Загружаю…
Про ситуацію довкола СПУ та основні завдання поточного періоду
З приводу інтерв’ю Олександра Мороза телеканалу «112» від 18.05.2018 р.
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5260
Коментарів: 1545
Людей на сайті:8

Щодо перебування на обліку в центрах зайнятості на випадок безробіття

Автор: Олександр ДЕРБЕНЬОВ

Дата: 2012-01-18

Я находилась на учете в центре занятости и была снята за то, что по состоянию здоровья отказалась от обучения. В настоящее время по истечении 3 месяцев хочу перерегистрироваться.

Вопрос у меня такой: имею ли я право дополучить пособие? На момент, когда меня сняли, я недополучила пособие за 2 месяца.

И второй вопрос: могу ли я работать на общественных работах, так как проработала я в году 100 дней, а не 180, как мне положено по статусу безработной?

И в первом, и во втором мне отказывают работники центра занятости. Правомерно ли это?

Омельченко Л.В.

 

Для відповіді на це питання необхідні більш детальні відомості, але з урахуванням наданої інформації варто зауважити, що дані відносини визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Відповідно до п.14 ст.31, виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі: відмови безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від двох пропозицій проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, у тому числі осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності).

Таким чином, якщо Вам не менше двох разів було запропоновано пройти навчання, а Ви відмовились, посилаючись на стан здоров’я, і не представили на підтвердження документу стосовно знаходження у медичному закладі, виплата допомоги в цьому разі припиняється.

Якщо ж зняття з обліку відбулося після першої відмови, то така відмова була безпідставною і дії працівників центру зайнятості потрібно оскаржувати.

Стосовно перереєстрації в центрі зайнятості, то відповідно частини 2 статті 26 Закону України «Про зайнятись населення», якщо цей працівник відмовився від двох пропозицій підходящої роботи в період пошуку роботи, він втрачає право на надання статусу безробітного строком на три місяці з подальшою перереєстрацією як такого, що шукає роботу. Таким чином, Ви маєте право зареєструватися в центрі зайнятості.

Відмовляти ж Вам в участі у громадських роботах працівники центру зайнятості можуть на підставі того, що на даний час Ви не маєте переважного права, наданого громадянам, які мають статус безробітного. Дана норма знайшла своє відображення в статті 23 частині 2 вищезазначеного Закону: “З особами, які бажають брати участь в громадських роботах, укладається строковий трудовий договір з правом його продовження за погодженням сторін до вирішення питання про їх працевлаштування на підходящу роботу. Переважним правом укладання договорів користуються громадяни, зареєстровані як безробітні”.

Переглядів: 2335   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове