Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1581
Людей на сайті:1

Фракція СПУ не голосувала за ''Перспективний план формування територій громад Полтавської області''

Автор: Павло КВІТА

Дата: 2015-06-08

Питання «Про схвалення перспективного плану формування територій громад Полтавської області» було основним на порядку денному позачергової сесії Полтавської обласної ради, яка відбулася третього червня.

Обговорення «Плану…» із самого початку набуло гострого дискусійного характеру.

Презентувала перспективний план директор Офісу реформ, депутат обласної ради Ірина Балибіна. Вона, зокрема, зазначила, що на сьогодні в області функціонують 524 громади, які пропонується об’єднати у 76, що начебто дасть змогу зекономити значні фінансові ресурси, які витрачаються на утримання адміністративних апаратів.

Натомість у своїх виступах більшість депутатів обласної ради, а також інші представники органів місцевого самоврядування, запрошені на сесію, наголошували, що перспективний план формувався без належного врахування думки людей, тому потрібно провести його реальне обговорення у громадах та врахувати пропозиції, які надійдуть. Наприклад, про це заявив Пирятинський міський голова, член СПУ Олексій Рябоконь.

Із різкою критикою щодо запланованої владою адміністративно-територіальної реформи, виступив голова фракції Соціалістичної партії України Степан Бульба, наголосивши:

- Представники влади повторюють, як заклинання, що адміністративно-територіальна реформа вкрай необхідна, але, схоже, й самі не можуть більш-менш зрозуміло пояснити мету того, що пропонують, зокрема в Законі «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Як один із головних аргументів називають т.зв. спроможність нових територіальних громад, яка нібито з’явиться, щойно відбудеться їхнє об’єднання.

Що вкладають у цей термін?

У Методиці формування спроможних територіальних громад записано: «Спроможна територіальна громада – територіальні громади сіл (селищ, міст), які в результаті добровільного об’єднання здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування (хоча це одне і те ж) забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства тощо».

Але логічно запитати: звідки у громади після об’єднання з’являться фінанси, щоб забезпечити надання перелічених послуг, тим паче у більш якісному вигляді, якщо зараз у держави на все це коштів катастрофічно бракує?

Простий приклад. Сьогодні заборгованість обласного комунального підприємства «Полтававодоканал» за електроенергію становить понад 150 млн. грн. Водночас сума невідшкодованої державою різниці в тарифах складає понад 230 млн. грн.

Скажіть, що зміниться в даній арифметиці після того, як приєднанням до Полтави навколишніх сіл на відстані до 20-30 кілометрів буде утворено нову – одну територіальну громаду? Відповіді немає.

Наразі що конкретно передбачено Законом про, так би мовити, добровільне об’єднання територіальних громад?

1. Ліквідація районного поділу. Тобто замість нинішніх 25 районів у Полтавській області може бути 56 т.зв. об’єднаних територіальних громад.

Влада запевняє, що тим самим адміністративні послуги будуть наближені до людей, мовляв, функції нинішніх райцентрів виконуватимуть центри об’єднаних територіальних громад, які знаходитимуться на менших відстанях від населених пунктів, що об’єдналися в єдину громаду. Разом з тим замовчується, що в такому разі доведеться значно збільшити чисельність управлінського апарату і, відповідно, витрати на його утримання. І всі ці витрати нестиме об’єднана територіальна громада.

2. Результатом виконання Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» стане ліквідація сільських рад як суб’єктів місцевого самоврядування.

Їхні повноваження планують передати радам об’єднаних територіальних громад. У селі ж залишиться єдина посадова особа місцевого самоврядування - староста. Такий собі цар і бог, без необхідного контролю з боку сільської громади.

Можна зробити однозначний висновок, що наслідком ліквідації сільських рад стане відсторонення мешканців сіл від прийняття важливих рішень, тобто звуження демократичних засад функціювання органів місцевого самоврядування.

Не варто також забувати, що на сьогодні в юрисдикції територіальних громад перебувають лише землі населених пунктів. За таких умов після формування об’єднаних громад абсолютно неможливо забезпечити повсюдність місцевого самоврядування на всій території громади, як того вимагає Європейська Хартія місцевого самоврядування.

Позбавлення громади функцій контролю у сфері земельних відносин надто небезпечне в ситуації, коли все голосніше лунають заклики запровадити вільний ринок землі сільськогосподарського призначення.

Ще одна проблема, на якій слід наголосити. Ліквідація сільських рад зумовить подальшу деградацію села, адже центри нинішніх сільських рад остаточно втратять свою перспективу – точно так, як раніше це сталося з колишніми центрами ліквідованих районів, які з великих селищ і містечок перетворилися на типові сільські поселення, які зникають.

Шановне товариство! Визначальною проблемою місцевого самоврядування у його нинішньому вигляді є відсутність у представницької влади, яку обирає місцева громада, повноважень і ресурсів, необхідних для виконання своїх першочергових обов’язків – вирішення питань, що турбують людей.

Виходом із цієї ситуації може бути лише кардинальна зміна системи влади, ліквідація безвідповідального двовладдя в гілці виконавчої влади, тобто ліквідація державних адміністрацій, передача їхніх повноважень виконкомам, які повинні бути сформовані обраними місцевими радами.

Зрозуміло, що реформування системи влади вимагає внесення змін до Конституції, розробки й ухвалення цілої низки законодавчих актів, у тому числі закону про вибори тощо.

Водночас очевидно, що обирати органи місцевого самоврядування без зміни їхніх повноважень – значить бездумно витрачати мільйони державних коштів, яких сьогодні й так катастрофічно бракує.

Натомість влада заявляє, що місцеві вибори обов’язково відбудуться в жовтні, а згідно із Законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад» вибори депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідно сільських, селищних, міських голів будуть оголошуватися обласними радами одночасно з прийняттям рішень про утворення тієї чи тієї об’єднаної територіальної громади.

Тобто що не місяць-два – то й нові вибори…

І на завершення.

Чому прості люди не підтримують адміністративно-територіальну реформу?

Тому, що не довіряють владі, бояться, що ця реформа негативно відобразиться на їх і без того нелегкому житті. І для таких думок, на жаль, є всі підстави.

Замість адміністративно-територіальних переділів сумнівного змісту, які не сприймає народ, керівництву України необхідно нарешті розпочати реальну – не на словах, а на ділі – боротьбу з корупцією, посадовими зловживанням, розкраданнями державного бюджету, врешті-решт зайнятися реформами, які забезпечать піднесення національної економіки, зростання добробуту і благополуччя українських родин.

Фракція СПУ не буде голосувати за даний перспективний план об’єднання територій громад Полтавської області, – наголосив у своєму виступі Степан Бульба.

Передбачаючи негативний результат голосування, керівництво облради оголосило перерву, під час якої відбулося засідання президії обласної ради.

Потому голова обласної ради Петро Ворона озвучив пропозиції президії – проголосувати проект рішення «Про схвалення перспективного плану формування територій громад Полтавської області» за основу та скерувати його до місцевих громад області для ознайомлення та обговорення; сесію не закривати, дату проведення другого пленарного засідання доручити визначити облдержадміністрації й президії обласної ради.

Цю пропозицію обласна рада підтримала 67 голосами при 87 зареєстрованих депутатах. Отже, обласна державна адміністрація має доопрацювати проект перспективного плану формування територій громад Полтавської області та винести його на друге пленарне засідання двадцять дев’ятої позачергової сесії обласної ради. Дату наступного засідання сесії поки що не визначено.

Павло КВІТА

Переглядів: 1999   Коментарів: 0   

Схожі новини:

Фракція СПУ в обласній раді розпочинає роботу

Перша сесія обласної ради завершила роботу

Степан Бульба: «Якщо влада не виконує закони - її треба змінювати»

З днем працівників житлово-комунального господарства!

Політика – брудна справа, якщо нею займаються безчесні особи

Реформи лише тоді мають сенс і підтримку, якщо вони поліпшують життя народу

Полтавці ознайомилися із досвідом співпраці черкащан з ЄБРР

Степан Бульба: робота військкоматів з виконання планів мобілізації потребує поліпшення

Врожаї зерна рекордні, а соціального хліба не вистачає?

Чи буде міністр соцполітики звертатися за субсидією

Степан Бульба: ''Погано, що для вирішення ключових проблем, які хвилюють людей, у влади не вистачає часу''

Сесія Полтавської облради підтримала звернення фракції СПУ щодо комунальних тарифів

Степан Бульба звернувся з депутатським запитом з приводу критичної ситуації на КП ''Полтававодоканал''

Депутати Полтавської обласної ради відвідали українських військових в зоні АТО

Угода, яка не відповідає інтересам територіальних громад Полтавщини, має бути негайно скасована!

Степан Бульба: ''Територія Сенчі та прилеглих сіл має бути оголошена зоною надзвичайної екологічної ситуації''

Ми збережемо нашу СПУ!

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове