Загружаю…
Про ситуацію довкола СПУ та основні завдання поточного періоду
З приводу інтерв’ю Олександра Мороза телеканалу «112» від 18.05.2018 р.
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5260
Коментарів: 1545
Людей на сайті:6

Мінімальний розмір пенсії у зв’язку з утратою годувальника

Автор: Олександр Дербеньов

Дата: 2012-01-13

Веде рубрику юрист-адвокат Олександр Дербеньов

Здравствуйте!

Разъясните мне, пожалуйста, такой вопрос. Я вдова военного пенсионера, который умер в 2007 году. На пенсию мужа я перешла в марте 2007 года. Размер моей пенсии составляет 30% пенсии мужа, а с 2005 года пенсия в связи с утратой кормильца составляет 50%. То правомерны ли действия Николаевского облвоенкомата, который начислил мне такой процент?

И существует ли минимальный размер пенсии в связи с утратой кормильца вдовам военнослужащих? Кормилец умер по болезни в возрасте 70 лет. Согласно статье 37 Закона №2 я имею право на пенсию в размере 50% пенсии по возрасту умершего мужа. Мой муж был капитаном запаса, 28 лет стажа в Вооруженных Силах, «Ветеран военной службы». Пенсия назначена за выслугу лет.

Л.И. Максимова, г. Николаев

Відповідь на Ваше запитання знаходиться в площині двох Законів: «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Ви перейшли на пенсію померлого чоловіка і отримуєте її відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Нарахування цього виду пенсії співробітниками Миколаївського обласного військового комісаріату проведено у відповідності до ст. 36 вищезазначеного закону.

Пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах:

б) сім'ям військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби, - 30 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї.

Тому в даному випадку їхні дії, вважаю, були правомірними.

Щодо другої частини питання, то хотілося б зазначити, що в даному Законі є така норма в ст. 37. Мінімальні розміри пенсій в разі втрати годувальника.

Пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, з розрахунку на кожного непрацездатного члена сім'ї не можуть бути нижчими:

а) при обчисленні пенсій відповідно до пункту "а" статті 36 цього Закону: для членів сімей солдатів і матросів строкової служби - 150 процентів, членів сімей сержантів і старшин, єфрейторів (старших солдатів) і старших матросів строкової служби - 165 процентів, членів сімей прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб молодшого начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ - 180 процентів, а для членів сімей офіцерського складу та осіб начальницького складу (крім молодшого) органів внутрішніх справ - 195 процентів мінімального розміру пенсії за віком;

б) при обчисленні пенсій відповідно до пункту "б" статті 36 цього Закону - 75 процентів розмірів, передбачених пунктом "а" цієї статті для членів сімей відповідних категорій військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

 

Мінімальний розмір пенсії за віком у 2011 році

     Розмір пенсії      Термін дії      Підстава
     750 грн.      01.01.2011 - 31.03.2011      Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-XIV;  
Закон України від 23.12.2010 р. № 2857-VI
     764 грн.      01.04.2011 - 30.09.2011      Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-XIV;  
Закон України від 23.12.2010 р. № 2857-VI
     784 грн.      01.10.2011 - 30.11.2011      Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-XIV;  
Закон України від 23.12.2010 р. № 2857-VI
     800 грн.      01.12.2011 - 31.12.2011      Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-XIV; 
Закон України від 23.12.2010 р. № 2857-VI

 

     Тобто, якщо при підрахунку виявиться, що Ви отримуєте пенсію меншу, ніж у визначеному Законом порядку, то Вам повинні провести перерахунок, а в разі відмови потрібно буде звернутися до суду.

     Стосовно посилання на ст. 37 Закону №2, то дана норма є і застосовується при нарахуванні пенсії відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», але це можливо тільки при переході з даного виду пенсії на другий вид.

     Для вирішення цього питання Вам для консультації потрібно звернутися в Пенсійний фонд за місцем проживання.

Переглядів: 4467   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове