Загружаю…
Прокуратура відкрила кримінальну справу проти учасників рейдерського захоплення СПУ
Заява Політвиконкому Соціалістичної партії України з приводу незаконної реєстрації Мін’юстом України Іллі Киви Головою СПУ
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Цього не можна робити на морозі

Статей: 5220
Коментарів: 1511
Людей на сайті:1

Крок за кроком відновлюючи авторитет СПУ

Автор: Прес-служба Полтавського обкому СПУ

Дата: 2016-12-13

10 грудня 2016 року відбувся другий етап ХХІ конференції Полтавської обласної організації Соціалістичної партії України. У роботі конференції взяли участь представники 32 із 35 районних і міських організацій СПУ.

Відкриваючи засідання, перший секретар обласного комітету СПУ Степан Бульба сердечно привітав партійних активістів з 25-ю річницею Соціалістичної партії України.

У своїй доповіді про ситуацію в СПУ і завдання соціалістів області на поточний період керівник обласної організації висвітлив проблеми, які потребують вирішення для відновлення нормальних умов діяльності партії.

СПУ – перша в Україні лівоцентристська політична сила, ровесниця новітньої української незалежності – у нелегкому протистоянні з владою, а також у боротьбі з колишнім т. зв. Лідером П. Устенком змушена захищати право на своє існування, – наголосив Степан Бульба. – Саме з обранням його у квітні 2012 року Головою партії й розпочався найскладніший період в історії СПУ. Устенко показав себе абсолютно неготовим до цієї ролі. Подальші ж зміни в керівництві СПУ на основі Статуту, прийнятого ХІХ з’їздом у жовтні 2013 року, лише загострили ситуацію в партії.

Між іншим, Полтавська обласна організація попереджала про небезпеку прийняття такого статуту. Зокрема, у Постанові бюро обкому від 08.10.2013 р. зазначалося: «Підготовлений проект змін до Статуту СПУ суттєво звужує можливості членів СПУ щодо реалізації своїх прав у відповідності з принципами демократичного централізму. У зв’язку з цим пропонуємо відхилити проект змін до Статуту СПУ, як неприйнятний, такий, що закладає всі умови для запровадження авторитарного стилю керівництва, що є вкрай небезпечним для подальшого існування СПУ як політичної партії лівоцентристського спрямування».

Але наші пропозиції не було взято до уваги.

А ситуація в партії продовжувала погіршуватися, тож цілком прогнозовано 21 червня 2014 року позачерговий ХХ з’їзд визнав роботу т. зв. Лідера СПУ П. Устенка незадовільною та висловив йому недовіру.

Водночас абсолютно неочікуваною стала відмова Мін’юсту зареєструвати керівні органи і Статут СПУ на основі рішень ХХ з’їзду. Незаконність відмови була підтверджена 22.01.2015 р. ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва. Розглянувши позовну заяву СПУ, суд скасував протиправний наказ Державної реєстраційної служби, зобов’язавши її взяти до відома інформацію про зміни до Статуту та в складі керівних органів СПУ, прийняті на ХХ з’їзді партії.

У відповідь Міністерство юстиції звернулось до Київського апеляційного суду із заявою про перегляд постанови адміністративного суду, хоч жодних підстав для скасування юридично обґрунтованої постанови суду першої інстанції не існувало.

Аж тут до апеляційного суду надійшла заява Устенка про начебто відмову СПУ від позову до Мін’юсту. Не маючи прав і повноважень діяти від імені СПУ у зв’язку зі звільненням з посади Лідера СПУ, більше того, будучи на той момент уже виключеним із членів партії, Устенко, скориставшись нереєстрацією рішень ХХ з’їзду, 29.02.2016 р. домігся незаконного закриття провадження у справі за позовом СПУ до Мін’юсту. 

Зазначу, що всі ці подробиці стали відомими лише влітку 2016 року.

А роком раніше, 01.08.2015 р., відбувся черговий етап ХХ з'їзду СПУ, на якому було обрано Голову партії М. Садового, а також новий склад Політради, внесено зміни до Програми СПУ. Проте Мін'юст не зареєстрував рішення і другого етапу ХХ з'їзду, унаслідок чого СПУ не змогла взяти участь тепер уже в місцевих виборах 2015 р.

Більше того, у квітні 2016 р. Мін’юст звернувся до суду з позовною заявою про зняття СПУ з реєстрації з причини, що партія нібито не виконала Закон України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки» щодо зміни своєї символіки.

І лише після кількох судових засідань, коли у відповідь на наше клопотання суд змушений був залучити в ролі третьої сторони понад двадцять обласних організацій СПУ, 6 жовтня 2016 р., розуміючи явну безперспективність своїх намагань добитися зняття СПУ з реєстрації, Мін'юст відкликав свій позов проти СПУ.

Скориставшись визнанням права захищати інтереси СПУ, Полтавський обком СПУ звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду щодо закриття провадження в справі за позовом СПУ до Мін’юсту про нереєстрацію рішень ХХ з’їзду.

29.11.2016 р., розглянувши касаційну скаргу нашої обласної організації, колегія Вищого адміністративного суду України повністю задовольнила позовні вимоги та скасувала ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 29.02.2016 р. про закриття провадження у справі за позовом СПУ до Мін’юсту України як незаконну.

По суті, суд підтвердив легітимність ХХ з’їзду СПУ, і зобов’язав Мін’юст зареєструвати його рішення.

Виходячи з того, з якою наполегливістю Мін’юст протидіє реєстрації рішень ХХ з’їзду СПУ, блокуючи участь нашої партії у виборах, порушуючи конституційні права десятків тисяч членів СПУ, складається враження, що олігархічна влада намагається зачистити політичний спектр України від неконтрольованих нею партій. І все це – під прикриттям розлогих балачок про європейські цінності, боротьбу з корупцією…

Яскравий тому приклад.

Новостворене Національне агентство з питань запобігання корупції розробило таку форму звіту для партій, що для його складання в кожній парторганізації треба мати цілий штат бухгалтерів. Положенням про оформлення звіту визначено, що звіт (обсягом аж 59 сторінок!) подається не тільки в паперовому, а ще й в електронному вигляді, до того ж кожна сторінка має бути сканована, а в додатках повинні бути копії всіх «платіжок» і теж у різних варіантах.

І так щокварталу. Зі всіх районних, міських та обласних парторганізацій – а їх у нашій обласній – 35, а в СПУ – понад 770. Одного паперу потрібно десятки кг, при тому, що в більшості парторганізацій на рахунках нулі, або ж і взагалі рахунків немає. Наразі будь-які неточності у звіті вважаються порушенням закону, за яке передбачене стягнення штрафів та інші репресивні дії.

Ось у таких умовах нам доведеться нині працювати.

До речі, ХХІ з’їзд СПУ скликається 17 грудня для того, щоби встигнути до початку нового 2017 року внести зміни в Статут СПУ згідно з вимогами про необхідність мати в статутах політичних партій записи, що вони не є прибутковими організаціями. Враження, що чиновники, які укладали ці інструкції, зовсім не читали закон про політичні партії, де чітко визначено, що політичні партії є неприбутковими організаціями.

У своїй доповіді Степан Бульба також докладно зупинився на інших проблемах, які потребують вирішення на рівні парторганізацій області.

Звісно ж, не міг оминути керівник обласної організації СПУ повідомлення щодо створення Олександром Морозом нової партії.

- Проголошення ще однієї лівоцентристської партії на тлі закликів до об’єднання лівих сил – це продовження спроб розколу і знищення СПУ. Адже, якщо дійсно поштовхом до виходу О. Мороза з нашої партії було обрання М. Рудьковського на посаду Голови СПУ, то ця причина давно відсутня – Рудьковський уже заледве не півтора року не є керівником СПУ. Здавалось би – повертайтеся в СПУ, якщо ви справді за неї вболіваєте.

Натомість Мороз затіяв колотнечу зі створенням чергової партійки – «ідеологічної спадкоємиці СПУ», як він їх називає. З однією лише різницею, що на відміну від раніше проголошеної ПП «Соціалісти» цього «ідеологічного послідовника СПУ» він не лише очолив, а й нарік своїм іменем – «політична партія Олександра Мороза «За правду і справедливість». Як кажуть – скромно й зі смаком. Хоч варто би пам’ятати народну мудрість – як корабель назвеш, так він і попливе. Утім це вже проблеми тих, хто хоче повернутися в минуле – щоб знову бачити Мороза своїм одноосібним вождем. Віднині – незмінним, бо вже ніхто, ніякий кожара, не зазіхне на його іменну «політсилу».

От тільки не треба величати себе «спадкоємцями СПУ» – так, начебто її вже не існує. Як мовиться – не дочекаєтесь! Соціалістична партія України живе, і хоронити ми її зовсім не збираємося, щоб заповідати комусь наші ідеї та справи.

У найтяжчі моменти, коли багатьом здавалося, що все втрачено і вже нічого не можна вдіяти, – ми зберегли нашу СПУ. І тепер докладаємо необхідних зусиль, щоби, крок за кроком відновлюючи її авторитет, так бездарно й ганебно розтрачений колишнім керівництвом, повернутися в авангард українського політикуму.

Попереду велика й напружена робота, тож закликаємо всіх, хто в минулому з різних причин відійшов від СПУ, але досі вважає себе соціалістами, не бути байдужими, не стояти осторонь в очікуванні, чим закінчиться наша боротьба за СПУ, а не зволікаючи повертатися в лави Соціалістичної партії України.

Об’єднавши зусилля, ми відродимо СПУ – істинну лівоцентристську політичну силу – партію демократичного, європейського соціалізму, для продовження плідної діяльності на благо України і її народу, – такими словами завершив свою доповідь перший секретар обкому СПУ Степан Бульба.

Далі виступили учасники конференції.

Зокрема заступник Голови СПУ з питань юридичного забезпечення діяльності партії Володимир Левцун докладно проінформував про стан і перспективи розгляду позовних заяв, спрямованих на захист прав та інтересів наших партійців і всіх прихильників СПУ, зауваживши визначну роль Полтавського обкому у вирішенні проблеми реєстрації рішень ХХ з’їзду СПУ.

Голова контрольної комісії обласної організації СПУ Олександр Дербеньов як юрист дав високу оцінку результатам, отриманим внаслідок звернень до судових інстанцій для захисту партії. Водночас він наголосив на потребі активізації роботи із роз’яснення позиції СПУ щодо визначальних суспільних проблем.

Секретар обкому з питань організаційної роботи Георгій Дзюба звернув увагу секретарів райкомів і міськкомів СПУ на необхідність звірення відомостей про реєстрацію партійних структур, відзначивши важливість збереження партійного активу.

Член бюро обкому СПУ Вікторія Максимова пояснила завдання з оформлення звітів згідно з вимогами НАЗК, а Тамара Дорохіна розповіла про ситуацію в ГО «Захист дітей війни» і допомогу, якої потребує громадська організація у зв’язку з вимогами щодо звітів.

Перший секретар Шишацького райкому СПУ Валерій Кулага поділився досвідом своєї роботи, а також висловив пропозиції стосовно відновлення видання газет «Трудова Полтавщина» і «Товариш».

Одноголосно прийнятою постановою конференція ставить завдання активізації роботи з роз’яснення нинішньої ситуації в партії, підвищення ідеологічного рівня партійного активу, удосконалення організаційно-партійної роботи, рішучої боротьби з проявами розкольницької діяльності з боку представників новоявлених «партій соціалістів», створюваних колишніми керівниками СПУ.

У полі постійної уваги організацій СПУ повинні залишатися проблеми соціального захисту населення на тлі зростання цін, комунальних тарифів, інфляції, девальвації гривні, проблеми безробіття, адміністративної реформи й усіх негативів, пов’язаних із нею, ситуації в агропромисловому комплексі та її впливу на становище сільських жителів.

Учасники конференції заявили про цілковиту підтримку послідовних дій керівництва Соціалістичної партії України та Полтавського обкому, спрямованих на збереження СПУ, відновлення її авторитету та впливу на суспільство, повернення у велику політику в інтересах України і її народу.

Конференція також обрала делегацію на ХХІ з’їзд СПУ, до якої ввійшли: перший секретар обкому СПУ Степан Бульба, другий секретар обкому, міський голова міста Пирятин Олексій Рябоконь, перший секретар Решетилівського райкому СПУ Надія Райда, голова контрольної комісії обласної організації СПУ Олександр Дербеньов, редактор газети «Трудова Полтавщина» Павло Квіта, голова Гребінківської районної ради Валерій Зінченко та інші.

Прес-служба Полтавського обкому СПУ

Переглядів: 740   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове