Загружаю…
Вимагаємо припинити рейдерське захоплення Соціалістичної партії України!
Зберегти українську землю для наших нащадків!
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2017 рік
Зміна фаз Місяця в 2017 році
Які продукти містять корисні та шкідливі жири: список

Статей: 5121
Коментарів: 1488
Людей на сайті:3

Політрада СПУ: боротьба за партію триває, перемога буде за нами!

Автор: Степан БУЛЬБА

Дата: 2017-03-28

Як уже повідомлялося, 11 березня 2017 року в місті Києві відбулося чергове засідання Політради Соціалістичної партії України.

Буквально за півгодини до початку засідання група невідомих осіб вчинила напад на офіс СПУ, розбивши кілька вікон і обливши їх червоною фарбою. Цілком погоджуюся з Головою СПУ Миколою Садовим, котрий заявив, що метою зловмисників було зірвати засідання Політради і що організатором злочинства може бути колишній лідер СПУ, який намагається будь-що зберегти свій вплив на партію, вдаючись до найганебніших способів.

Працівники правоохоронних органів оглядають місце злочину. Фото Павла Квіти

Що відбувається довкола СПУ? Які завдання ставить партія на ближчий період? З такими запитаннями звертаються наші партійці і численні прихильники СПУ, і на них я хочу відповісти.

Щодо нагальних завдань, то їх визначено рішеннями з’їзду СПУ, який ми провели у грудні минулого року. Насамперед це всебічне оновлення нашої партії, організація її діяльності на сучасній основі, підготовка і прийняття нової Програми і Статуту. І я переконаний, що всі ці питання будуть вирішені після нашої перемоги в нинішній боротьбі за збереження СПУ. Саме на цій проблемі я хочу зупинитися докладніше.

Але спочатку трохи історії. Як відомо, на вимогу більшості членів Політради 21 червня 2014 року відбувся ХХ позачерговий з’їзд СПУ, делегати якого висловили недовіру тодішньому Лідеру СПУ Устенку П.І., прийняли рішення про зміну Статуту, зокрема, ліквідацію посади Лідера, обрали Голову СПУ і новий склад Політради партії.

У відповідь 25 червня 2014 року за допомогою найманої охоронної фірми Устенко здійснив рейдерське захоплення центрального офісу СПУ в м. Києві та викрав установчі документи і печатку партії. Реагуючи на це, 12 липня 2014 року Політрада СПУ за дії, несумісні зі Статутом партії, виключила Устенка П.І. з членів СПУ.

Водночас 30 вересня 2014 року Державна реєстраційна служба повідомила про відмову у взятті до відому рішень ХХ позачергового з’їзду, зокрема змін до Статуту та в керівництві СПУ. Разом з тим, розглянувши позов СПУ, 22 січня 2015 року Окружний адміністративний суд м. Києва визнав дії Державної реєстраційної служби протиправними і зобов’язав її зареєструвати рішення ХХ з’їзду СПУ.

1 серпня 2015 року відбувся другий етап ХХ з’їзду СПУ, на якому було задоволено заяву Рудьковського М.М. про звільнення з посади Голови партії, а Головою СПУ обрано Садового М.І. Водночас Департамент державної реєстраційної служби Мін’юсту відмовив у реєстрації цього рішення, при цьому взявши до відома звільнення Рудьковського М.М. з посади Голови партії. Причиною відмови було названо заяву Устенка П.І. з проханням не проводити реєстраційні дії у зв’язку з тим, що оригінали установчих документів СПУ (викрадені під час захоплення ним офісу СПУ 25.06.2014 р.!) знаходяться в нього.

Можна сказати, що саме з того моменту розпочалася ціла низка абсурдних, незрозумілих, незаконних рішень Мін’юсту та судових інстанцій. Ось лише деякі з них.

Так, 3 вересня 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив клопотання Устенка П.І. про зупинення провадження у справі, мотивуючи це тим, що позовну заяву від СПУ підписував Рудьковський М.М., котрий на момент розгляду справи був звільнений з посади Голови СПУ за поданою заявою. Але ж заяву Рудьковського задовольнив саме з’їзд, бо лише з’їзд СПУ має право ухвалювати такі кадрові рішення! Отже, внісши зміни до керівних органів СПУ стосовно Рудьковського М.М., Мін’юст де-факто визнав легітимність другого етапу ХХ з’їзду. Однак ні – 21 жовтня Міністерство юстиції відмовило у взятті до відома рішень другого етапу ХХ з’їзду.

Далі більше. 2 листопада 2015 року було відмовлено в державній реєстрації символіки СПУ, прийнятій на засіданні Політради 1 серпня 2015 року на тій основі, що Мін’юстом не визнано рішення другого етапу ХХ з’їзду СПУ про обрання Головою СПУ Садового М.І. 29 лютого 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд ухвалив прийняти відмову СПУ від адміністративного позову (підписану Устенком – на той час уже не тільки звільненим з посади Лідера, а й виключеним з СПУ!), а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 січня 2015 року щодо зобов’язання Мін’юсту зареєструвати рішення ХХ з’їду СПУ визнати нечинною.

Сьогодні ми є свідками незаконних дій колишнього Лідера СПУ Устенка П.І., котрий, нехтуючи нормами партійного Статуту, зокрема принципом демократичного централізму – основоположним принципом діяльності СПУ – шляхом фальсифікації рішень Політради, Політвиконкому та з’їзду СПУ намагається зберегти контроль над Соціалістичною партією України для використання її у своїх інтересах.

Як не прикро усвідомлювати, але є підстави підозрювати, що в цьому свавіллі можуть бути задіяні посадові особи Міністерства юстиції України.

Фальсифікацією документів Устенко П.І. займається систематично. Так, він підробив та направив до Міністерства юстиції протоколи засідання Політради СПУ від 3.06.2016 р. та 18.07.2016 р. про затвердження нової символіки. Між іншим, Політрада СПУ за особистими підписами більшості її членів повідомила про це Мін’юст, однак належного реагування до сьогодні ми не отримали.

Крім того, Устенко сфальсифікував рішення Політвиконкому від 10.12.2016 р. про з’ясування дійсної кількості членів Соціалістичної партії України і про відсторонення перших секретарів усіх регіональних організацій СПУ та призначення на їх місця виконувачів обов’язків – у абсолютній більшості навіть не членів СПУ.

Те, що ці, так би мовити, документи не мають жодної юридичної сили, цілком очевидно вже хоч би тому, що відповідно до Статуту СПУ засідання Політвиконкому (навіть якщо б воно дійсно відбулося) є правомочним за умови участі в ньому більше половини його складу. Тобто за участі не менше п’яти осіб з восьми обраних на ХІХ з’їзді СПУ. Натомість поставили свої підписи про начебто участь у засіданні Політвиконкому лише чотири особи: Устенко П.І. – за Лідера СПУ, Ткаченко Ю.В. – за першого секретаря Політради СПУ, Іващенко В.Г. і Кушніренко А.В. – за секретарів Політради СПУ. До того ж, у зазначених «документах» – так званих рішеннях Політвиконкому – написано, що за їх прийняття голосувало п’ять осіб. Тобто, виходить, що присутніх було чотири, а голосувало – п’ять.

Але й це ще не все. На момент так званого засідання Політвиконкому, 10.12.2016 р., Іващенко В.Г. і Кушніренко А.В. вибули з СПУ, що підтверджується такими офіційними документами:

– витягом із сайту Центральної виборчої комісії (доступно за посиланням http://www.cvk.gov.ua/pls/vm2015/PVM056?PF6511=154&PID102=1552&PF7691=1552&PT001F01=100&rej=0&pt00_t001f01=100), згідно з яким Іващенко В.Г. є безпартійним;

– відомостями з сайту Запорізької обласної ради (доступно за посиланням http://www.rada.zp.ua/content/kushnirenko-andriy-volodymyrovych), згідно з якими Кушніренко А.В. є членом  політичної партії «Опозиційний блок».

Отже, як зазначено в Статуті СПУ, не будучи членами СПУ, громадяни Іващенко В.Г. і Кушніренко А.В не могли перебувати на будь-яких виборних посадах в СПУ.

Є також ціла низка інших грубих порушень Законів «Про політичні партії в Україні» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань».

Враховуючи вищевказане, відповідно до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» головні територіальні управління юстиції в областях зобов’язані були побачити ці порушення і зупинити розгляд сфальсифікованих документів. До речі, саме так і діяли представники головних територіальних управлінь юстиції в Полтавській, Харківській та низці інших областей. Водночас управління юстиції Волинської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Сумської, Чернігівської областей цього не зробили, що може свідчити про некомпетентність і халатність відповідних посадових осіб, або ж про корупційну чи іншу зацікавленість.

Загальновідомо, що безкарність штовхає злочинців на нові злодіяння. 11 лютого 2017 року Устенко П.І. начебто провів з’їзд СПУ, на якому мовби обрав нові керівні органи СПУ та подав їх до Міністерства юстиції на реєстрацію.

Це зібрання, якщо воно справді відбулося, не може вважатися з’їздом СПУ, оскільки:

1. Відповідно до Статуту СПУ з’їзд скликається Політрадою СПУ. У свою чергу засідання Політради вважається правомочним, якщо у ньому бере участь більше половини її складу. Наразі більшість із 57 членів Політради, зареєстрованих у Мін’юсті (з урахуванням померлих та вибулих), не брала участі в ухваленні рішення про проведення цього так званого з’їзду. Про це члени Політради СПУ заявили на засіданні, яке відбулося 11 березня. Отже, зібрання, організоване Устенком 11 лютого, не може вважатися з’їздом СПУ та приймати рішення, які відповідно до Статуту належать до виняткової компетенції з’їзду.

2. Згідно зі Статутом СПУ делегати з’їзду обираються на конференціях регіональних партійних організацій за квотами, визначеними Політрадою. Наразі Політрада не приймала рішення про кількість делегатів з’їзду, який начебто відбувся 11 лютого ц.р. Це ще раз підтверджує його фіктивність.

Подібні правопорушення підпадають під ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України, зокрема ст. 358 "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів", ст. 205 (1) «Підроблення документів, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи – підприємця», ст. 366 «Службове підроблення» та ст. 170 "Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій".

Не зайве буде попередити людей, які через незнання законів чи з користолюбних мотивів допомагають Устенку П.І. в його незаконних діях. Зупиніться, шановні, поки не пізно! Адже тим самим ви наражаєтеся на кримінальну відповідальність як співучасники злочинних оборудок.

Враховуючи суспільно-небезпечний характер зазначених діянь, 11 березня 2017 року Політрада Соціалістичної партії України звернулася до керівників відповідних  правоохоронних структур держави з вимогою вжити невідкладних заходів для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності. Окрім того, тривають судові розгляди у справах за нашими позовами.

Політрада СПУ продемонструвала категоричне прагнення соціалістів захистити, зберегти і відновити партію для плодотворної діяльності в інтересах України та її народу, і немає жодних сумнівів у тому, що наша справедлива боротьба вже невдовзі завершиться повною перемогою. Правда і закон - за нами!

Степан БУЛЬБА,
заступник Голови СПУ,
перший секретар Полтавського обкому СПУ

Переглядів: 495   Коментарів: 3   

Коментар залишив: Сергей Мануйленко
Дата: 2017-03-31

Чем ответим?!

Коментар залишив: За правду!
Дата: 2017-03-30

Справедливість завжди на боці правди. - Якби ще й влада була на боці закону, то тоді б точно настала справедливість. А так - залишається боротися, тому що немає на кого сподіватися.

Коментар залишив: Анна
Дата: 2017-03-29

Справедливість завжди на боці правди. Вірю у Вашу перемогу. Борітеся - поборете!

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
У чому головна причина того, що в Україні почастішали випадки замовних вбивств?
Три чверті українців звинувачують владу у погіршенні ситуації
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове