Загружаю…
Подібні особи не мають права бути народними депутатами
Усі – на захист суверенної, демократичної України!

Більше →

Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
Ведучий рубрики юрист Олександр Дербеньов

Більше →

Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Павло Скоропадський і Гетьманщина за оцінками сучасників та істориків

Більше →

Посівний календар на 2014 рік
Свежие овощи: как не отравиться нитратами?
Употребление сладкой газировки провоцирует диабет

Більше →

Статей: 3379
Коментарів: 875
Людей на сайті:4

Земельний пай

Автор: Олександр ДЕРБЕНЬОВ

Дата: 2012-06-21

Доброго дня, шановна редакціє „Товариша”!

Газету Соціалістичної партії України передплачуємо і читаємо, адже всі члени нашої сім’ї – соціалісти. Газета потрібна, цікава, актуальна.

Листи в редакцію не писали ніколи, хоча бажання й було. Ось знайшовся час. Хотілося б через нашу газету отримати інформацію ось з якого приводу. Для села основним і болючим питанням була і залишається земля і земельні відносини. Конкретних і чітких відповідей на запитання про оренду і умови та строки чомусь ніхто дати не може – все якось в обтічній формі, з відступами. А питання просте. Ми б хотіли взяти в довгострокову оренду (щоб посадити сад) земельну ділянку – пай.

Як все це правильно оформити? Чи можна за взаємною згодою сторін це оформити документально без посередництва різних контор і відділів, які тільки те й роблять, що втридорога деруть плату за свої послуги? Чи може в даній ситуації цього не уникнути? Як правильно вчинити, щоб по закону?

Ми сподіваємося на вашу допомогу. Заздалегідь вдячні за консультацію.

З повагою, сім’я Хоми.

Ганна Іванівна Хома,

с. Охрімівці, Віньковецький р-н, Хмельницька обл.

 

Шановна Ганна Іванівно!

Дякуємо Вам за добрі слова і повідомляємо наступне.

Згідно з положенням ст. 93 Земельного кодексу України, «Право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземним громадянам і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

Оренда земельної ділянки може бути короткостроковою не більше 5 років та довгостроковою не більше 50 років».

У даному разі оптимально вирішити це питання відповідно до ч. 4 ст. 124 Земельного кодексу України, де зазначено: «Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем», відповідно до норм Цивільного кодексу України з фізичною особою - власником земельного паю можна укласти довгостроковий Договір оренди земельних ділянок на 50 років і займатися на них садівництвом.

В іншому разі - для отримання у користування земель державної або комунальної власності - потрібно буде застосувати порядок, зазначений у ст.123, 124 та 134 Земельного кодексу України, де зазначено, що «Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки».

Таким чином, якщо Ви оберете даний спосіб отримання в оренду земельної ділянки, тобто, якщо ця земля знаходиться у державній чи комунальній власності, то Вам потрібно буде звернутися до органу місцевого самоврядування, на території якого знаходиться обрана Вами ділянка.

Переглядів: 2085   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Більше →

«Росіяни і українці: ніколи ми не будемо братами?!»
Як ви оцінюєте перший місяць роботи нового Кабміну?

Більше →

Степан Бульба в програмі "Схід+Захід" на каналі УНІАН ТБ

Більше відео →

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове