Загружаю…
Про ситуацію довкола СПУ та основні завдання поточного періоду
З приводу інтерв’ю Олександра Мороза телеканалу «112» від 18.05.2018 р.
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5253
Коментарів: 1535
Людей на сайті:5

Еліта в Україні за 3 роки лишилася тією ж, просто ''смотрящій'' змінився

Автор: Олександр ЛАЩЕНКО

Дата: 2017-05-26

Юрій Касьянов

Юрій Касьянов

Гості передачі «Ваша Свобода»: Юрій Касьянов, волонтер; Олександр Бригинець, народний депутат України (БПП).

Вже у першому турі – майже 10 мільйонів голосів за явки 60% виборців – рівно три роки тому Петро Порошенко здобув переконливу перемогу на виборах президента України. Ані Юлія Тимошенко, зі знову сплетеною після звільнення з тюрми косою, ані Олег Ляшко з вилами, ані Михайло Добкін цього разу без футболки з написом «Беркут» скласти конкуренцію Петрові Порошенку так і не змогли, як і решта кандидатів на посаду глави держави.

Олександр Лащенко: Пане Бригинець, така думка, що зараз гірше, ніж навіть за Януковича – це критиканство, чи є підстави так стверджувати?

Олександр Бригинець

Олександр Бригинець

Олександр Бригинець: Що рівень життя став гірше, то це однозначно. Але тому, що Україна понівечена війною, потрощена, частини її відірвані. Але люди традиційно ставляться до президента, як до людини, яка відповідальна за все. Якщо взяти всіх президентів України, то деякі з них, такі як Кучма, Янукович, мали дуже потужні повноваження. Що ж стосується Порошенка – повноваження значно обмежені.

Ми живемо у парламентсько-президентській республіці. Дві головні сфери, за які відповідає президент – міжнародна і військова. Зміни в армії відбулися нереально потужні, порівняти сьогоднішню українську армію з тією, яка була до 2014 року, навіть приблизно не можна.

Щодо міжнародної ситуації – «безвіз» нарешті дали Україні, Україна підписала Угоду про асоціацію, ООН прийняла багато рішень, Генасамблеєю ООН було прийняте рішення, в якому Росія чітко названа агресором.

– Пане Касьянов, у «Фейсбук» можна прочитати Ваш кожен пост, як Ви оцінюєте Петра Порошенка. І також пишете, що народ хоче жити, як ніби війни немає. То, може, народ заслуговує такого президента Порошенка?

Юрій Касьянов (переклад): Безумовно, народ заслуговує на того правителя, якого й має. І обрання Порошенка на посаду президента було невипадковим, хоче це було спланованою, скажемо так, операцією нашого олігархату, який залишився, який хтів втримати країну у сфері свого впливу. Через три роки прибічники Порошенка будуть все хороше, що відбувається в країні, записувати в його актив, а опоненти все погане, що є в країні, записуватимуть в його пасив. Це звичайне, нормальне явище.

Я хочу нагадати, що на Майдані ми стояли не заради «безвізу», не щоб увійти до Європи, а прагнули кардинальних, радикальних змін в країні, щоб країна розвивалася самостійно, економіка розвивалася не за олігархічною моделлю, щоб була сучасна армія, доступні освіта, медицина, ринкові відносини. Нічого не відбулося. Безумовно, є позитивні зміни скрізь. Не буває, щоб не було позитивних змін, тому що не тільки президент керує і щось робить в державі, а щось роблять звичайні громадяни. І воююча армія, безумовно, завжди змінюватиметься на краще – під час війни вона змушена це робити. Але ми не збудували сучасну армію, ми відновили армію «совкового» зразка – у нас ті ж генерали, те ж мислення, ми не налаштовані на перемогу. Міністр оборони говорить, що не маємо наміру звільняти окуповані території, що є нонсенс, на голову не налазить! Ясно, що він озвучує позицію президента.

Президент не виконав своїх обіцянок. Але найголовніше не це. Він йшов на вибори з популістськими обіцянками – давайте я на Інститутській відремонтую бруківку, війну виграю за 2-3 дні. Я не голосував за Порошенка. І я, і багато інших волонтерів доклали зусиль, щоб армія дійсно не була голою, босою і була оснащена бодай мінімально. У президента не було програми, що він робитиме в країні. Були популістські обіцянки партійної програми КПРС. Тому що наш президент є олігархом – йшов у владу в першу чергу захищати свої інтереси.

Олександр Бригинець: Чи не під час президентства Порошенка були створені НАБУ, НАЗК, САП? Так, з корупцією боротися достатньо складно. Коли в корупції задіяна практично вся країна – ми знаємо, що дуже мало людей, які отримують виключно «білу» зарплату... Не завжди всі готові до будь-яких змін на будь-якому рівні. Коли вчора спостерігали за подіями, пов’язаними з податківцями, мене запитали, яким буде результат. Я кажу: головним буде той результат, що кожна людина побачить, що навіть той злочин, який хтось зробив кілька років тому, може бути розслідуваний.

– Пане Касьянов, то що, виходить, Україна програє з таким президентом, з такою елітою?

Юрій Касьянов: Еліта залишилася тією ж, просто «смотрящій» змінився. Ми бачимо, як інтегруються у владу люди, які за Януковича обіймали посади. Це розпочалося через півроку після Майдану, коли вони зрозуміли – нічого страшного не сталося.

Не думаю, що буде третій Майдан. Але я думаю, що ми йдемо до того, що будуть якісь надсерйозні зміни. Навряд чи вони будуть у формі мирного Майдану, з піснями і танцями. Сама еліта доводить країну до краю. У Києві це не так помітно. Варто від’їхати від Києва за сотню кілометрів, щоб побачити зовсім інше життя.

Найголовніше, що люди активні, самостійні, підприємці, науковці, люди, які й робили Майдан, втомилися. І ця втома наростає. Ця пасіонарна частина людей може повести за собою країну. Не може країна перебувати у стані застою так довго!

Три роки топчемося на місці, роблячи то крок вперед, то назад, нічого серйозно не змінюється, а життя людське коротке. Заради людського життя вдаватися до радикальних заходів часом обов’язково потрібно. Слід посадити сотні чиновників, сотні генералів звільнити.

У деяких людей точно терпець увірветься. Знаючи, скільки в країні зброї, це величезна небезпека для всієї країни, не тільки для Порошенка. Можуть бути радикальні неформальні виступи, які можуть розвалити країну на догоду Путіна. Справа не в Путіні, на якого завжди показують пальцем, що він у всьому винен. Ні, це наша еліта робить кроки, що на руку Путіну. Наша еліта мало чим відрізняється від російської – та ж сама партноменклатура, їхні діти, які захопили владу, привласнили величезне національне надбання.

Майдан програв. Але ми маємо зробити висновки, щоб наступного разу не програти.

– Пане Бригинець, програв Майдан?

Олександр Бригинець: Третього Майдану не буде, тому що Майдан – це мирне протистояння. Сьогодні мирне протистояння неможливе, тому що занадто багато зброї і занадто багато різних умовностей, коли людина неготова вбивати. Є протестні настрої, які у тому числі активно підігріваються з Росії. У парламенті точно є сили, які цьому підіграють.

Юрій Касьянов: Зараз Україні необхідно, щоб відповідальні громадяни з чистою об’єдналися і повели за собою країну.совістю, з чистим минулим, в яких є ідеї, як реформувати країну, Чи це буде мирно, чи немирно – це вже не має великого значення. Нам потрібна якась точка опори, від якої можна відштовхнутися. (Критична маса таких людей – ред.) до кінця року набереться.

Олександр ЛАЩЕНКО,
Радіо Свобода 

Переглядів: 261   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове