Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1582
Людей на сайті:2

РОЗПОРЯДЖАТИСЬ ЗЕМЛЕЮ МАЄ СІЛЬСЬКА ГРОМАДА

Автор: Зеновій ХОЛОДНЮК

Дата: 2012-01-26

Сільським головам, депутатам сільських рад

Відкритий лист першого заступника Голови СПУ Зеновія Холоднюка

щодо Закону «Про ринок землі»

Шановні народні обранці!

Вам відомо, що Верховна Рада, попри всі протести, готується відмінити мораторій на продаж землі. Є реальна загроза, що земля стане звичайним товаром - предметом нечесної торгівлі і небачених спекуляцій. Виникає реальна загроза обезземелення селян, руйнації села.

Ми свідомі того, що чимало власників земельних паїв, особливо серед городян, готові хоч сьогодні продати свою землю будь-кому і за будь-яку ціну. Це призведе до обвалу цін на землю. Селянська партія України вважає, що саме держава повинна поступово викупати по чесній, обґрунтованій ціні земельні паї у селян та передавати ці землі у користування сільських громад єдиним земельним масивом. Настав час повернути землю у користування сільських громад. Колективна форма власності на землю теж має право на існування!

Тільки за цих умов земля буде надійним, вічним «монетним двором» кожної сільської ради, які сьогодні потерпають від свого безправ'я та безгрошів'я.

Погодьтесь, шановні, що сьогоднішній стан справ не влаштовує жодну сільську громаду. Добре, якщо на території ради зареєстроване і діє сільгосппідприємство чи кілька фермерських господарств. Тоді хоч якісь відрахування надходять у бюджет ради. А якщо агрохолдинг зареєстрований у Києві чи на Кіпрі, що має село від цього магната?

Ми виступаємо за те, щоб саме сільська громада в особі сільської ради одержала право розпоряджатись землею не тільки в межах населеного пункту, а й всієї території, де знаходяться земельні паї її мешканців. Представницький орган повинен мати реальні, а не декларативні повноваження. Не повинен сільський голова кланятись кожному «Мерседесу», що проїжджає селом!

Ми свідомі того, що наші пропозиції викличуть неприйняття і шалений спротив від тих, хто сьогодні нещадно експлуатує українські чорноземи, виплачуючи мізерні кошти власникам паїв. Знайдіть бодай один український банк, який би видавав кредити під три відсотки річних! А селяни-пайовики надають такий кредит земельному магнату, та ще й дякують йому за його «небачену щедрість»!

Знаємо, що у сільських голів, у депутатів всіх рівнів є чимало слушних пропозицій по вирішенню земельного питання.

До Вищої ради Селянської партії України надходять пропозиції відродити у межах кожної сільської ради сільськогосподарський виробничий кооператив. І цю думку треба не тільки вітати, а й всіляко підтримувати! Згадайте, хто за часів колективного господарювання будував у селі дороги, Будинки Культури, школи, ФАПи, житло для спеціалістів і сільської інтелігенції. І згадайте, звідки ж брались кошти на ці будови. Земля - ось основний, надійний і незрадливий інвестор українського села!

Надходять також пропозиції створювати на території кожної сільської ради Спілки власників земельних паїв, і ця думка теж варта на всіляку підтримку. Тільки Спілка, що має юридичні повноваження, здатна ефективно захищати інтереси кожного пайовика.

Село і земля - єдиний живий організм. Село без землі остаточно деградує і врешті-решт загине. Тільки сільська громада, що володіє землею, може його порятувати. У нас з вами, шановні народні обранці, одна спільна мета. То ж спільними зусиллями захистимо землю, врятуємо українське село від остаточного занепаду і руйнування!

Зеновій ХОЛОДНЮК,

перший заступник Голови СПУ,

екс-голова Селянської партії України

Переглядів: 1051   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове