Загружаю…
Прокуратура відкрила кримінальну справу проти учасників рейдерського захоплення СПУ
Заява Політвиконкому Соціалістичної партії України з приводу незаконної реєстрації Мін’юстом України Іллі Киви Головою СПУ
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Цього не можна робити на морозі

Статей: 5220
Коментарів: 1511
Людей на сайті:1

Понад 60% українців не ходять до лікарів

Автор: ВВС Україна

Дата: 2017-01-25

Хронічно хворими себе назвали майже третина українців, 8% щодня відчувають сум та безнадійність. Про це свідчать дані соцопитування групи "Рейтинг".

Не п'ють і ходять до лікарів

62% українців заявили, що не відвідували лікарів за останній рік, 38% розповіли, що були у лікарів. Про це йдеться у дослідженні групи "Рейтинг", присвяченому здоров'ю та самопочуттю українців.

Третина з тих, хто сказав, що відвідував, були у лікаря 1 раз за рік, 28% - двічі, 16% - тричі, 10% - чотири рази, 15% - п'ять та більше разів.

Старші люди, жінки та містяни - поміж тих, хто більше ходив до лікарів. Також більше тих, хто не займається спортом. Цікавим є те, що частіше відвідують лікарів ті, хто не палить та не вживає алкогольні напої.

Погано і дуже погано

Згідно з дослідженням, 45% опитаних українців працездатного віку (чоловіки 18-65, а жінки 18-60 років) оцінюють своє здоров'я як добре або дуже добре, 43% - як задовільне, 12% - як погане або дуже погане.

Трохи менше від третини (29%) українців заявляють, що мають хронічні захворювання, 71% - кажуть, що не мають.

Більшість (58%) з тих, хто хронічно хворіють, мають одне захворювання, 29% - два, 13% - три та більше.

Серед чоловіків більше тих, хто вважає стан свого здоров'я добрим чи дуже добрим, у порівнянні з жінками - 49% та 39% відповідно.

Курять і п'ють

38% опитаних визнали, що курять, 62% - ні. З тих, хто не курить, 23% колись палили, 77% - ніколи.

Найбільше тих, хто визнав, що курить, на сході країни (43%), найменше - на Заході (31%). Респонденти старшої вікової групи (51 рік і більше) курять відносно менше, ніж респонденти молодших вікових груп. Серед чоловіків втричі більше тих, хто курять, ніж серед жінок.

Лише 2% опитаних заявили, що вживають алкогольні напої майже щодня, 12% - кілька разів на тиждень, 36% - кілька разів на місяць, 34% - кілька разів на рік, 16% взагалі не вживають алкогольних напоїв.

Найбільше тих, хто визнав, що вживає алкоголь щонайменше кілька разів на місяць, у центрі країни, найменше - на заході. Чоловіки заявляли, що вживають алкогольні напої майже вдвічі частіше, ніж жінки.

Чим кращий стан здоров'я респондентів, тим більше серед них тих, хто каже, що вживає алкогольні напої.

Сум, безнадійність і самотність

Лише 9% респондентів займаються спортом майже щодня, 15% сказали, що роблять це кілька разів на тиждень, 14% - кілька разів на місяць, 12% - кілька разів на рік.

Водночас 50% опитаних не займаються спортом взагалі.

Протягом останнього місяця 8% опитаних відчували сум та безнадійність майже щодня, 23% - мають такі відчуття кілька разів на тиждень, майже половина (44%) - кілька разів на місяць, водночас чверть респондентів відзначили, що не відчували тугу та сум останнім часом.

Протягом останнього місяця 5% відчували самотність майже щодня, 12% - кілька разів на тиждень, 28% - кілька разів на місяць, більше від половини (54%) не відчували самотність протягом останнього місяця взагалі.

Мешканці півдня країни частіше за жителів інших регіонів відчували самотність.

Чим старші респонденти, чим гірший стан їхнього здоров'я та чим менш вони забезпечені, тим частіше вони відчували самотність. Жінки почувалися самотніми частіше, ніж чоловіки.

Чим нижче соціальне становище займають респонденти, чим менш виражене відчуття контролю над власним життям та рівень задоволеності ним, тим частіше вони відчували самотність протягом останнього місяця.

Під час дослідження опитали 1580 респондентів з 1 по 10 грудня 2016 року. Аудиторія - чоловіки - 18-65 років, жінки - 18-60 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності: не більше за 2,5%.

Джерело: ВВС Україна

Переглядів: 259   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове