Загружаю…
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Україна потребує зміни влади!
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5271
Коментарів: 1567
Людей на сайті:2

Ведучий рубрики юрист Олександр Дербеньов

Автор: Олександр Дербеньов

Дата: 2013-05-01

«Ми, бувші члени КСП Київщини, звертаємося з проханням, щоб надали роз’яснення про ситуацію щодо резервного фонду майна КСП. При реформуванні КСП було виділено майно резервного фонду. Незаконним шляхом в 2013 році змінюється назва ТОВ і орендатор теж.

Чи має право новий орендатор без дозволу спілки співвласників заволодіти майном резервного фонду?

Чи має право сільська рада самовільно надати приміщення із майна резервного фонду в оренду?

Чи може особа, яка не являється членом КСП, самовільно приватизувати будівлю із резервного фонду майна, щоб потім здавати особисто в оренду другій особі?»

 

Для детальної відповіді на це запитання потрібно конкретизувати, яке майно входить в резервний фонд? Чи передавався резервний фонд органам місцевого самоврядування? Чи мало право правління КСП згідно статуту розпоряджатися резервним фондом? Тому відповідь надаю з врахуванням загальних положень законодавства України.

Ознакою сільськогосподарського підприємства, заснованого на частковій (пайовій) власності його членів, є існування пайового фонду майна членів цих підприємств з вiдповiдним правовим режимом. До пайового фонду майна членів підприємства включаються: вартість основних виробничих i обігових фондів, створених за рахунок дiяльностi підприємства, цiннi папери, акції, гроші та вiдповiдна частка вiд участі в дiяльностi інших підприємств i органiзацiй.

Майнові, пайові відносини регулюються нормами Закону України "Про колективне сільськогосподарське підприємство" (ст. 9), Статутом i Положенням про пайовий фонд майна членів колективного сільськогосподарського підприємства. Статтями 22, 23, 24 Закону «Про колективне сільськогосподарське підприємство» визначено, що самоврядування в підприємстві забезпечується на основі права членів підприємства брати участь у вирішенні всіх питань його діяльності, виборності та підзвітності виконавчо-розпорядчих органів, обов'язковості рішень, прийнятих більшістю, для всіх членів підприємства. Вищим органом самоврядування у підприємстві є загальні збори його членів або збори уповноважених.

Таким чином можливо зробити висновок, що орендатор без дозволу спілки співвласників заволодіти майном резервного фонду не має права. Всі питання щодо отримання в оренду резервного фонду КСП вирішуються загальними зборами КСП. Оскільки сільська рада не є власником майна КСП то самовільно надати приміщення із майна резервного фонду в оренду без згоди членів КСП, а безпосередньо - загальних зборів, сільська рада не має права.

Приватизація майна КСП відбувається на підставі Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі", «ПОЛОЖЕННЯ про порядок приватизації майна радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також заснованих на їх базі господарських товариств, створених членами трудового колективу» затвердженого Наказом Фонду державного майна України №1718 від 17.08.2000р. та на підставі Цивільного кодексу України за погодженням загальних зборів членів трудового колективу підприємства.

Після реформування КСП резервний фонд залишається в КСП до моменту його ліквідації. Після ліквідації КСП резервний фонд передається підприємству правонаступнику, а в разі відсутності правонаступників він може бути переданий у розпорядження колективу співвласників.

Виходячи з вище наведеного, особа, яка не є членом КСП, не має права самовільно приватизувати будівлю із резервного фонду майна, щоб потім здавати особисто в оренду іншій особі.

Переглядів: 2853   Коментарів: 1   

Коментар залишив: Олена
Дата: 2013-07-18

Добрий день, будь-ласка допоможіть вирішити задачу Члени КСГП «Татарбунарське звернулися з проханням прокоментувати абзац ч.1ст.9 Закону «Про колективне сільськогосподарське підприємство, де зазначено «до пайового фонду майна членів підприємства включається вартість основних виробничих і обігових фондів, створених за рахунок діяльності підприємства, цінних паперів, акції, гроші та відповідна частка від участі в діяльності інших підприємств і організацій», а також відповісти на такі запитання : а.) що таке пайовий фонд майна членів КСГП. б.) чи відносяться до пайового фонду майна вартість таких основних виробничих фондів як земля сільськогосподарського призначення, риболовні угіддя. в.) чи не суперечить наведена норма правовій нормі, закріпленій у ч.2 ст.7 цього ж закону, в якій записано, що «суб’єктом права власності у підприємстві є підприємство як юридична особа, а його члени – в частині майна, яку вони одержують при виході з підприємства».

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове