Загружаю…
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Україна потребує зміни влади!
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5271
Коментарів: 1567
Людей на сайті:4

Юридична консультація

Автор: СПУ

Дата: 2011-12-21

 

Мы проживаем в 4-этажном доме. У нас все квартиры приватизированы. ЖЭКа у нас нет. В настоящее время в нашем доме сильно протекает крыша. Нужно срочно перекрывать. Просим разъяснить: все ли жильцы дома должны принимать участие в ремонте крыши или только жильцы верхнего этажа?

С большой просьбой и уважением,

Каштанова, Онуфриенко, Мельничук, Лехачев –

жильцы дома №10 по улице Дьячишина в г. Балта Одесской области

Відповідь на це питання дає юрист-адвокат Олександр Володимирович Дербеньов.

Для точної відповіді на дане запитання потрібна більш широка інформація, але з урахуванням наданої необхідно зазначити, що відповідно до діючого законодавства (ч. 2 ст. 382 ЦК України) власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників не житлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

У ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» визначено, що утримання приватизованих квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках здійснюється за рахунок коштів їх власників згідно з Правилами користування приміщеннями жилих будинків та прибудинкових територій, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від форм власності на них.

Власники квартир багатоквартирних будинків та житлових приміщень у гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень у будинку чи гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку чи гуртожитках.

Тому витрати у ремонті будівлі повинні нести всі мешканці будинку.

Щоб у подальшому у мешканців будинку не виникало питань, за чий кошт робити ремонт, пропоную для сумісного вирішення питань з обслуговування будинку створити ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків).

Переглядів: 1194   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове