Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1582
Людей на сайті:3

Соціалісти України і Венесуели - точки дотику для співробітництва

Автор: Прес-служба СПУ

Дата: 2012-03-01

 

28 лютого 2012 року відбулася зустріч заступника Голови СПУ Дениса Русака з Надзвичайним і Повноважним Послом Боліваріанської Республіки Венесуела в Республіці Білорусь Амеріко Діас Нуньєсом.

Метою зустрічі було обговорення питань співпраці, інформаційної взаємодії між українськими і венесуельськими соціалістами, їх ідеологічна підтримка діяльності СПУ, позицій Маніфесту «До суспільства соціальної справедливості!»

У ході зустрічі обговорено економічну і геополітичну ситуацію у світі, звернено увагу на тенденції минулих років щодо захоплення капіталом енергетичних ринків силовими методами. Венесуельська сторона підтримала позицію Маніфесту СПУ щодо підприємств, які не виконали інвестиційні зобов'язання перед державою. А саме: повернення у державну та комунальну власність підприємств стратегічного значення, природних монополій, розподільчих та транзитних мереж і надр. Посол Амеріко Діас Нуньєс поділився досвідом та здобутками соціалістичних перетворень і націоналізації у Венесуелі.

Під час обговорення кризових явищ у сучасній капіталістичній економіці Денис Русак, у свою чергу, висловив підтримку Боліваріанській революції та її лідеру Уго Чавесу, яка передбачала боротьбу проти капіталістичної системи і прагнення до побудови соціалізму, з поширенням боліваріанського досвіду в інших латиноамериканських країнах.

Також було обговорено ідеологічну програму Єдиної соціалістичної партії Венесуели «Соціалізм ХХІ століття» і поточну реалізацію положень програми, розглянуто можливість проведення спільної конференції  венесуельських економістів-соціалістів та представників СПУ в рамках завдання напрацювання положень нової програми СПУ.

Учасники зустрічі розглянули методи обмеження впливу транснаціональних корпорацій на соціально-економічні перетворення у Венесуелі, використання цього досвіду українськими соціалістами. У контексті цього питання Денис Русак зауважив, що українці з десятком нафтопереробних заводів (шість основних і допоміжні переробні потужності з газового конденсату) купують пальне дорожче, ніж в США. А у Венесуелі пальне одне з найдешевших у світі, чого не було, коли там домінували транснаціональні американські нафтові гіганти.

«Що б не писала західна преса про Венесуелу, але Уго Чавесу вдалося багато позитивних речей, про які капіталістичні ЗМІ замовчують, або займаються фальсифікацією подій на догоду вигнаним з Венесуели транснаціональним компаніям», - зауважив Денис Русак.

У результаті зустрічі її учасники домовилися про об'єднання зусиль в ідеологічному напрямку з інформування населення України про успіхи соціалістичної економіки у Венесуелі. Заступник Голови СПУ Денис Русак отримав ідеологічну підтримку венесуельськими соціалістами позицій Маніфесту СПУ.

Також відбувся обмін думками щодо проблем, які виникають в соціал-демократичній організації Соцінтерн на шляху реалізації її ідеологічних завдань, необхідності координації у підтримці протестної діяльності соціалістичних партій та профспілкових рухів у сучасних економічних та політичних умовах у буржуазних країнах.

Інформаційна взаємодія між українськими і венесуельськими соціалістами, висвітлення особливостей процесу побудови нового соціалізму у Венесуелі та спільні ідеологічні позиції будуть висвітлюватися на шпальтах газети «Товариш».

Переглядів: 981   Коментарів: 0   

Схожі новини:

До змісту Маніфесту Соціалістичної партії України

Денис РУСАК: «СПУ ніколи не зникне з політичної карти України!»

Денис Русак: СПУ виступає за інтереси трудового народу та знищення олігархічного суспільства

Как построить справедливую народную экономику

Земля - оптом или в розницу?

Евангелие от Мороза

Денис Русак: Українцям нав'язується стереотип, що держава - неефективний власник

Як Венесуела вирішує житлову проблему для своїх громадян

Денис Русак: налог на роскошь в Украине приведет к тому, что бедные будут платить за богатых

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове