Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5274
Коментарів: 1576
Людей на сайті:3

Щодо тривалості робочого часу, оплати за нічні, святкові та наднормові та відповідальність за порушення чинного законодавства

Автор: Олександр Дербеньов

Дата: 2012-02-24

Здравствуйте, товарищи!

     Пишет вам Акимов Николай Александрович из села Шапарска Белокуракинского района Луганской области. Прошу вас в рубрике «Юридическая консультация» дать разъяснения по таким вопросам:

  1. Я работаю ночным сторожем по 9 часов каждый день, без выходных, за минимальную зарплату. А в табеле ставят по 7 часов и 27 рабочих дней. Спрашивали экономиста, почему нам не платят за ночные, праздничные дни и переработку. Ответ был такой: все это сторожам не положено, потому что минимальная зарплата рассчитана за 31 день. Действительно ли это так?
  2. Сколько нужно отработать часов и дней на минимальную зарплату?
  3. Какое время работы считается ночным, как должна оплачиваться работа в ночное время, в праздничные дни и переработанные часы?
  4. Какую ответственность несут руководители предприятия за неправильное начисление зарплаты?

     Большое спасибо!

     У своїх запитаннях Ви не повідомляєте, на яких підставах працюєте: чи укладався з Вами трудовий договір? Але у ст. 95 Кодексу законів про працю України, , зазначено, що мінімальна заробітна плата -- це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт).

     До мінімальної заробітної плати не включаються доплати за роботу в надурочний час, у важких, шкідливих, особливо шкідливих умовах праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я, а також премії до ювілейних дат, за винаходи та раціоналізаторські пропозиції, матеріальна допомога.

     У разі, коли працівникові, який виконав місячну (годинну) норму праці, нарахована заробітна плата нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, підприємство провадить доплату до її рівня.

     Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється і переглядається відповідно до статей 9 і 10 Закону України «Про оплату праці».

     Тому твердження працівника Вашого підприємства безпідставне і необґрунтоване.

     Нормальна тривалiсть робочого часу працiвникiв в Україні відповідно до ст. 50 КЗпП не може перевищувати 40 годин на тиждень. Пiдприємства i органiзацiї при укладаннi колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалостi робочого часу .

     Особливості режиму робочого часу сторожів обумовлені необхідністю виконання обов'язків з охорони об'єктів у нічний час, вихідні та святкові дні, що не дає змоги встановити 5-денний або 6-денний робочий тиждень і тому у відповідності до ст. 61 КЗпП допускається за погодженням з профспілковим комітетом запровадження підсумованого обліку робочого часу, але з урахуванням того, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.

     Стосовно праці в нічний час. Нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку. (ст. 54 КЗпП). Робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною угодою і колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

     За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки. За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, -- за всі відпрацьовані надурочні години. У разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді,. У святкові дні робота оплачується у подвійному розмірі.

     Підприємство у разі невірно нарахованої заробітної плати повинно відшкодувати працівникові матеріальну та моральну шкоду. Керівник підприємства в разі встановлення в його діях вини за безпідставну невиплату заробітної плати може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за ст. 175 КК України.

Переглядів: 17932   Коментарів: 1   

Коментар залишив: Просто людина
Дата: 2014-03-21

спасибі за консультацію. за допомогою її я захистила свої права.

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове