Загружаю…
Про ситуацію довкола СПУ та основні завдання поточного періоду
З приводу інтерв’ю Олександра Мороза телеканалу «112» від 18.05.2018 р.
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5238
Коментарів: 1518
Людей на сайті:5

Росія зібралася роздавати символ свого агресивного націоналізму в 90 країнах

Автор: Дзеркало тижня. Україна

Дата: 2017-04-26

Але навіть найближчі союзники вбачають у георгієвській стрічці символ російської агресії і загрози, повідомляє «Дзеркало тижня».

Росія оголосила початок пропагандистського наступу. До 9 травня вона збирається розповсюдити 100 тисяч георгієвських стрічок за межами свого кордону. Але навіть союзники до цього задуму ставляться з пересторогою.

Про це 25 квітня пише Gazeta Wyborcza, додаючи, що у Росії і деяких пострадянських країнах стрічку вважають символом закінчення Другої світової війни. Тож її масово роздають на вулицях з нагоди святкування Дня перемоги 9 травня. Цьогорічна акція такої роздачі почалася в суботу, оголосив головний кремлівський пропагандист Дмитро Кисельов.

"Ініціатива народилася в агенції "Россия сегодня" в 2005 році. Георгієвська стрічка стала не лише символом слави наших солдатів часів Великої вітчизняної війни, а й також певною цінністю, певною точкою опори в сучасні часи", - сказав Кисельов.

Видання пише, що російська акція буде проведена в 90 країна включно з Польщею. Стрічки будуть роздавати дипломати РФ, а також члени проросійських організацій і симпатики Москви.

Впродовж багатьох років такі "георгієвські стрічки" роздавали в країнах, які колись входили в СРСР. Організатори нинішньої акції з гордістю заявляють, що стрічки з'являться на вулицях усіх пострадянських республіках. Найбільше їх буде в Молдові, Вірменії, Білорусі і Казахстані. Але після війни в Україні, в якій стрічка стала символом агресії, вона стала неоднозначним явищем і для інших країн.

"Це пропагандистська демонстрація сили Росії, стрічка стала символом войовничого російського націоналізму", - вважає один з лідерів білоруської опозиції Олексій Янукєвич.

"Влада багатьох країн не дуже схвально ставиться до роздавання таких стрічок. Офіційної заборони ніби й немає, але існує неприязний клімат", - скаржився на прес-конференції представник російського МЗС Олег Малгінов. Він додав, що за погіршенням ставлення до стрічок стоїть нібито бажання применшити роль армії СРСР у перемозі над нацистською Німеччиною в Другій світовій війні.

"Стрічка розглядається як символ російського націоналізму, і з нею відверто бореться влада України і країн Балтії. Союзники Росії, навіть Білорусь, з пересторогою ставиться до російської акції", - сказав білоруський політолог і голова Центру "Аналіз і Прогноз" Павло Усов.

На його думку, лідери пострадянських країн вважають, що носити георгієвські стрічки слідом за Путіним - це спосіб демонстрації проросійських поглядів.

"Лідери колишніх радянських республік не підтримують акції носіння стрічок, але не хочуть зіпсувати відносини з Москвою. Тому не запроваджують заборони і відверто проти цього не протистоять", - переконаний Усов.

Тим часом, Білорусь і Казахстан офіційно не приєдналися до російської ініціативи. Вони віддають перевагу роздаванню власних стрічок національних кольорів.

Минулого року влада білоруського Бреста заявили про неприпустимість "георгіївської стрічки" у громадському транспорті. 

Як повідомлялося, в березні 2016 року парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення роботи Верховної Ради України підтримав проект закону про введення штрафу за використання так званої "георгіївської стрічки".

Джерело: «Дзеркало тижня. Україна» 

Переглядів: 282   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове