Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1579
Людей на сайті:2

Закони про соціальний захист мають виконуватися безумовно і в повному обсязі!

Автор: Перший секретар Полтавського обкому СПУ Степан Бульба

Дата: 2011-12-08

 

Заява Полтавського обласного комітету Соціалістичної партії України

Як відомо, з 1 січня 2006 року набув чинності Закон України «Про соціальний захист дітей війни», яким встановлено правовий статус, основу і гарантії соціального захисту дітей війни шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.

Водночас щороку при підготовці і прийнятті закону про державний бюджет, грубо порушуючи Конституцію України, Кабінет Міністрів, Верховна Рада і Президент України допускали звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод дітей війни, підтвердженням чого є відповідні рішення Конституційного Суду.

У зв’язку з цим за період з 2006-го по грудень 2011 року кожній дитині війни не доплачено близько 10 тис. грн. державної соціальної підтримки.

Для захисту своїх прав діти війни змушені були звертатися до суду і, долаючи різноманітні перепони, отримували позитивні рішення, що дало змогу відшкодувати частину недоплачених коштів. Однак з вересня 2011 року управління Пенсійного фонду України припинили виплати за судовими рішеннями, у тому числі за виконавчими листами.

Більше того, після проведення перерахунку управліннями Пенсійного фонду розміри виплачуваних пенсій незаконно зменшуються, а дітям війни надсилаються повідомлення з’явитися до управлінь для, як зазначається в листах, «вирішення питання щодо доцільності проведення виплати по судовому рішенню». Насправді ж в умовах психологічного тиску дітей війни примушують письмово погодитися на незаконне зменшення пенсій і невиконання рішень суду щодо виплат заборгованої підтримки.

Подібні дії є ні чим іншим, як ухилянням посадових осіб боржника – управлінь Пенсійного фонду - від виконання судових рішень, грубим порушенням ст. 124 Конституції і ст. 255 КАСУ, котрими визначено, що рішення суду, які набрали чинності, є обов’язковими до виконання всіма посадовими особами на всій території країни.

За цих обставин, з метою припинити беззаконня, захистити права громадян, фракція СПУ у Полтавській обласній раді запропонувала сесії обласної ради прийняти звернення до Президента, Голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра України, у якому зокрема говориться:

«Виражаючи інтереси своїх виборців, звертаємося до Вас із пропозицією при прийнятті Закону про Державний бюджет України на 2012 рік передбачити кошти, необхідні для безумовного і в повному обсязі виконання Законів «Про соціальний захист дітей війни», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку» і т. д., а також для ліквідації заборгованостей з державної соціальної допомоги виділити кошти, необхідні для виконання судових рішень, що набрали чинності.

Однак зусиллями провладної більшості у складі представників Партії регіонів, т.зв. партії «Совість України» та інших пропозиція фракції СПУ була відхилена.

Полтавський обласний комітет СПУ засуджує політику влади, спрямовану на ліквідацію існуючих соціальних гарантій малозабезпечених громадян. Позиція соціалістів чітка і послідовна: закони про соціальний захист повинні виконуватися безумовно і в повному обсязі!

 

Перший секретар Полтавського обкому СПУ Степан Бульба

7 грудня 2011 року

Переглядів: 958   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове