політичну ситуацію в Україні», – розповів лідер СПУ.

 

Довідка. Соціалістична партія України створена 26 жовтня 1991 р. у Києві зусиллями колишніх членів забороненої КПУ (КПРС), які не погоджувалися з її забороною і прагли продовжувати політичну діяльність. Лідером партії був обраний колишній керівник комуністичної більшості в Верховній Раді УРСР Олександр Мороз.

У грудні 1993 партія оголосила себе опозиційною до влади, яку уособлювали президент Леонід Кравчук та прем'єр-міністр Леонід Кучма. Після відновлення КПУ лави Соціалістичної партії залишила значна кількість колишніх членів КПРС, СПУ почала перетворюватися з лівої на лівоцентристську партію.

На парламентських виборах 1994 р. до Верховної Ради України було обрано 14 представників СПУ. У травні 1994 р. Олександр Мороз став Головою Верховної Ради. Його кандидатура була висунута на президентських виборах того ж року, у першому турі яких Мороз набрав 13,04% голосів (третє місце). Заслугою СПУ є ухвалення нової Конституції України (28 червня 1996 р.).

На президентських виборах 1999 року СПУ знову висунула кандидатуру Олександра Мороза. Він отримав 11,29% голосів (третє місце).

На VIII з'їзді СПУ, який відбувся 20 травня 2000 р. у Києві, головною програмною метою партія проголосила демократичний соціалізм. Уже в грудні 2000 р. СПУ стала однією з основних рушійних сил акції "Україна без Кучми", під час якої вперше на рівні пересічних членів партій соціалісти об'єднали зусилля з представниками правих партій. Проте після поразки акції "Україна без Кучми" на парламентські вибори опозиційні до Леоніда Кучми партії вирішили йти самостійно. Напередодні кампанії СПУ мало не втратила молодіжне крило. Соціалістичний конгрес молоді (СКМ) та його лідер Вадим Місюра вирішили підтримати СДПУ(о). З тих, хто залишився з СПУ, у стислі терміни був створений Союз молодих соціалістів (СМС).

На виборах 2002 року СПУ здобула 6,87% голосів (п'яте місце). На посаду Президента у 2004 році соціалісти знов висунули кандидатуру Олександра Мороза. Він набрав у першому турі 5,77% голосів виборців (третє місце), після чого СПУ прийняла рішення підтримати у другому турі президентських виборів Віктора Ющенка.

Після проведення позачергових виборів до Верховної Ради України 30 вересня 2007 р. в умовах, що склалися в Україні, соціалісти заявили про своє опозиційне ставлення до влади, всіма доступними методами протидіяли спробам закріпити її узурпацію, продовжили працювати над завершенням політичної реформи, передачею всієї повноти влади місцевим громадам.

Переглядів: 915   Коментарів: 3   

Коментар залишив: Сергей
Дата: 2011-11-25

Винский, Николаенко? думаю, что это ошибка

Коментар залишив: Листопад
Дата: 2011-11-24

Действительно интересный вопрос тем кто ушел от социалисто, а теперь готов воссоединяться.

Коментар залишив: Товариш
Дата: 2011-11-24

А про зраду Мороза?

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове