Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1579
Людей на сайті:3

Угода, яка не відповідає інтересам територіальних громад Полтавщини, має бути негайно скасована!

Автор: Степан БУЛЬБА

Дата: 2015-08-13

Заява
фракції Соціалістичної партії України
в Полтавській обласній раді

Стало відомо, що 14 травня 2015 року голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко й голова обласної ради Петро Ворона з очевидним порушенням Законів України «Про місцеві державні адміністрації» та «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема принципів гласності й колегіальності, без попереднього погодження з обласною радою уклали так звану Угоду про співробітництво з Публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування». Крім того, 26 травня 2015 року ними було підписано додаткову угоду з ПАТ «Укргазвидобування».

Підписавши цей документ, керівники області зобов'язали Полтавську обласну державну адміністрацію та обласну раду, з-поміж іншого, сприяти погодженню в наданні ПАТ «Укргазвидобування» земельних ділянок і спеціальних дозволів на користування надрами, згідно з переліком, наведеним у додатку до угоди.

Загалом у додатку до угоди зазначено 20 родовищ і нафтогазових площ, розташованих в межах 12 районів Полтавської області. По суті, йдеться про передачу Публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» протягом 2015 року всіх розвіданих на сьогодні на території нашої області родовищ вуглеводнів і перспективних площ, які поки що не розподілені в користування.

У відповідь ПАТ «Укргазвидобування» через свою філію ГПУ «Полтавагазвидобування» обіцяє у 2015 році виділити до 19 млн. грн., як сказано в угоді, «на відновлення транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області та будівництво інженерних (фортифікаційних) споруд з метою зміцнення обороноздатності держави».

Постає питання: ким і на якій основі визначена сума «до 19.0 млн. грн.»? Адже, як відомо, обласна рада в результаті тривалих, непростих переговорів досягла спільної домовленості з підприємствами, які займаються видобутком вуглеводнів у межах Полтавщини, аби вони надавали територіальним громадам області допомогу в розмірі не менше 1,5% від плати за користування надрами. Саме на такій основі з кожним підприємством укладається відповідний меморандум про співпрацю та участь у соціально-економічному розвитку території Полтавської області.

Отже, в угоді з ПАТ «Укргазвидобування» мало би значитися щонайменше 30 млн. грн., а не «до 19.0 млн. грн.».

Дивує також те, що, підписуючи цю угоду, очільники області добре знали про цілу низку приватних структур, які під прикриттям ПАТ «Укргазвидобування» ухиляються від співпраці з органами місцевого самоврядування щодо вирішення проблем територій, де вони, руйнуючи дороги і довкілля, здійснюють свою виробничу діяльність. Це, зокрема, наступні компанії:

- ТОВ ВКФ Діон» із Києва (працює у Гадяцькому й Новосанжарському районах);

- ТОВ Фірма «ХАС» із Харкова (у Зіньківському, Миргородському, Гадяцькому й Лохвицькому районах);

- ТОВ «Надра-Геоцентр» із Миронівки Київської області (у Полтавському, Диканському, Зіньківському, Котелевському, Машівському й Лохвицькому районах);

- ТОВ «Цефей» із міста Дергачі Харківської області (у Чутівському й Зіньківському районах);

- ТОВ «Карпатигаз» із Києва (у Гадяцькому, Котелевському, Решетилівському, Карлівському, Зіньківському, Полтавському, Лохвицькому і Чутівському районах);

- ТОВ «Природні ресурси +» із Києва (у Гадяцькому районі).

Лише за 9 місяців 2014 року ці приватні підприємства повинні були перерахувати територіальним громадам області понад 10,2 млн. грн., але не сплатили жодної копійки.

Протягом же 2015 року ПАТ «Укргазвидобування» разом з вищезазначеними структурами мали б надати територіальним громадам Полтавської області допомогу в розмірі не менше 44 млн. грн. Натомість у підписаній керівниками області угоді значиться сума – до 19 млн. грн.

Логічно постає питання: в чиїх інтересах укладено цю угоду?

Наразі депутати фракції Соціалістичної партії України цілком поділяють позицію Президента України Петра Порошенка, яку він озвучив 6 травня 2015 року на засіданні РНБО, де обговорювалися питання енергетичної безпеки України: "Треба навести порядок та повернути конкуренцію в енергетичну галузь. Гарантую, що ніхто більше не потрапить в рейтинг Forbes, знімаючи вершки з використання можливостей державних монополій, з традиційно-корупційного середовища в газовому секторі. Держава ні для кого не буде більше дійною коровою. З прийняттям Закону «Про ринок природного газу», розробленого спільно з Європейським енергетичним товариством, дикий капіталізм у цій галузі має закінчитися". 

З урахуванням усього зазначеного вище фракція Соціалістичної партії України вважає за необхідне:

1. Невідкладно скасувати Угоду про співробітництво між Публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування», Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою від 14 травня 2015 року, як таку, що не відповідає інтересам територіальних громад Полтавщини, створює нерівні умови для ведення підприємницької діяльності в нафтогазовидобувній галузі, що є живильним джерелом для тотальної корупції.

2. Голові обласної ради П. Вороні надалі не допускати підписання жодних угод щодо співпраці з нафтогазовидобувними підприємствами і структурами без їхнього попереднього розгляду і погодження на сесіях обласної ради.

3. В умовах адміністративно-територіальної реформи, яка тільки-но розпочалася, обласній раді нинішнього скликання рішення щодо спеціальних дозволів на користування надрами ухвалювати лише у виключних випадках, з обов’язковим урахуванням позиції територіальних громад, які вже існують чи заплановані для створення на відповідних територіях.

Фракція Соціалістичної партії України вкотре наполягає, щоб на рівні державної влади врешті-решт було прийнято рішення про спрямування 10% податку за користування надрами до бюджету розвитку територіальних громад областей, у межах яких здійснюють свою виробничу діяльність підприємства нафто-газовидобування.

Ми звертаємося до всіх депутатів обласної ради з пропозицією підтримати дані вимоги.

Лише створивши однакові умови для роботи всіх підприємств можна сподіватися на ліквідацію корупційного середовища, яке руйнує вітчизняний нафтогазовий сектор, протидіє нарощуванню видобутку вуглеводнів, підриває енергетичну незалежність нашої держави - України.

 

Степан БУЛЬБА,
голова фракції СПУ,
перший секретар обкому СПУ

Юрій ЦОМАРТОВ,
заступник голови фракції,
голова обласної організації ветеранів Афганістану

12 серпня 2015 року

Переглядів: 689   Коментарів: 1   

Схожі новини:

Фракція СПУ в обласній раді розпочинає роботу

Перша сесія обласної ради завершила роботу

Реформи лише тоді мають сенс і підтримку, якщо вони поліпшують життя народу

Полтавці ознайомилися із досвідом співпраці черкащан з ЄБРР

Степан Бульба: робота військкоматів з виконання планів мобілізації потребує поліпшення

Врожаї зерна рекордні, а соціального хліба не вистачає?

Степан Бульба: ''Погано, що для вирішення ключових проблем, які хвилюють людей, у влади не вистачає часу''

Сесія Полтавської облради підтримала звернення фракції СПУ щодо комунальних тарифів

Фракція СПУ не голосувала за ''Перспективний план формування територій громад Полтавської області''

Депутати Полтавської обласної ради відвідали українських військових в зоні АТО

Коментар залишив: Ростислав
Дата: 2015-08-13

Боріться, товариші, поборите полтавську корупцію. Може буде легше і в Україні

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове