Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1581
Людей на сайті:2

Полтавці ознайомилися із досвідом співпраці черкащан з ЄБРР

Автор: Прес-служба Полтавського обкому СПУ

Дата: 2015-02-12

10 лютого делегація Полтавської області у складі голови обласної ради Петра Ворони, керівника фракції СПУ, голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Степана Бульби, голови комісії з питань бюджету та управління майном Валерія Пархоменка, депутатів облради: гендиректора обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» Володимира Чернявського і Тамари Дорохіної (фракція СПУ), директора департаменту житлово-комунального господарства ОДА Олександра Тонкова, а також ряду громадських активістів здійснила робочу поїздку в місто Черкаси. Метою візиту було ознайомлення з досвідом роботи комунального підприємства міської ради «Черкаситеплокомуненерго» щодо модернізації системи теплопостачання із залученням кредиту Європейського Банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Члени делегації зустрілися з заступником міського голови Станіславом Овчаренком, директором департаменту ЖКГ міськвиконкому Андрієм Наумчуком, головним інженером «Черкаситеплокомуненерго» Володимиром Зачосовим, керівником інженерної групи Олександром Лисенком, відвідали об’єкти теплоенергетики, реконструйовані за допомогою кредиту ЄБРР.  

Під час зустрічей були обговорені особливості співробітництва з ЄБРР в рамках проекту модернізації теплопостачання та енергозбереження, питання взаємовідносин із Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та ін.

Представникам Полтавщини продемонстрували сучасні об’єкти теплоенергетики, закуплені і встановлені за кошти кредиту ЄБРР. Наприклад, обладнання котельні з коефіцієнтом корисної дії 96%. Використовуючи його, «Черкаситеплокомуненерго» економить на рік 760,2 тис. куб. м газу та 527 тис. кВт/год. електроенергії, економічна ефективність становить 3 млн. грн. на рік, обладнання має окупитися за 4,5 роки.

В умовах нестачі природного газу на особливу увагу заслуговує обладнання, яке дає змогу використовувати альтернативні види палива. Черкащани показали котел із потужністю 2,5 МВт. і ККД – 85%, який працює на біопаливі (качани кукурудзи, дерев’яна тріска), забезпечуючи теплом обласну лікарню й онкологічний диспансер. Його вартість – 8,4 млн. грн., економічна ефективність – 4 млн. грн. на рік, це забезпечить окупність уже за 2,5 роки.

Також гості з Полтави ознайомилися з роботою індивідуального теплового пункту (ІТП). Обладнаний у підвалі звичайної 5-поверхівки ІТП забезпечує мешканцям усіх квартир будинку однаково комфортний температурний режим, економію тепла, заощадження чималих коштів – після встановлення ІТП вартість опалення квартир зменшилася на 30-40%. До речі, завдяки кредиту індивідуальними тепловими пунктами обладнано 103 будинки – приблизно десяту частину тих, які перебувають на обслуговуванні «Черкаситеплокомуненерго».

Оцінюючи результати робочої поїздки, голова фракції СПУ в Полтавській обласній раді Степан Бульба зазначив:

- Нинішня ситуація в житлово-комунальному господарстві практично будь-якого міста вимагає невідкладної модернізації теплоенергетики і водопостачання, впровадження новітніх технологій енергозбереження. В повній мірі це стосується і Полтави.

Обласним комунальним підприємством «Полтаватеплоенерго» розроблено проект «Модернізація системи теплопостачання в м. Полтава», реалізація якого дасть змогу суттєво скоротити витрати паливно-енергетичних ресурсів, покращити якість теплового забезпечення споживачів. Вартість проекту становить близько 24 млн. євро. Кошти в розмірі 15 млн. євро під 6% річних готовий надати Європейський Банк реконструкції і розвитку. Окрім того, за умови підписання кредиту з ЄБРР Полтава одержить грант на 5 млн. євро, який необхідно буде використати для впровадження індивідуальних теплових пунктів в багатоповерхових житлових будинках. Ще 4 млн. євро під 0,75% річних передбачено отримати від Фонду чистих технологій. Уся програма кредитування розрахована на 13 років із 3-річними кредитними канікулами.

Натомість громадськість Полтави стурбована планами залучення кредиту ЄБРР для реалізації проекту «Модернізація системи теплопостачання в м. Полтава». І, треба сказати, небезпідставно, адже проблема повернення валютного кредиту є надзвичайно гострою. Сплачувати кредит доведеться за рахунок підвищення тарифів на тепло, але чи здатні будуть пересічні мешканці Полтави в умовах фінансово-економічної нестабільності в нашій країні, невпинної інфляції витримати необхідне підвищення?

Хочеться вірити, що ситуація в Україні невдовзі все-таки буде поліпшуватися і умови повернення вкрай необхідного кредиту стануть сприятливішими. Однак поза всяким сумнівом, прийняття подібних рішень вимагає детального аналізу можливих ризиків і, безумовно, залучення громадськості для їхнього широкого обговорення.

Прес-служба Полтавського обкому СПУ

Переглядів: 693   Коментарів: 0   

Схожі новини:

Фракція СПУ в обласній раді розпочинає роботу

Перша сесія обласної ради завершила роботу

Реформи лише тоді мають сенс і підтримку, якщо вони поліпшують життя народу

Степан Бульба: робота військкоматів з виконання планів мобілізації потребує поліпшення

Врожаї зерна рекордні, а соціального хліба не вистачає?

Степан Бульба: ''Погано, що для вирішення ключових проблем, які хвилюють людей, у влади не вистачає часу''

Сесія Полтавської облради підтримала звернення фракції СПУ щодо комунальних тарифів

Фракція СПУ не голосувала за ''Перспективний план формування територій громад Полтавської області''

Депутати Полтавської обласної ради відвідали українських військових в зоні АТО

Угода, яка не відповідає інтересам територіальних громад Полтавщини, має бути негайно скасована!

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове