Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1581
Людей на сайті:1

Ветерани-соціалісти Буковини: ''Нав’язування думки про нелегітимність ХХ з’їзду СПУ є необґрунтованим і підступним''

Автор: Павло КВІТА

Дата: 2014-07-18

До редакції надійшов лист від Голови Ради ветеранів Чернівецької обласної організації Соціалістичної партії України Т.В. Саєнка, у якому повідомляється про оцінку ветеранами партії ситуації в СПУ після ХХ з’їзду, пропонуються заходи для виходу партії з кризи.

Зокрема, в рішенні Ради ветеранів обласної організації СПУ говориться:

Зібравшись на прохання Голови Ради ветеранів СПУ Ромащенка В.М. з метою обговорення шляхів виходу партії з кризи, ми вважаємо за необхідне найперше вияснити причини, які привели СПУ до такого стану.

На нашу думку, головною проблемою на шляху закріплення СПУ свого природного місця в суспільно-політичному розвитку країни стали негативні прояви вождизму й нетерпимості, втрата органічної єдності низових та верхніх структур партії.

Партія, яка знизу створювалася кропіткою і жертовною працею прихильників соціальної справедливості та соціального прогресу, а в подальшому розбудовувалася в творчій єдності організаційної, ідеологічної та теоретичної діяльності стала впливовою політичною силою в Україні. До голосу соціалістів дослуховувалися, довіряли програмним засадам СПУ.

На перших парламентських виборах, у яких з'явився пропорційний складник (1998) за підтримкою виборців партія посіла третє місце (8,55%) і провела свою фракцію до Верховної Ради. Цьому, безумовно, сприяв великий авторитет засновника і Голови партії О.О.Мороза.

На жаль, ставши партією лідерського типу, соціалісти не зуміли по-справжньому активізувати творчу енергію партійних мас для реалізації своєї програми. У низових партійних ланках почав зароджуватися бюрократизм, окозамилювання, перебільшені сподівання на роль центру, а звідси й пасивність у роботі. Разом з тим аргументовані пропозиції знизу і занепокоєння станом справ всередині партії не завжди знаходили розуміння і адекватну реакцію у верхах. Нерідко, щоб утихомирити невдоволення партійних мас діяльністю керівництва, застосовувалися кулуарні домовленості, різні маніпуляції, зволікання з проведенням відкритих партійних форумів з надією, що все саме собою утрясеться. З'являлися прояви нетерпимості до думки меншості та невміння конструктивно використати її. Поряд з пошуком «знакових фігур», з партійного середовища витіснялися авторитетні лідери, які здатні були конкурувати з керівником партії.

Виходячи із вищезазначеного та беручи до уваги розгортання подій навколо ХХ позачергового з’їзду СПУ, Рада ветеранів Чернівецької обласної організації СПУ вирішила:

1. Вважати, що нав’язування партійним масам думки про не легітимність ХХ позачергового з’їзду СПУ є не тільки необґрунтованим, а підступним, деструктивним для усунення негараздів у розвитку СПУ.

2. Визнати рішення ХХ позачергового з’їзду СПУ такими, які можуть стати початком виходу партії з кризи, для чого Політраді СПУ невідкладно розробити і прийняти необхідні заходи, з-поміж яких могли би бути:

- проведення у вересні-жовтні Всеукраїнської конференції з питань реформування партії;

- планування та проведення всеукраїнських акцій, днів СПУ в областях;

- розгортання роботи з надання підтримки та допомоги громадянам, які постраждали в районі проведення АТО;

- заходи з перевірки готовності партійних структур до парламентських виборів, підбір та розстановка відповідних кадрів на місцях;

- демонстрація суспільству командного стилю роботи СПУ;

- активізація роботи в соціальних мережах.

3. Запропонувати бюро Чернівецького обкому СПУ підтримати нашу позицію для неухильного і творчого виконання рішень ХХ позачергового з’їзду СПУ.

 

Від редакції: Інформуючи про рішення ветеранів-соціалістів Буковини, ми пропонуємо обговорити його в Радах ветеранів обласних організацій СПУ, аби думки і пропозиції наших досвідчених партійців були повніше використані в процесі реалізації заходів по виведенню СПУ на новий рівень роботи, відновленню її авторитету і впливу в суспільстві.

Переглядів: 717   Коментарів: 0   

Схожі новини:

З’їзд, який вселяє надію

Рейдери захопили офіс СПУ

Політвиконком СПУ дав оцінку діям П. Устенка і Ко

У зв’язку з чим звільнити з посади Лідера СПУ…

Камо грядеши? (Роздуми першого секретаря райкому СПУ, делегата ХХ з’їзду СПУ)

Суд підтвердив легітимність рішень ХХ з’їзду СПУ

А ми вам вірили…

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове