Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1581
Людей на сайті:2

Вірус проектів чи злий умисел?

Автор: Корнелій ВОЛОШИН

Дата: 2015-03-22

Уперше з 1992 року я не передплатив партійну газету «Товариш» і принципово її не читаю. І не тільки тому, що її незаконно захопила купка колишніх керівників, які не погодилися з рішенням більшості на ХХ позачерговому з’їзді СПУ. Вразив вилитий газетою бруд на своїх нещодавніх товаришів і соратників. У свій час навіть зі своїми опонентами ми були значно стриманішими, так би мовити, діяли на свій позитив, а не на приниження політиків з інших таборів. А це на своїх…

Та, як виявилося, бруд їм не допоміг. Більшість партійців на місцях розібралися, що до чого. Зокрема в нашій області. У минулому році вони з розумінням поставилися до вимушеної участі у президентських виборах під іншим брендом. Адже через судові "розборки" СПУ не мала такої можливості. Участь у виборах від «Блоку лівих сил» дозволила певною мірою активізувати діяльність партійних комітетів, залучити людей до живої конкретної й зрозумілої роботи. А участь у виборах наших молодих активістів стала доброю школою з виховання регіональних лідерів. Це вже в минулому.

Нині організовано проходить звітно-виборча компанія в партії. Люди приходять на конференції і ставлять багато запитань. Серед них і про нову партію «Соціалісти». Виявляється, газета «Товариш» від 06.03. ц.р. розмістила заклики Хмельницької та Черкаської обласних організацій про вихід із СПУ та перехід до ПП «Соціалісти». Важко повірити, що досвідчені лідери О. Малиновський та Г. Савосін організували подібне звернення. Ті, хто насправді, а не по-фарисейськи вболіває за партію, відкидають подібні проекти.

Подив, проте, викликає розміщена в згаданому номері газети «Товариш» стаття засновника та багаторічного Голови партії О. Мороза на підтримку цього сумнівного проекту. Можна згадати досвід інших партій-проектів. Де вони? А Соціалістична партія України є. Чому? Бо створювалася за класичною схемою "знизу" енергією прихильників соціалістичної ідеології. Про це я можу судити, бо з часу створення Соцпартії перебуваю в активній сфері її діяльності, був делегатом і запрошеним майже на усіх з’їздах, 1991 року на Установчому з’їзді обирався членом ЦКК партії, у свій час входив також до Політради, тому маю підстави аналізувати події всередині СПУ.

Біда наша в тому, що з партії демократичного централізму вона перетворилася на партію лідерського типу. Ми стали звикати, що "вождь" усе знає, що своїм авторитетом підніме наш рейтинг на місцях, варто тільки сфотографуватися з ним і поширити листівку серед виборців. Сотворивши собі кумира, ми загіпнотизовано заглядали йому в рот, не переймаючись критичним аналізом, що відбувається у верхах партії, а також у суспільстві. Коли "вождь" почав допускати "косяки", ми продовжували йому вірити в той час, коли в його оточенні пробігали хвилі інтриг та підкилимної боротьби. Та й сам він, так виглядало, якщо і не був ініціатором тих хвиль, то не брався, а може, вже й не міг їх загасити.

Коли партійні активісти в регіонах не змирилися з такою ситуацією, почали перечити "вождю" і діяти проти його волі, він покинув партію. Причому, на останок викинув жменю бруду на тих, хто обрав іншого очільника партії, мовляв, їхня позиція вмотивована не партійними, а меркантильними інтересами.

Не було взято до уваги принцип демократичного централізму. Раніше, коли слухняна більшість витісняла з наших рядів досить потужних партійців (зовсім не олігархів), цей принцип був затребуваний, а коли ситуація змінилася, принцип став не потрібний.

Вуха нинішнього політичного проекту «Соціалісти» виглядають із згаданої статті О. Мороза «Наші ближчі завдання». На самому початку зроблено акцент, що в новоствореній партії «добра половина вчорашніх членів СПУ». Коли встиг її автор провести звірку членів партій, щоб так стверджувати? Особисто я, побувавши на конференціях у трьох районах нашої області, не чув про «вчорашніх» членів СПУ. Не чув цього і від своїх товаришів, які побували в інших районах. Отже, нам треба опиратися на тих членів СПУ, які не грюкнули дверима і не побігли за своїм багаторічним лідером, бо вони вірять у свою ідею, а не вождям. Переконаний, що основою для реалізації ідей соціальної справедливості може бути лише Соціалістична партія з її історичним досвідом, структурою і кадрами на місцях.

Зокрема про кадри. Принижуючи багатьох чесних і відданих Соцпартії активістів, автор статті робить спробу вбити клин між керівниками обласних та районних організацій та партійним активом.

Звідси висновок: новостворений проект «Соціалісти» спрямований на знищення не тільки СПУ - по суті, єдиної чинної на сьогодні політичної сили лівої орієнтації в Україні, але і всього того, що залишилося від лівоцентристського руху. Кому це вигідно особливо зараз, коли наростає невдоволення людей, зрозуміти неважко.

Не буду розмірковувати стосовно того, хто стоїть за цим проектом. Особливість його в тому, як написано у статті, що «організатор і голова партії - Василь Петрович Цушко». Які критерії беруться до уваги, не дуже зрозуміло. Очевидно, що не здобутки під час головування в СПУ! Фігура він дійсно потужна і працював на високих державних посадах. Але хто йому заважав свого часу піднімати імідж СПУ?

Із сказаного вище ставлю запитання, яке покладено у назву статті: "Що це - вірус проектів, чи злий умисел?" У будь-якому разі, слід усвідомити, що замість того, щоб обєднувати зусилля заради людей на реальній основі, нас знову намагаються втягугнути в непотрібні "розборки" з метою знищення.

Шкода, що за цим стоять люди, які багато сил і енергії віддали Соціалістичній партії України і які свій набутий авторитет тепер спрямовують на руйнування, прикриваючись правильними словами.

Але правда за нами, а перспектива - за Соціалістичною партією України.

Корнелій ВОЛОШИН,
секретар Чернівецького обкому СПУ
20.03.2015р.

Переглядів: 2392   Коментарів: 15   

Схожі новини:

З цього вулика меду не буде

Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''

А ми вам вірили…

Не дамо знищити нашу партію!

Наш курс – збереження і відродження СПУ

Василь Сільченко: ''З’їзд партії розставить всі крапки над ''і''

Коментар залишив: Корнелій Волошин
Дата: 2016-11-20

Дякую Гуцулу за добрі слова в мою адресу.З 2007 року СПУ немає своєї фракції в парламенті, а Україна як птах з одним крилом бо у Верховні Раді нікому захищати лівоцентристські ідеї, за якими стоїть інтереси основної маси знедоленого населення. Замість лозунгу соціалістів «Збудуємо Європу в Україні!» посилився галас про європейський вибір, під гамір якого прірва між багатими та бідними стала нездоланою. Е-декларації наших можновладців з багато міліонними статками шокували не тільки українців, але і весь світ. Та попри все, я залишаюся переконаним, що саме СПУ, з її ідеологією та досвідом, здатна консолідувати лівий рух в Україні щоб забезпечити захист простого трударя. Як один із аргументів є те, що влада нас не забула. Соціалістичну партію України, яка зберегла організаційні структури і здатна відстоювати споконвічні прагнення людей взялися видавлювати з політичного життя силовими методами(не допустили на вибори народних депутатів у 2014 р. та місцевих рад – 2015 р.) аж до спроби її заборони за надуманим приводом. Птеба самим розібратися і усвідомити, що олігархат, заради збереження своїх владних позицій, що є джерелом їхнього збагачення, підживлює і буде підживлювати суспільство видуманими партійними проектами псевдо-соціалістичного забарвлення, що покликані ввести розбрід в середовищі тієї частини населення, яка прагне до реалізації лівоцентристських ідей. Закликаючи до об’єднання з ними, ставиться мета посіяти серед політично активних громадян зневіру в можливісті змін на краще. Нагаду самим потрібно придивитися і розібратися. Бо авторитети і вожді можуть бути заражені вірусом. А по скільки вони мужі мудрі і багато чого знають у партійному будівництві та суспільних відносинах – залишається злий умесел.

Коментар залишив: Гуцул
Дата: 2015-04-15

Пану співчуваючому. Якщо ви так переймаєтеся справами, які нині творять Мороз і кілька його маріонеток стосовно СПУ, то вже давно мали би бути членом ПоПа"С", за котру так агітуєте. А ви досі лише співчуваєте їм. Що ж до Корнелія Волошина, то він прийшов у СПУ ще в 1991 році, і завжди залишався принциповим і послідовним у своїх переконаннях і діях, подобалось це керівництву, чи ні. Так що не вам судить про Корнелія Волошина. Краще вже співчувайте й далі Морозу і його нинішнім сподвижникам - зрадникам СПУ.

Коментар залишив: Співчуваючий
Дата: 2015-04-14

Сумно і огидно від таких коментарів. Насправді знищили СПУ ті, що сьогодні вважають себе праведниками. Це вони продалися олігархам. Очолює нині СПУ олігарх Рудьковсмький М. М. Саме волошини і їм подібні продалися за гроши пану Рудьковському, який ідеї добра, справедливості, демократії зрештою "имел на вид". Йому милий дикий капіталізм. На щастя це добре розуміють більшисть членів СПУ і пересічні громадяни.А тому боротьбу за СОЦІАЛІСТИЧНІ ідеї проджовжить ПП " СОЦІАЛІСТИ" і СЛВА БОГУ... ,

Коментар залишив: За правду!
Дата: 2015-03-30

ПП «Соціалісти». Схоже, тут маємо те, що називається обмовкою по Фрейду. Адже в українській мові прийнято, що розділовий знак лапки використовується задля вирізнення слів, ужитих в непрямому, переносному значенні, найчастіше - з відтінком іронічного чи п резирливого ставлення. Виходить, нєдоглядєлі гаспада-таварісчі. Знову потрібен "ребрендинг". До речі, ПП "соціалісти" була переіменована із партії, створеної в липні 2014 року під назвою ПП "робітників, селян і інтелігенції". Чим соратникам Януковича не подобалася та назва?

Коментар залишив: Кандагар
Дата: 2015-03-27

Небайдужий читач, мой Вам респект за четкую, справедливую позицию. А еще - за терпение в общении с этими "товарищами". Лично у меня уже давно не хватает выдержки спокойно общаться с такими подлецами. И главное, что они прекрасно понимают величайшую подлость своих действий. В тоже время, не могу поверить, что эти "малиновские товарищи" действуют самостоятельно - они всего-навсего примитивные исполнители чужой воли. Кто кукловод этих марионеток - нетрудно догадаться.

Коментар залишив: небайдужий читач
Дата: 2015-03-25

А якщо Ви й справді так різносторонньоо висвітлюєте "всі точки зору тих, кому не байдужа доля соціалістичного руху в Україні", то надрукуйте статті хоч би Ю. Пархоменка або К. Волошина)

Коментар залишив: небайдужий читач
Дата: 2015-03-25

Дуже важко говорити з людиною, яка на чорне каже біле... Втомлює і дратує, не має сенсу. Ви не можете заперечити той факт, що з'їзд партії уповноважений ухвалювати всі важливі партійні рішення, у т.ч. змінювати керівництво. Наразі ж Ви, не заперечуючи наявність сьогодні в СПУ керівництва, засуджуючи його дії, приписуючи всі мислимі і немислимі гріхи, водночас керуєтесь постановою ПВК, підписаною П.Устенком... Дивно... І в той же час виникає зустрічне питання: якщо рішення Устенка і підписані ним документи Ви вважаєте за єдино легітимні, то де зараз Ваш Устенко? Де його діяльність, позиція, пропоновані шляхи вирішення наявних у партії проблем? А щодо "фінансово-організаційних" закидів із Вашого боку, то не Вам про це говорити... Небезкоштовними є ті деструктивні "послуги", які Ви зараз надаєте тим, хто спить і бачить себе на поминках СПУ. І про зміст нинішнього "Товариша" краще б не згадували... Неземні цивілізації, НЛО, офіційні матеріали про діяльність чужорідної партії - це дуже актуально і личить партійній газеті, якщо Ви такою ще й досі її вважаєте. Подякуйте пану Полуянову, що хоч якось рятує Вас від падіння в прірву публіцистичної безодні.

Коментар залишив: Товариш
Дата: 2015-03-25

З приводу окремого рішення Політвиконкому СПУ відносно звернення до правоохоронних органів з «метою припинення незаконного видання газети «Товариш» особами, не уповноваженими на це Соціалістичною партією України»: доповідаємо, що Політвиконком (за підписом П.Устенка) 13 вересня 2014 р. доручив Черкаському ОК СПУ бути видавцем та організатором передплати газети «Товариш» - це з ВІДКРИТОГО ЛИСТА Щодо Постанови Політвиконкому СПУ «Про звернення делегатів ХХІ конференції Хмельницької обласної організації та Пленуму Черкаського ОК СПУ» http://www.spu.net.ua/paper/295.html

Коментар залишив: небайдужий читач
Дата: 2015-03-25

Товаришу, дивне у Вас розуміння понять "мислити", "правда", "справедливість" і т.д. Правило "правда у кожного своя" цього разу не спрацьовує, на Ваш превеликий жаль. Бо не може правда бути побудована на захопленні і незаконному виданні партійної газети (чого Ви досі так і не пояснили, попри безліч питань щодо цього), безпринципному розвороті в непростий для всіх час власних партійних симпатій від партії, що має велику (хоч часом і складну) історію, ідеологічну основу, непогані перспективи (за умови не перетягування ковдри і пошуку винних, а налагодження справді злагодженої роботи), до партії-одноденки із сумнівним "зачаттям", членами-перебіжчиками-загубленими-непристосованими-шукачами власних вигод. Прикриваючись красивим гаслом (до речі, не своїм) "працювати над об’єднанням всіх лівоцентристських сил", Ви анічогісінько не зробили для того, щоб зреалізувати цю мету в СПУ, натомість робите тепер вигляд, що шукаєте таку можливість у ПП "Соціалісти", партії без минулого і майбутнього. І мало того, встромляєте дрючки в колеса СПУ, яка саме через таких, як Ви, не може нарешті почати нормальну власне партійну діяльність, а змушена доводити, що вона "не верблюд", у судах з русаками, устенками і т.д. Припиніть врешті-решт хоч би переконувати всіх навколо в тому, в що самі не вірите. Можете мені не відповідати, але спитайте самого себе, чи дійсно Ви вірите в те, що ПП "Соціалісти" на щось спроможна з того, що задекларувала, чи вірите Ви, що ця партія переслідує саме такі високі ідеали? Сподіваюсь, що хоча б перед самим собою Ви будете чесним. А щодо обговорень, які, як Ви говорите, відбуваються на сторінках "Товариша" (нагадаю, партійної (!) газети Соцпартії України (!) і ніякої партії більше, тобто висвітлювати вона має партійне життя СПУ, а не якихось сумнівних утворень), то що саме Ви називаєте обговоренням? І як давно такий, прости Господи, "плюралізм думок" з'явився на сторінках "Товариша" відтоді, як її до рук прибрав пан Малиновський?

Коментар залишив: Товариш
Дата: 2015-03-25

Повторюю, публікація - ДЛЯ ТИХ, ХТО МИСЛИТЬ! Отже, коментарі ЗАЙВІ...

Коментар залишив: Кандагар
Дата: 2015-03-25

Господа "мыслители", вам давно пора бы задуматься, почему вы с вождем остались в одиночестве. Но, похоже, вы не способны понять, что подлостью и лицемерием добиться уважения и доверия - никак нельзя.

Коментар залишив: Товариш
Дата: 2015-03-25

Було ж сказано "ДЛЯ ТИХ, ХТО МИСЛИТЬ"...

Коментар залишив: Кандагар
Дата: 2015-03-25

О какой редакции, господа-"товарищи", вы говорите? Кто вас уполномачивал от имени Соцпартии издавать ее газету? Вы своими наглыми и бессовестными поступками давно потеряли всякое доверие у себе. О каком единении с вами может идти речь? Но, как пишет Мороз, каждому воздастся по заслугам. СПУ обязательно возродится, очистившись от таких "товарищей".

Коментар залишив: Товариш
Дата: 2015-03-25

Для тих, хто може мислити, а також для ВОЛОШИНА,КАНДАГАРА: В засобах масової інформації, зокрема і в газеті Соціалістичної партії України «Товариш» (№№ 9, 10, 11) йде дискусія щодо ситуації в СПУ. Редакція газети намагається висвітлювати всі точки зору тих, кому не байдужа доля соціалістичного руху в Україні. Адже нинішнє політичне життя в країні і її розвиток здійснюється без достатнього впливу Соціалістичної партії - політичного авангарду частини суспільства, яке прагне змін в бік демократії, справедливості, гарантій людських прав, прагне миру в країні та упевненості в завтрашньому дні. Втратити те, що створено соціалістами, що може служити громадянському суспільству ми не маємо права. Тому нам необхідно працювати над об’єднанням всіх лівоцентристських сил. Базовим принципом такого об’єднання є побудова соціальної держави. Читайте сьогодня газету "Товариш" №12 в електронній версії на пошті обкомів СПУ та по передплаті!

Коментар залишив: Кандагар
Дата: 2015-03-23

Интересно, почему Мороз и его "малиновские товарищи" не коментируют эту статью?

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове