Загружаю…
Прокуратура відкрила кримінальну справу проти учасників рейдерського захоплення СПУ
Заява Політвиконкому Соціалістичної партії України з приводу незаконної реєстрації Мін’юстом України Іллі Киви Головою СПУ
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Цього не можна робити на морозі

Статей: 5220
Коментарів: 1511
Людей на сайті:1

Захід помилково покинув Україну в 90-х роках

Автор: Дзеркало тижня. Україна

Дата: 2016-12-25

Вашингтон ще тоді розумів, що Москва не готова змиритися з українським суверенітетом. США варто було врахувати нещирість Росії в питанні незалежності України.

В 2014 році проросійські сили за підтримки Москви захопили частину регіону на Сході України. А перед тим Володимир Путін анексував український півострів Крим. Але ще до того, як це сталося, Захід вимостив перед Кремлем дорогу для наступу проти колишніх радянських республік.

Про це на сторінках New York Times пише колишній волонтер і репортер Террел Джермейн Старр. Він нагадує, що в 1994 році Україна відмовилася від свого ядерного арсеналу за умовами Будапештського меморандуму, сподіваючись, що Америка захистить її від російського експансіонізму. Але в той час, коли "зелені чоловічки" бігають там і тут на українській території, стає очевидним, що Вашингтон не збирається захищати суверенітет Києва.

Ще в 2011 році експерт Brookings Institute і колишній посол США в Україні Стівен Пайфер писав у своєму звіті, що Вашингтон не зміг належним чином оцінити те, наскільки Москва не готова повністю прийняти український суверенітет, проголошений 1991 року. Приміром, російська Держдума постійно ставила під сумнів, чи Крим повинен бути частиною України, хоча регіон законно перейшов під владу Києва ще в 1954 році. Українські чиновники постійно висловлювати занепокоєння тим, як повільно Москва просувається в процесі демаркації кордонів, вбачаючи в цьому ознаку неготовності російської сторони відпустити Україну.

Більше того, мова Будапештського меморандуму була настільки специфічною, що Київ ніколи не міг бути впевненим у намірах Вашингтона захистити його суверенітет. Американська сторона лише точно обіцяла не нападати. І це, на думку автора, було величезною помилкою.

"Вашингтон так сильно зосередився на тиску на Україну, щоб вона віддала свою ядерну зброю Москві, що не помітив довгострокових наслідків, які випливали з української неозброєності. Тепер Росією керує колишній шпигун, який зневажає США і вводить свої війська в Україну", - пише автор.

Він нагадує, що Будапештський меморандум повинен був зробити світ більш захищеним від ядерної зброї. Але Путін відправляє балістичні ракети, здатні нести ядерні боєголовки, у Калінінград, погрожуючи країнам Балтії і Польщі, а також модернізує ядерний арсенал, щоб зробити свою технічно застарілу армію серйозним суперником для НАТО.

"Озираючись назад, можна сказати, що коли Україну вмовляли відмовитися від ядерної зброї під непевні гарантії захисту її державності і обіцянки кращих відносин із Заходом, ніхто не врахував, що Москва, принаймні, ментально застрягла в СРСР", - йдеться в статті.

Звісно, жодна з країн, чиї лідери поставили підписи на Будапештському меморандумі, не могли передбачити бажання Путіна перекроїти українські кордони. Але США знали, що Росія не щира, коли йдеться про незалежність України.

Раніше екс-міністр оборони США Роберт Гейтс говорив, що Захід не виконав свої зобов'язання перед Україною за Будапештським меморандумом. В цей же час, він додав, що не знає, чому у Нормандському процесі беруть участь Франція і Німеччина, а Британія і США, які були гарантами української цілісності за Будапештським меморандумом, стоять осторонь.

Також у ПАРЄ закликали підписантів Будапештського меморандуму захистити Україну. Зокрема, доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи на тему "Політичні наслідки кризи в Україні" Крістіна Зеленкова нагадала країнам-учасникам меморандуму про їхні зобов'язання захищати Україну.

Джерело: «Дзеркало тижня. Україна» 

Переглядів: 302   Коментарів: 1   

Коментар залишив: Ростислав Чапюк
Дата: 2016-12-25

Не треба скидати з рахунку, шо Президент Порошенко до цього часу не дав юридичної підстави про оголошення військової агресії РФ на Донбасі, як і його соратник Турчинов в кінці лютого 2014 р. окупації РФ Криму, проігнорувавши свої функціональні обов’язки згідно ст.106 Конституції (пункт 19)

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове