Загружаю…
Прокуратура відкрила кримінальну справу проти учасників рейдерського захоплення СПУ
Заява Політвиконкому Соціалістичної партії України з приводу незаконної реєстрації Мін’юстом України Іллі Киви Головою СПУ
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Цього не можна робити на морозі

Статей: 5198
Коментарів: 1497
Людей на сайті:2

Поширені звички, що передчасно старять людину

Автор: Українська правда. Життя

Дата: 2017-06-03

Значною мірою те, як швидко ми старішаємо, зумовлене генетикою. Проте їжа, сон та спосіб життя теж дуже впливають на те, що ми бачимо в дзеркалі та скільки років проживемо.

Експерти назвали найсерйозніші помилки, яких ми припускаємося, немовби прискорюючи для себе й без того безжальний плин часу.

Про це пише сайт Health.

Багатозадачність

Люди гадають, що багатозадачність – це добре, але коли у вас створюється враження, що список нагальних справ не зменшується ніколи, це лише посилює стрес.

Між тим наука вважає, що хронічний стрес сприяє вивільненню вільних радикалів, нестабільних молекул, які завдають шкоди клітинам та прискорюють процес старіння.

Надлишок цукру в раціоні

Велика кількість солодкого не лише додає зайвих кіло, а й укорочує життя.

"Молекули цукру приєднуються до білкового волокна в кожній нашій клітині", - застерігає дерматолог Сюзан Стюарт.

Цей процес зветься глікацією, і результатом його може ставати втрата "сяйва" шкіри, поява темних кіл навколо очей, втрата тонусу, одутлість обличчя, збільшення кількості зморшок та розміру пор.

Брак сну

В ідеалі нічний сон має тривати сім годин, і ніяк не менше п’яти. Тоді як хронічне недосипання здатне призводити до проблем із уважністю, браку енергії вдень, збільшення ваги  та, зрештою, зменшення тривалості життя.

Сидячий спосіб життя та забагато часу перед телевізором

Дослідження, проведене в Австралії, учасниками якого стали 11 тисяч людей, старших за 25 років, показало: кожна година, проведена перед екраном, краде в нас 22 хвилини життя. Люди, які щодня просиджують по 6 годин перед телевізором, живуть на 5 років менше за тих, хто його не дивиться, повідомляє видання British Journal of Sports Medicine.

"Такий ефект здебільшого пояснюється сидінням та відсутністю активності, ніж самим переглядом телевізора. Коли ви сидите довше 30 хвилин, ваше тіло починає відкладати цукор у клітинах, що також збільшує вірогідність розвитку ожиріння", - уточнює доктор Реймонд Каскіарі.

Нехтування сонцезахисними засобами

"Причина номер один для майже кожної ознаки передчасного старіння людського обличчя – це вплив ультрафіолету. Ультрафіолет присутній, навіть коли надворі хмарно або дощить", - наголошує дерматолог Сара Л. Тейлор.

Окремо експерти радять не забувати використовувати зволожуючі засоби для зони навколо очей, а жінкам - не зловживати декоративною косметикою, бо її складники можуть висушувати шкіру, а ще забивати пори.

Сон на животі

Коли ви маєте звичку спати на животі, це теж прискорює старіння. Із віком, через втрату колагену і зміни в з’єднувальній тканині "шрами" від подушки вже не розгладжуються швидко і взагалі можуть лишитися назавжди, попереджає пластичний хірург та експерт зі здоров'я шкіри Джеймс К. Маротта.

Тепле і сухе повітря в оселі

"Від цього шкіра може ставати сухою та подразненою, що з часом дає ефект її старіння", - каже Маротта.

Бажано, щоби рівень вологості повітря в домі був 40-60%. Цього можна досягти за допомогою зволожувача повітря або принаймні помістивши мокрий рушник на батарею або поставивши ємкість із водою в кімнату, де ви проводите багато часу.

Звичка пити через соломинку

Виявляється, так само, як часте мруження здатне призводити до передчасної появи зморшок навколо очей, так і пиття через соломинку – хоч і захистить колір зубів, якщо йдеться про напої темного кольору – допоможе швидше утворитися зморшкам навколо рота.

"Те саме відбувається, коли ви курите цигарки", - нагадує дерматолог Джанет Прістовскі.

Відмова від жирів у раціоні

Серцю, мозку та шкірі конче потрібні Омега 3 жирні кислоти. Дієтологи рекомендують їсти рибу жирних сортів (лосось, скумбрію) принаймні двічі на тиждень.

Звичка сутулитися

"Наш хребет має добре збалансований S-подібний вигин для стабілізації та підтримки. Погана постава або сутулість змінює нормальне положення хребта, і, в результаті, м'язи, диски та кістки зазнають надмірного стресу", - говорить хірург-ортопед Джеремі Сміт.

Джерело: Українська правда. Життя

Переглядів: 319   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Що думають українці про владу і ситуацію в Україні
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове