Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1579
Людей на сайті:3

До 70-річчя Великої Перемоги

Автор: Політичний виконавчий комітет СПУ

Дата: 2015-05-06

Заява Політичного виконавчого комітету
Соціалістичної партії України

70 років тому підписанням Акту про беззастережну капітуляцію німецьких збройних сил було завершено війну з гітлерівською Німеччиною. Перемога в цій кривавій, жорстокій бійні – результат спільної боротьби об’єднаних сил Антигітлерівської коаліції.

За десятки років, що минули, світ кардинально змінився. Під впливом історичних фактів і документів, які стали доступними для дослідників і громадськості, в загальній суспільній свідомості відбулося значне переосмислення причин і наслідків Другої світової війни.

Не оминули глобальні інформаційні процеси й українське суспільство. У значної частини громадян України сформувалися діаметрально протилежні оцінки подій Другої світової війни. Скажімо, одні вважають, що вояки ОУН-УПА є послідовними борцями за українську незалежність, для інших – вони, за означенням радянської пропаганди, залишаються пособниками німецьких окупантів. Для одних та війна є Другою світовою, інші ж виокремлюють у її межах німецько-радянську, яку ще називають Великою Вітчизняною війною. І це об’єктивна реальність, яка існуватиме доти, доки живуть учасники і свідки тих подій – носії полярних суспільних думок.

Водночас величезний внесок нашого народу у спільну перемогу над нацизмом є беззаперечним, загальновизнаним міжнародним співтовариством. І зовсім невипадково Україні як одній із держав, які найбільше потерпіли від нацистської агресії, було надано право брати участь у створенні ООН – міжнародної організації безпеки, заснованої у травні 1945 року.

Кожен п’ятий наш співвітчизник поклав своє життя на вівтар Перемоги. Бійці Червоної Армії і національного опору, партизани і підпільники, трудівники тилу в заводських цехах, на полях і фермах показали неперевершені взірці мужності, героїзму і самопожертви в ім’я свободи і незалежності нашої Вітчизни.

Натомість викликає подив тенденційна й незграбна спроба нинішньої української влади під приводом необхідності боротьби з наслідками й загрозами тоталітаризму ігнорувати неспростовний факт, що у свідомості багатьох поколінь перемога у війні проти гітлерівського нацизму асоціюється з Червоною Армією, червоним прапором Перемоги, радянськими орденами і медалями, іншими відзнаками фронтової звитяги – символами героїзму, військової доблесті і честі.

Не заперечуючи логічну необхідність вшанування незліченних жертв війни як День пам’яті та примирення 8 травня, водночас не можна погодитись зі спробами принизити значення Дня Великої Перемоги.

9 травня співзвучне найглибшим почуттям гордості за нашу країну, безмежної вдячності мільйонам кращих синів і дочок України за звільнення Європи від нацизму, за те, що, не шкодуючи власного здоров’я і самого життя, вони відстояли свободу і незалежність нашої Вітчизни.

Визначальне завдання будь-якої влади – гуртувати суспільство для вирішення його найнагальніших проблем. 70-річчя Перемоги над нацистськими окупантами мало би стати подією, яка об’єднує весь народ України, незалежно від політичних, партійних, конфесійних чи будь-яких інших уподобань та відмінностей.

Приклад переможців – наших батьків, дідів і прадідів – може та повинен надихати нинішні покоління українських громадян на захист України від абсолютно конкретного, безжального й підлого ворога – великодержавного російського шовінізму, який прагне реваншу, намагаючись привласнити перемогу над нацизмом, переглянути підсумки історичного розвитку Європи після Другої світової війни на свою користь.

Соціалістична партія України закликає українську владу, політичні партії, громадські організації та рухи до виваженості й толерантності, поваги до наших спільних традицій і національних почуттів, бути гідними пам’яті загиблих героїв, не маніпулювати подіями й фактами, не провокувати недовіру й протистояння в суспільстві.

Лише за такої умови можна досягти громадянського порозуміння, злагоди і примирення, зрештою, консолідації українського суспільства, об’єднання та зміцнення української нації, настільки необхідного для захисту суверенітету й незалежності України, вирішення інших нагальних проблем.

Сьогодні, можливо, як ніколи раніше, українському народові потрібна монолітна згуртованість і єдність у боротьбі за свою державу, за мир на нашій багатостраждальній землі, за краще – європейське майбутнє для наших дітей і онуків.

Політичний виконавчий комітет СПУ

29.04.2015р.

Переглядів: 591   Коментарів: 0   

Схожі новини:

Михаил Бродский: Это будут выборы между "Большой клизмой" и "Гамбургером с дерьмом"

Чим для вас є 9 травня?

З Днем Великої Перемоги!

У времени своя память – история

Внесок України у Велику Перемогу – незаперечний

Українцям треба згадати Другу світову війну, щоб зупинити нинішню

Зачем был придуман День Победы 9 мая

З Днем Перемоги, пам’яті та примирення!

Мы должны поклониться братьям-украинцам…

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове