Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1581
Людей на сайті:1

Програма «Питна вода Полтавщини» є, але…

Автор: Розмову вів Павло КВІТА

Дата: 2012-11-14

Постійна комісія з питань житлово-комунального господарства Полтавської обласної ради на своєму засіданні проаналізувала хід виконання обласної програми «Питна вода Полтавщини». З цього приводу ми розмовляємо з головою комісії керівником фракції СПУ в обласній раді першим секретарем обкому СПУ Степаном Бульбою.

 

- Степане Степановичу, чому і з якою метою було запроваджено обласну програму «Питна вода Полтавщини»?

- Програма «Питна вода Полтавщини» була затверджена сесією облради 30.03.2011 р. Її прийняття зумовлено незадовільною ситуацією з забезпеченням населення області питною водою необхідної якості й кількості.

Причинами такої ситуації передусім є поганий екологічний стан поверхневих та підземних джерел водопостачання, незадовільний технічний стан систем питного водопостачання, застарілі технології очистки води і багато інших.

Особливо гострою стала проблема питної води в сільській місцевості області. 73% мешканців сіл, не маючи централізованого водопостачання, споживають воду з шахтних колодязів. При цьому у 80% колодязів показники забруднення води нітратами перевищують допустимі норми в сотні разів, що робить цю воду непридатною для питних потреб, навіть небезпечною для вживання. До речі, щороку в області фіксується кілька смертей дітей віком до 3 років через отруєння водою, забрудненою нітратами.

У ряді районів Полтавщини внаслідок порушення технологій видобутку природного газу та конденсату відбулося забруднення верхніх підземних водних горизонтів, що також унеможливлює вживання води з шахтних колодязів. Подібна проблема вже кілька десятків років існує для цілого ряду сіл Кременчуцького району, де розташовані ставки-випарники Кременчуцького нафтопереробного заводу. Дотепер мешканці сіл змушені користуватися водою, яку завозять в автоцистернах.

Нарешті потребує вирішення питання водопостачання і самого міста Кременчук, населення якого споживає дніпровську воду, якість очистки котрої є недостатньою, що особливо помітно влітку, коли вода в Дніпрі «цвіте».

- Проблема питного водопостачання є загальноукраїнською. Чи передбачено фінансування цієї програми з державного бюджету?

- Загальний обсяг необхідних фінансових ресурсів близько 390 млн. грн., з них понад 158 млн. – з держбюджету. На жаль, доводиться констатувати, що держава і в цьому разі не виконує своїх зобов’язань. Скажімо, протягом 2012 року було заплановано роботи на 7 об’єктах водопровідного та 10 об’єктах каналізаційного господарства на суму 20,2 млн. грн., у тому числі 5,6 млн. грн. - за кошти держбюджету. Реально ж отримано лише 2,4 млн. грн.

Або з метою залучення коштів держбюджету за загальнодержавною програмою «Питна вода України» комунальним підприємством «Кременчукводоканал» було розроблено проект реконструкції фільтрувальної станції з впровадженням електролізної установки для знезараження питної води. Вартість реалізації проекту – 8,8 млн. грн., але грошей не виділено, хоча проект пройшов відбір у Мінрегіоні України.

- Виходить, програма є, але не виконується?

- В умовах відсутності необхідного фінансування з боку держави обласна, районні та міські ради намагаються вишукувати внутрішні резерви, але коштів явно не вистачає. Низький рівень державного фінансування ускладнює впровадження альтернативного водопостачання сіл, мешканці яких вживають воду з шахтних колодязів. Скажімо, як на момент прийняття програми, так і зараз, централізованим водопостачанням забезпечено лише 27% сільського населення Полтавщини.

За цих обставин наша комісія визначила необхідність термінової інвентаризації діючих, допоміжних та покинутих свердловин, наявних покладів води, детального аудиту сфери водопостачання, ліцензування відповідних видів діяльності, застосування екологічних санкцій тощо.

Визнано за доцільне рекомендувати комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр при розгляді дозвільних заяв залучати суб’єкти таких клопотань до забезпечення якісною питною водою населених пунктів, на землях яких здійснюється видобуток вуглеводнів та інших корисних копалин.

Додатково запропоновано кореспондувати з обласною програмою «Питна вода Полтавщини» суміжні напрацювання окремих територіальних громад в рамках участі в проекті "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", який реалізується на території України на кошти Європейського Союзу та Програми розвитку ООН з метою створити сприятливе середовище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, розробки та впровадження невеликих за обсягом громадський ініціатив.

 

Переглядів: 2558   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове