Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1581
Людей на сайті:2

Хто й чому блокує участь Соціалістичної партії України в місцевих виборах 2015 року

Автор: Микола Садовий

Дата: 2015-09-13

Заява ІІІ етапу ХХ позачергового з’їзду СПУ

За ширмою гучних декларацій Президента та інших керівників України про необхідність розвитку політичної системи громадянського суспільства як запоруки демократичних перетворень, гарантії конституційних прав громадян на свободу об’єднання в політичні партії та вільне вираження своїх поглядів і переконань відбуваються події, що мають явні ознаки боротьби нинішньої влади з інакомисленням, зі своїми політичними опонентами.

Переконливим свідченням цього є ситуація, яка склалася довкола Соціалістичної партії України.

Соціалістична партія України – істинно ідеологічна політична партія, основою діяльності якої є принципи Соціалістичного Інтернаціоналу – демократичного соціалізму. Створена у далекому жовтні 1991 року, на початку новітньої української незалежності, СПУ пройшла нелегкий шлях випробувань. Були безумовні успіхи, коли Соціалістична партія очолювала боротьбу за права і свободи людей, за демократичний розвиток України. Були й прорахунки, пов’язані з періодом, коли тодішні керівники партії, переслідуючи свої меркантильні інтереси, пішли на змову з олігархічною владою, зрадивши партійні ідеали, своїх товаришів по партії, мільйони прихильників СПУ.

1 серпня 2015 року відповідно до Статуту СПУ на вимогу регіональних партійних комітетів відбувся другий етап ХХ з’їзду СПУ, на якому обрано новий склад керівництва, затверджено зміни до Статуту і Програми та нову символіку СПУ. Очистившись від колишніх керівників, які остаточно дискредитували себе, довівши партію до затяжної кризи, Соціалістична партія заявила курс на відродження свого авторитету і впливу в суспільстві, важливим етапом якого мала стати участь СПУ в місцевих виборах 2015 року.

5 серпня 2015 року, тобто менше ніж за тиждень після прийняття рішення з’їздом, як того і вимагає Закон «Про політичні партії в Україні», СПУ поінформувала Міністерство юстиції України про зміни керівних органів, Статуту та Програми партії.

Відтоді минуло понад місяць, однак прийняті з’їздом СПУ зміни досі не внесено до Державного реєстру, що створює передумови для блокування участі СПУ в місцевих виборах 2015 року.

Як відомо, Закон України «Про місцеві вибори» передбачає, що рішення вищого керівного органу партії (з'їзду) про участь у місцевих виборах повинен підписувати керівник партії. Але на сьогодні практика застосування Закону «Про політичні партії в Україні» склалася таким чином, що фактично керівником політичної партії визнається особа, інформацію про обрання якої було взято до відома наказом Міністерства юстиції України чи відповідного органу юстиції.

Отже, Центральна виборча комісія має формальні підстави не брати до уваги рішення з’їзду СПУ про участь у місцевих виборах, адже воно підписане Головою СПУ, обраним на з’їзді СПУ 1 серпня 2015 року, а не колишнім керівництвом партії, яке досі значиться в Державному реєстрі.

І це при тому, що у своєму ж коментарі Міністерство юстиції України роз’яснює, що невнесення змін до Державного реєстру аж ніяк не означає продовження чинності попереднього керівництва. «В протилежному разі це може трактуватися як спроба Міністерства диктувати партії, хто є керівником і таким чином втручання у її внутрішню діяльність, що Законом заборонено», – зазначено на офіційному сайті Міністерства юстиції України.

Виходить замкнене коло: Міністерство юстиції цілком усвідомлює, що виключно члени СПУ мають право визначати керівництво своєї партії, і водночас усіляко гальмує внесення до Державного реєстру змін, прийнятих 1 серпня 2015 року з’їздом СПУ, тим самим блокуючи участь СПУ в місцевих виборах 25 жовтня 2015 року.

Кому вигідна така позиція Мін'юсту і в чиїх інтересах це робиться – зрозуміти неважко. Не допустивши Соціалістичну партію України – по суті, єдину українську політичну партію з чітко визначеною лівоцентристською ідеологією – до участі в місцевих виборах, провладні олігархічні партії та їхні клони-прислужники сподіваються розподілити голоси лівого електорату між собою.

Соціалістична партія України рішуче протестує проти таких дій влади. Ми вимагаємо негайно припинити блокування участі СПУ в місцевих виборах 25 жовтня 2015 року.

Ми закликаємо всіх прихильників демократичного, європейського, соціалізму єднатися в боротьбі із засиллям олігархії, за свої права, за соціальну справедливість, за краще майбутнє для України та її народу.

Правда – за нами. Разом – переможемо!

Голова Соціалістичної партії України
Микола Садовий

12 вересня 2015 року

Переглядів: 1132   Коментарів: 4   

Коментар залишив: Кандагар
Дата: 2015-10-01

Отвечаю Вильге́льм Вольф. Видимо, вы и впрямь очень юный, если несете такую чушь. Ну а, коль вы назвались Вильгельмом, то, возможно, знаете хоть немного историю Германии. Скажем, что Конрад Адэнауэр, которого современные немцы называют отцом новой Германии, основателем демократического государства и социальной рыночной экономики, стал канцлером ФРГ, когда ему было 73 года. Дай, Боже, вам хоть бы дожить до такого возраста. Возможно, поумнеете.

Коментар залишив: Вильге́льм Вольф
Дата: 2015-09-22

комічно виглядає коли бабусі та дідусі грають в політику.

Коментар залишив: Сергей Мануйленко
Дата: 2015-09-15

Слава Соцпартии! Слава Украине!

Коментар залишив: Ростислав
Дата: 2015-09-13

Безперечно, теперішня олігархічна влада України не має жодного ентузіазму від участі соціалістів у чергових виборах. Міністр юстиції знає добре кому прислужувати. Але СПУ не треба забувати гріх блокування керівництва СПУ з олігархами Януковича в 2008. М.І.Садовому слід очолити ініціативу єднатися усім соціалістам України в єдину партію для усунення олігархічної влади у центрі і на місцях!

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове