Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1581
Людей на сайті:3

Степан Бульба: ''Погано, що для вирішення ключових проблем, які хвилюють людей, у влади не вистачає часу''

Автор: Павло КВІТА

Дата: 2015-05-18

Двадцять восьма сесія Полтавської обласної ради за своєю тривалістю могла би претендувати на своєрідний рекорд. 30 квітня депутати зібралися на своє засідання, однак чи то переддень тривалих травневих свят, чи якісь інші причини призвели до того, що після розгляду лише кількох питань порядку денного в сесійній залі не стало необхідної для ухвали рішень кількості народних обранців. У зв’язку з цим було запропоновано продовжити сесію 14 травня.

Про друге пленарне засідання двадцять восьмої сесії та прийняті на ньому рішення – наша розмова з керівником фракції Соціалістичної партії України в Полтавській обласній раді, головою постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства Степаном Бульбою.

- Степане Степановичу, понад сім годин тривало засідання сесії обласної ради 14 травня. Але навіть їх не вистачило, щоб розглянути низку питань порядку денного. Чим це можна пояснити?

- Передусім це пов’язано з тим, що винесені на розгляд цієї сесії питання є справді наболілими, такими, що хвилюють людей.

Окрім того, я би відзначив активну участь у роботі сесії представників громадськості, що зумовлює прискіпливіший розгляд депутатами питань порядку денного. До речі, обласна рада внесла зміни до свого регламенту, надавши представникам громадськості право на виголошення у сесійній залі звернень і заяв із суспільно значущих питань.

- Щодо проблем, які непокоять виборців. Зокрема, гострі дискусії викликало питання про програму підтримки обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава»…

- Це підприємство і за радянських часів було планово-збитковим і потребувало підтримки з держбюджету. А коли стало обласною комунальною власністю облрада постійно спрямовувала певні кошти з обласного бюджету, щоб зберегти його. Водночас треба сказати, що завжди були ті депутати, які пропонували ліквідувати КП «Аеропорт-Полтава». Мовляв, немає в нього перспективи, і не варто на це витрачати гроші. Є такі депутати і в нинішньому скликанні обласної ради.

На моє ж переконання, обласний аеропорт необхідно обов’язково зберегти, якщо ми хочемо, щоб Полтава могла стати одним із центрів міжнародного авіасполучення України. Скажу більше, «Аеропорт-Полтава» і зараз міг би бути прибутковим, якщо б відновити регулярні авіарейси, а відповідні органи державної влади узгодили тарифи на послуги, які надає підприємство, з ринковими, економічно обґрунтованими.

Це проблема, яка потребує розробки конкретної програми розвитку підприємства, але пов’язувати її з невиплатою заробітної плати працівникам аеропорту в жодному разі не можна. Саме тому фракція СПУ вимагала негайного виділення з обласного бюджету коштів, необхідних для погашення майже піврічної заборгованості з виплати зарплати. І сесія облради 14 травня, зрештою, прийняла таке рішення.

- Про роботу інших обласних комунальних підприємств - «Полтававодоканал» і «Полтаватеплоенерго» - йшлося під час розгляду звіту тимчасової контрольної комісії облради, створеної для перевірки їхньої фінансово-господарської діяльності…

- Цю комісію було створено у відповідь на численні критичні звернення громадськості ще 19 грудня 2014 року. До її складу увійшли представники різних фракцій облради і громадськості, а очолив комісію перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

Комісія виявила низку серйозних недоліків у роботі підприємств, про що говорила у своєму виступі член комісії депутат фракції СПУ Тамара Дорохіна. Особливо наголошувалося, що підготовка первинних матеріалів, на підставі яких Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановлює підприємствам тарифи, відбувалася не прозоро, без залучення громадськості.

Зважаючи на критичні виступи, звіт тимчасової контрольної комісії стосовно перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств «Полтававодоканал» і «Полтаватеплоенерго» сесія до відома не взяла. Окрім того, депутати не підтримали проект рішення про надання «Полтаватеплоенерго» дозволу на отримання від Європейського банку реконструкції та розвитку кредиту, необхідного для модернізації теплового господарства.

Депутати нашої фракції не голосували за цей проект насамперед тому, що обслуговування кредиту потребуватиме нового підвищення тарифу на тепло. За новими тарифами з 1 травня опалення одного квадратного метра житла коштуватиме 14,86 грн. на місяць. Тобто вартість опалення звичайної двокімнатної «хрущовки» площею 50 кв. м становитиме 743 грн. на місяць - куди їх ще підвищувати?!

Депутати фракції СПУ Степан Бульба і Василь Стасовський

- Наразі більш конкретно про оголошене Кабміном підвищення комунальних тарифів не йшлося, хоча в порядку денному сесії стояло питання про звернення облради до керівництва держави з приводу зростання тарифів.

- На превеликий жаль, стало вже поганою традицією, що у керівників влади не вистачає часу на першочергові проблеми, які хвилюють людей.

Фракція СПУ ще напередодні першого сесійного засідання 30 квітня підготувала проект звернення обласної ради до Президента, Кабміну і Верховної Ради з вимогою не допустити оголошеного безпрецедентного підвищення комунальних тарифів. Однак це питання було віднесено в самий кінець порядку денного, і, як результат, на його розгляд забракло часу. Проте вистачило на звернення, яке нічого, крім додаткової суспільної напруги, не принесе.

Депутат фракції СПУ Тамара Дорохіна

- Ви маєте на увазі звернення до депутатів Полтавської міської ради та міського голови щодо встановлення в Полтаві пам’ятника гетьману Івану Мазепі?

- Саме так. У своєму виступі я закликав представників різних політичних сил в обласній раді бути відповідальними за свої дії, і не влаштовувати змагання, хто більший патріот України, хто щиріший українець.

Визначальне завдання влади – єднати народ для вирішення назрілих суспільних проблем. Це особливо важливо в нинішніх надзвичайних умовах, коли Україна перебуває у стані неоголошеної війни, коли ситуація на Сході залишається далекою від нормалізації й мирного врегулювання.

Інакше може статися те, про що, аналізуючи стратегію Путіна щодо України, попереджає американське видання The American Interest: «Українці повернуться до своєї класичної історичної ролі, ставши найстрашнішим ворогом для себе самих». І тоді, вчергове розсварившись між собою всередині країни, ми остаточно втратимо будь-які перспективи своєї новітньої державності.

- Степане Степановичу, як Ви прокоментуєте відмову депутатів у наданні погоджень Державній службі геології та надр України щодо продажу з аукціону спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ нафти, природного газу та конденсату на території області?

- Фракція СПУ повністю підтримує таку позицію депутатів облради. Нагадаю, що кошти від проведення подібних аукціонів до місцевих бюджетів не спрямовуються, нафтогазовидобувні компанії, придбавши на аукціоні спеціальні дозволи, мають змогу самоусунутися від фінансової участі в розвитку соціальної інфраструктури територій області, на яких вестимуть видобуток вуглеводнів. Тобто жодних відшкодувань за знищені дороги, поруйновану інфраструктуру, екологію тощо територіальні громади не отримають. То який же сенс за таких умов надавати ці погодження?

Наразі чинний Кодекс про надра, яким встановлено правила розподілу спецдозволів, давно застарів. Кабінет Міністрів підготував проект нового Кодексу для подальшої передачі до Верховної Ради. Його нова редакція враховує сучасні європейські практики і покликана підвищити прозорість вирішення питань у сфері надрокористування. Абсолютна більшість дозволів надаватиметься шляхом конкуренції на аукціонах, відкритих для всіх гравців ринку. Самі правила проведення аукціонів також будуть доопрацьовані з метою підвищення їхньої прозорості та об'єктивності. Наприклад, учасник аукціону в обов'язковому порядку повинен буде оприлюднити своїх кінцевих вигодоодержувачів - бенефіціарних власників.

Внаслідок переходу на систему проведення чесних, прозорих аукціонів і держава, і наша область зокрема, виграють двічі. По-перше, збільшаться платежі за спеціальні дозволи, а також податкові відрахування до бюджетів усіх рівнів. По-друге, ліцензійні ділянки надаватимуться найбільш ефективним і відповідальним компаніям, що забезпечить нарощування об'ємів видобутку власного газу і збільшення відрахувань у рамках реалізації соціальних програм.

Отже, ухвалення будь-яких рішень стосовно надання спецдозволів доцільно відкласти до прийняття нового Кодексу про надра. Спроби ж окремих надрокористувачів у терміновому порядку отримати в користування ліцензійні ділянки можуть свідчити про їхнє прагнення вирішити свої питання непрозорими - корупційними методами.

- До речі, в порядку денному сесії було питання про звернення депутатів облради до керівництва держави щодо створення сприятливих умов для діяльності підприємств нафтогазового комплексу.

- На жаль, і на це питання забракло часу, і його розгляд перенесено на наступну сесію, заплановану на 29 травня.

Між тим, ситуація в нафтогазовому комплексі України, і Полтавщини зокрема, викликає велику тривогу. Через негативні зміни умов оподаткування нафтогазовидобувні підприємства змушені скорочувати або й зупиняти інвестиційні програми.

Для нашої області, де видобувається більше третини вітчизняного обсягу вуглеводнів, це означає подальше значне поглиблення економічних і соціальних проблем: втрату роботи для тисяч і тисяч людей; зменшення надходжень до місцевих бюджетів; припинення відрахувань на соціально-економічний розвиток області та ін.

За таких обставин фракція Соціалістичної партії України наполягатиме, щоб 29 травня на сесії обласної ради це питання було розглянуто першочергово.

- І наостанок про проблему, яку озвучив у своєму запиті депутат з Решетилівського району Віктор Бережний. Він висловив критику керівництва облдержадміністрації, яке, на його думку, здійснило призначення голови Решетилівської РДА непрозоро, без погодження з депутатами і громадськістю…

- Подібні претензії до керівництва ОДА оприлюднила у своєму виступі громадська активістка Оксана Базюк. Скажу більше, відразу після сесії облради до мене звернулися представники громад декількох районів. Усі вони, м’яко кажучи, не в захваті від кадрової політики, яка здійснюється нинішнім керівництвом ОДА, коли на важливі посади призначають людей, які не мають ні досвіду роботи, ні необхідних моральних якостей.

Це тривожна тенденція, яка потребує відповідного реагування з боку обласної ради, і наша фракція наполягатиме на винесенні цього питання на розгляд сесії.

Розмову вів Павло КВІТА

Переглядів: 883   Коментарів: 1   

Схожі новини:

Фракція СПУ в обласній раді розпочинає роботу

Перша сесія обласної ради завершила роботу

Степан Бульба: «Якщо влада не виконує закони - її треба змінювати»

З днем працівників житлово-комунального господарства!

Політика – брудна справа, якщо нею займаються безчесні особи

Реформи лише тоді мають сенс і підтримку, якщо вони поліпшують життя народу

Полтавці ознайомилися із досвідом співпраці черкащан з ЄБРР

Степан Бульба: робота військкоматів з виконання планів мобілізації потребує поліпшення

Врожаї зерна рекордні, а соціального хліба не вистачає?

Чи буде міністр соцполітики звертатися за субсидією

Сесія Полтавської облради підтримала звернення фракції СПУ щодо комунальних тарифів

Степан Бульба звернувся з депутатським запитом з приводу критичної ситуації на КП ''Полтававодоканал''

Фракція СПУ не голосувала за ''Перспективний план формування територій громад Полтавської області''

Депутати Полтавської обласної ради відвідали українських військових в зоні АТО

Угода, яка не відповідає інтересам територіальних громад Полтавщини, має бути негайно скасована!

Степан Бульба: ''Територія Сенчі та прилеглих сіл має бути оголошена зоною надзвичайної екологічної ситуації''

Ми збережемо нашу СПУ!

Коментар залишив: За правду!
Дата: 2015-05-23

Це інтерв'ю - чергове підтвердження, що Полтавська обласна організація СПУ працює на користь своїх виборців, конкретними справами відстоюючи інтереси всієї області. А горе-теоретикам пустодзвонам калиновським і стервостіним із черкас і хмельницького треба би повчитися у полтавських товаришів.

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове