Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1581
Людей на сайті:1

Ми захистимо свою партію! Реакція не пройде!

Автор: Микола Садовий

Дата: 2015-12-23

Заява Політичного виконавчого комітету
Соціалістичної партії України від 19.12.2015 р.

Суспільно-політична та соціально-економічна ситуація, у якій відбувалися місцеві вибори 25 жовтня 2015 року, а також результати цих виборів беззаперечно свідчать про подальший наступ олігархії на права і свободи українських громадян.

До влади й на місцевому рівні прийшли представники скороминущих олігархічних політтехнологічних проектів, які навіть не намагаються декларувати хоч якусь ідеологію – там вона просто відсутня.

"Ідеологія" олігархів – це власні надприбутки. Водночас очевидно, що, декларуючи таку мету, не можна розраховувати на жодну підтримку виборців.

Саме тому з метою перемоги на виборах і здобуття легітимної влади, необхідної для обслуговування своїх поточних інтересів, олігархи фінансують створення тимчасових політичних проектів. Основне в цих проектах – особа лідерського типу, завдяки якій можна влаштувати успішну виборчу кампанію.

Безумовно, що результат виборчої кампанії залежить не тільки від акторських здібностей так званих лідерів, але й від рівня всебічного забезпечення – фінансового, медійного, політтехнологічного. Українська політика вже давно стала своєрідним багатомільярдним бізнесом. І, як у будь-якому бізнесі, гравці – олігархи – воліють отримувати прибутки із вкладених грошей.

Із часом ситуація змінюється, потреба в тих чи інших псевдопартіях та особах, які їх очолюють, відпадає, фінансування припиняється, і вони зникають з політичної орбіти так само миттєво, як і з’явилися. Тим більше, що їхні передвиборні декларації не мають нічого спільного з реальною діяльністю після виборів.

Відсутність чіткої ідеологічної основи у партій породжує політичну безпринципність і безвідповідальність. На жаль, політична корупція в Україні стала буденною справою. Політики, керуючись своїми корисливими інтересами, безперервно мігрують із партії у партію, із фракції у фракцію.

Схожу поведінку демонструють і пересічні виборці, які замість того, щоб скористатися можливістю обрати до влади представників партії, яка дійсно захищатиме їхні інтереси, продають свої голоси олігархічним псевдополітичним проектам.

Так було в часи президентства В. Януковича, так є і сьогодні.

Більше того, після Революції Гідності ситуація в країні значно погіршується.

За ширмою вже звичних декларацій Президента та інших можновладців про необхідність розвитку політичної системи громадянського суспільства як запоруки демократичних перетворень, гарантії конституційних прав громадян України на свободу об’єднання в політичні партії, вільне вираження своїх поглядів і переконань відбуваються події з явними ознаками боротьби теперішньої влади з інакомисленням, зі своїми політичними опонентами.

Переконливим свідченням цього є ситуація, яка склалася довкола Соціалістичної партії України – істинно ідеологічної лівоцентристської політичної партії, основою діяльності якої є принципи Соціалістичного Інтернаціоналу – демократичного соціалізму.

Створена на зорі новітньої української незалежності, у далекому жовтні 1991 року, СПУ пройшла нелегкий шлях випробувань. Були безумовні успіхи, коли Соцпартія очолювала боротьбу за права і свободи людей, за демократичний розвиток України. Були й прорахунки, пов’язані з періодом, коли тодішні керівники СПУ, переслідуючи свої меркантильні інтереси, пішли на змову з олігархічною владою, зрадивши партійні ідеали, своїх товаришів по партії, мільйони прихильників ідей демократичного – європейського соціалізму.

1 серпня 2015 року відповідно до Статуту СПУ на вимогу регіональних партійних комітетів відбувся другий етап ХХ з’їзду СПУ, на якому обрано новий склад керівництва, затверджено зміни до Статуту і Програми, нову символіку СПУ. Очистившись від колишніх керівників, які остаточно дискредитували себе, довівши партію до затяжної кризи, СПУ заявила курс на відродження свого авторитету і впливу в суспільстві, важливим етапом якого мала стати участь партії у місцевих виборах 2015 року.

5 серпня 2015 року, як того і вимагає Закон «Про політичні партії в Україні», СПУ поінформувала Міністерство юстиції про зміни керівних органів, Статуту та Програми партії. Проте прийняті з’їздом СПУ зміни не було внесено до Державного реєстру.

У результаті Центральна виборча комісія відмовилася взяти до уваги рішення з’їзду СПУ про участь у виборах на тій формальній підставі, що воно було підписане Головою СПУ, обраним на з’їзді СПУ 1 серпня 2015 року, а не колишнім керівництвом партії, яке досі значиться в Державному реєстрі.

І це при тому, що в коментарі на офіційному сайті Міністерства юстиції роз’яснюється, що невнесення змін до Державного реєстру аж ніяк не означає продовження чинності попереднього керівництва. «В протилежному разі це може трактуватися як спроба Міністерства диктувати партії, хто є керівником і таким чином втручання у її внутрішню діяльність, що Законом заборонено», – наголошується в коментарі Міністерства юстиції України.

Як би там не було, але невнесенням до Державного реєстру змін, прийнятих 1 серпня 2015 року з’їздом СПУ, Міністерство юстиції заблокувало участь Соціалістичної партії України в місцевих виборах 2015 року.

У чиїх інтересах це було зроблено – зрозуміти неважко. Не допустивши СПУ до участі у виборах, влада намагалася змусити прихильників лівоцентристської ідеології голосувати за представників олігархічних псевдопартійних популістських проектів.

Слід визнати, що загалом влада змогла досягти своєї злочинної мети.

Але, схоже, нинішнє олігархічне керівництво України на цьому зупинятися не збирається. В умовах постійно зростаючого народного невдоволення тяжким соціально-економічним становищем влада прагне остаточно зачистити політичний спектр України від носіїв лівоцентристської ідеології.

Інакше чим можна пояснити, що прийняті ще 1 серпня 2015 року з’їздом СПУ зміни керівних органів, Статуту, Програми й символіки Соціалістичної партії України досі не внесено до Державного реєстру? При цьому жодних офіційних відповідей від Міністерства юстиції України щодо причин нереєстрації на адресу СПУ не надійшло.

У ситуації, що склалася, Соціалістична партія України заявляє рішучий протест проти протизаконних, недемократичних дій влади, які порушують конституційні права громадян на свободу об’єднання в політичні партії, вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Ми заявляємо про початок масової акції партійців і прихильників СПУ з метою захисту своїх прав.

В умовах зростаючої загрози з боку реакційних антидемократичних сил ми закликаємо всіх прихильників соціал-демократії, європейського, демократичного, соціалізму єднатися в боротьбі проти засилля олігархії, за свої права, за соціальну справедливість, за краще майбутнє для України та її народу.

Олігархічному всевладдю – рішуче ні!

Правда – за нами.

Разом – переможемо!

Голова Соціалістичної партії України
Микола Садовий

Переглядів: 964   Коментарів: 2   

Коментар залишив: За правду!
Дата: 2015-12-24

Так було в часи президентства В. Януковича, так є і сьогодні. - За що боролися, на те й напоролися. А що могло бути інакше, коли основним лозунгом Майдану було боротьба проти олігархічного режиму, а в результаті президентом обрали такого ж олігарха?

Коментар залишив: Ростислав Чапюк
Дата: 2015-12-23

Теперішня олігархічна влада в Україні для збереження своїх владних крісел не лише зберегла нікчемний виборчий закон Януковича, а й для місцевих виборів створила, за словами Марини Ставнійчук, регресивний закон, а точніше шахрайське законодавство, яке яскраво вилізло владі боком в індустріальному Кривому Розі. Складовою частиною цього владного шахрайства є недопущення СПУ до виборів. Міністр юстиції Петренко за свої масові порушення законодавства ще відповість перед Законом.

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове