Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1579
Людей на сайті:2

Не допустити продажу газотранспортної системи України!

Автор: Голова СПУ Петро УСТЕНКО

Дата: 2013-05-20

Заява Політвиконкому СПУ

щодо злочинного законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України

з метою реформування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Соціалістична партія України стурбована діями Кабміну, який пропонує зняти заборону на приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", а також підприємств, установ, організацій, утворених унаслідок їх реорганізації. Законопроект №2637 з даною ініціативою був зареєстрований у парламенті 26.04.2013 р.

Якщо цей документ набуде чинності, то відчуження основних фондів, акцій та часток у статутному капіталі держпідприємств, що здійснюють діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами та його зберігання в підземних сховищах, перейде до компетенції Кабміну. Тобто, доля унікальних господарських комплексів, які належать Україні та є одним із чинників, що гарантують її національну безпеку, буде залежати від кількох осіб та їхньої совісті.

До чого це призведе? Українська ГТС - одна з найбільших у світі, має унікальну для Європи потужність транзиту 288 млрд. кубометрів на рік (на вході). Як транзитна держава та крупний споживач газу, Україна зацікавлена в зниженні ціни на газ, зниженні обсягів його споживання та збереженні обсягу і вартості транзиту. І, як зазначають світові експерти, кон’юнктура ринку на боці нашої країни. Наприклад, у 2012 році спотові ціни скрапленого газу в Європі були на $145 нижчі за ціну російського газу, а Україна може на вигідних умовах отримувати газ із Заходу через усіх найближчих сусідів. Є також можливість нарощувати власний видобуток на партнерських умовах або самостійно. Зокрема, ми можемо обирати найвигідніші для себе умови, але, нехтуючи такими можливостями, влада вирішує продати ГТС, віддавши покупцеві (будуть це місцеві олігархи чи російський «Газпром») контроль над економікою всієї країни!

Цілком зрозуміло, що втрата ГТС буде передостаннім кроком до втрати суверенітету країни, її економічної безпеки. Після продажу державної ГТС владі легше буде зробити і останній крок - зняти мораторій з продажу землі, перетворити її на товар, що насамперед призведе до остаточної втрати села - колиски української нації і державності. І тоді вже ніхто не зможе зупинити процес руйнації України як держави.

СПУ стоїть на принципових позиціях, що:

  • підприємства стратегічного значення,

  • природні монополії,

  • розподільчі та транзитні мережі

необхідно повернути в державну та комунальну власність, жорстко перевіривши виконання умов приватизації, починаючи з 1992 року.

Це не лише бажання повернути народу України те, що в нього фактично вкрали під час ваучерної приватизації, це - турбота про майбутнє нашої країни. Покупець ГТС, перш за все, буде зацікавлений у збереженні високих цін на газ та високих обсягів продажів, зниженні вартості транзиту. А головне: «Газпром» чи інша корпорація не задовольниться 50% акцій газопроводу і, рано чи пізно, вимагатиме повного контролю. За таких умов ми крок за кроком втрачатимемо нашу Вітчизну.

Соціалістична партія України заявляє: Україна творилась людьми праці і має належати саме їм!

Соціалісти категорично проти ухвалення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування НАК «Нафтогаз України», спрямованого на зруйнування економічної стабільності країни.

Закликаємо кожного депутата Верховної Ради не підтримувати злочинний законопроект і пам’ятати про персональну відповідальність перед Україною, своїм народом і своїми дітьми!

Переглядів: 817   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове