Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1582
Людей на сайті:1

З приводу коментаря О.Мороза

Автор: Степан БУЛЬБА

Дата: 2017-07-07

Після розміщення моєї статті «Ми зберегли нашу СПУ. Настав час роботи з відновлення її авторитету в суспільстві» на сайті Полтавського обласного комітету Соціалістичної партії України spu.pl.ua 29.06.2017 р. з’явився коментар за підписом Олександра Мороза – колишнього лідера СПУ, а з 2016 року засновника і керівника своєї іменної - «політичної партії Олександра Мороза «За правду і справедливість».

О. Мороз із демонстративною зверхністю заявляє, що не став би витрачати час на коментар, якби «написане» мною «не читали інші». Натомість я змушений відповідати О. Морозу з іншої причини – на превеликий жаль, колишній, мною шанований, лідер СПУ у своєму коментарі вдався до інсинуацій, які й напівправдою назвати не можна.

А тепер – по суті, за пунктами, визначеними О. Морозом.

1. О.Мороз стверджує, що на парламентських виборах 2007 року провальний результат СПУ «забезпечив В.Ющенко і його команда», мовляв, партія подолала прохідний бар’єр, однак актив СПУ виявився «нездатен захистити правдивий результат», і тому Мороз «попросив відставки у ПР і з’їзду» (у цьому контексті «ПР» має означати не «Партії регіонів», а «Політради СПУ» - я так думаю).

Що тут скажеш? Оцінюючи результати будь-яких виборів, логічно порівняти їх з попередніми. Як відомо, на виборах до Верховної Ради у 2006 році за СПУ загалом по Україні проголосувало 5,69% виборців, а через рік, у 2007-му – 2,83%, тобто удвічі менше. Ще гіршою виявилася ситуація в центральних областях, які завжди були основною опорою СПУ. Зокрема, якщо у 2006 році на Полтавщині СПУ підтримало 12,7% виборців, то у 2007-му – лише 3%. Хтось може подумати, що тут не спрацювали партійці під моїм керівництвом, тож оцінимо підсумки виборів у рідній для О. Мороза Київській області: 2006 рік – 10%, 2007 – 2,2%. Так провальний це результат чи ні, навіть якби вдалося нашкребти омріяних 3%, аби протиснутися у Верховну Раду? Між іншим, за наявності у О. Мороза фактів порушень виборчого законодавства потрібно було захищати «правдивий результат» у судах. Але ж не було необхідних доказів. (До речі, за прогнозами чотирьох екзит-полів на виборах-2007 СПУ набирала від 2,1 до 2,5%).

То ж замість того, щоб звинувачувати актив СПУ у «нездатності», О.Морозу слід би визнати, що причиною провалу на виборах-2007 було входження керованої ним парламентської фракції СПУ в коаліцію з Партією регіонів Януковича, що виборці назвали зрадою ідеалів Помаранчевої революції. 

2. Щодо президентських виборів 2010 року. О.Мороз «чомусь забув», що кандидатом від СПУ розглядалася і В.Семенюк. Вона теж не мала шансів перемогти, але висунення її кандидатури також «дозволяло не підтримувати ні В.Януковича, ні Ю.Тимошенко». Однак у шановного О.О. взяли верх власні амбіції і, незважаючи на численні застереження з боку партійців, він домігся рішення на свою користь, зайнявши, як відомо, на виборах одинадцяте місце з результатом 0,38%. Знову винні партійні активісти?

3. З приводу голосування на ХІХ з’їзді за Статут СПУ О.Мороз пише: «На XIX з’їзді уточнювався Статут СПУ. Проти його редакції (зокрема проти «безглуздого двохголів'я»), підготованої М.Рудьковським і П.Устенко, я виступав кілька разів. Мене підтримало лише 32 делегати, решті (С.С., здається, в тому числі) важливими здалися невідомі мені аргументи ініціаторів».

І знову лукавство – «С.С., здається, в тому числі». Ну, не годиться так фантазувати! Правда ж полягає у тому, що за кілька днів до ХІХ з’їзду ми провели розширене засідання бюро обкому для вироблення позиції Полтавської обласної організації СПУ з питань, які виносилися на з’їзд. Одноголосно прийняту постанову я оприлюднив у своєму виступі на з’їзді 12.10.2013 р. Ось її текст:

«Заслухавши і обговоривши інформацію першого секретаря обкому Степана Бульби, а також члена Політвиконкому СПУ, другого секретаря обкому Олексія Рябоконя про засідання Політради 05.10.2013 р. щодо питань, які виносяться на розгляд ХІХ з’їзду СПУ, а також виходячи з результатів обговорення проектів нової редакції Програми СПУ і змін до Статуту СПУ, бюро Полтавського обкому постановляє:

1. Відзначаючи значну роботу, проведену Теоретичною радою СПУ по підготовці нової редакції Програми партії, разом з тим, визнати проект нової (четвертої) редакції Програми партії недостатньо опрацьованим для прийняття з’їздом як Програми СПУ. Вважати за неодмінне продовжити роботу над проектом шляхом науково-теоретичних конференцій, а також ґрунтовного обговорення в регіональних парторганізаціях, з подальшим винесенням остаточного варіанту на розгляд наступного етапу ХІХ з’їзду.

2. Засвідчити, що підготовлений проект змін до Статуту СПУ суттєво звужує можливості членів СПУ щодо реалізації своїх прав у відповідності з принципами демократичного централізму. У зв’язку з цим внести на з’їзді пропозицію відхилити проект змін до Статуту СПУ, як неприйнятний, такий, що закладає всі умови для запровадження авторитарного стилю керівництва, що є вкрай небезпечним для подальшого існування СПУ як політичної партії лівоцентристського спрямування.

3. Визнати роботу керівництва СПУ в період після ХVIII з’їзду незадовільною. За невиконання рішень ХVIII з’їзду СПУ, що, як наслідок, спричинило нове загострення внутріпартійної кризи, запропонувати ХІХ з’їзду СПУ:

- висловити П.І.Устенку, як Голові партії, недовіру, з невідкладною відставкою його і всього керівництва СПУ;

- призначити, через 2-3 місяці, наступний етап ХІХ з’їзду СПУ, на якому вирішити питання обрання нового керівництва партії;

- протягом цього часу провести висунення і широке обговорення кандидатур на посаду Голови СПУ;

- на період до наступного етапу ХІХ з’їзду партії доручити виконання обов’язків Голови СПУ Олександру Морозу – безумовному лідеру, що не потребує підтвердження у вигляді внесення в Статут СПУ положень сумнівного змісту.

4. Зобов’язати делегатів ХІХ з’їзду СПУ від Полтавської обласної організації СПУ внести зазначені пропозиції на розгляд з’їзду СПУ і проголосувати у відповідності з даною Постановою».

Як О.Мороз міг «не помітити» такого мого виступу, я не уявляю.

4. Щодо причини відсутності О. Мороза на ХХ з’їзді СПУ. Тут знову-таки, як мовиться, суцільна «нєскладуха». У відомому листі делегатом ХХ (позачергового) з’їзду СПУ О.Мороз написав: «З об’єктивних причин я вперше не беру участь у роботі з’їзду. Відчуваю від того прикрість». Тепер же у своєму коментарі О.Мороз уточнює: «На з’їзді я не був не з «якоїсь причини», а тому, що не був ні делегатом, ні запрошеним».

На жаль, це є черговою неправдою. Нагадаю, що рішення про скликання ХХ позачергового з’їзду СПУ приймалося 23.05.2014 р. на засіданні Політради СПУ за безпосередньої участі О. Мороза. Тоді ж (між іншим, за його підтримки, що зафіксовано в протоколі) було вирішено провести ХХ з’їзд з повноваженнями делегатів, обраних на ХІХ з’їзд. Виходячи з того, що О. Мороз був делегатом ХІХ з’їзду, він автоматично набував статус делегата ХХ з’їзду СПУ. Але не з’явився на з’їзд, і тому виникають підстави підозрювати, що О.Мороз, як мінімум, знав про недостойні плани П.Устенка зірвати проведення ХХ з’їзду.

Що ж до М.Рудьковського, який начебто «втік за кордон». Як би там не було, але враховуючи неможливість виконання обов’язків Голови СПУ, він звернувся до делегатів ХХ з’їзду з проханням про відставку. 01.08.2015 р. його заява була задоволена. Вважаю, що М. Рудьковський учинив зважено і відповідально, на відміну від не меншого «поборника соціалізму» П.Устенка, який «з подачі» О.Мороза став керівником СПУ і до цього часу продовжує боротися за СПУ, як за свою прикуплену власність. Можна б згадати і ще одного близького О. Морозу «поборника соціалізму» Я. Мендуся, який теж за кордоном. Утім, як говорить відомий телевізійник, «это уже совсем другая история».

Натомість змушений прокоментувати наступну сентенцію О. Мороза: «Подальшими кадровими перестановками і судовими тяжбами я не цікавився, разом з В. Цушком і братами Малиновськими, як міг, допомагав функціонуванню газети «Товариш»».

Не можу сказати, наскільки це відповідає дійсності, хоча О.Мороз міг би й поцікавитися «судовими тяжбами», з огляду на те, що саме завдяки йому СПУ отримала проблему в особі П.Устенка. Це по-перше.

По-друге, О.Мороз «чомусь» скромно замовчує ще одну свою «звитягу» після заяви про вихід із СПУ - створення ПП «Соціалісти», котру було проголошено «ідеологічним спадкоємцем СПУ». Зокрема, 16.03.2016 р. у статті, надрукованій у газеті СПУ «Товариш», О.Мороз стверджував: «Перспектива політичної сили соціалістичного, соціал-демократичного спрямування в Україні є. Вона полягає в розгортанні діяльності партії «Соціалісти», припиненні внутрішньої дискусії в рядах СПУ, в об’єднанні обох структур...»

Нарешті щодо газети «Товариш». Не бачу потреби детально аналізувати, хто і як «допомагав функціонуванню газети «Товариш» - спасибі за таку допомогу. Водночас нагадаю важливі подробиці, а саме: за кілька днів після ХХ з’їзду (25.06.2014 р.) колишній Лідер СПУ П.Устенко, якому делегати  висловили недовіру, відправивши у відставку, постановою нелегітимного Політвиконкому відсторонив керівництво редакції газети «Товариш» і призначив виконуючим обов’язки головного редактора Д.Русака. А невдовзі, схоже, після того, як закінчилися на рахунку редакції гроші, «доручив» видання газети Черкаському обкому - спробуйте переконати мене, що це випадковий збіг обставин, а не узгоджені зацікавленими сторонами дії. До речі, Д.Русак до сьогодні офіційно числиться керівником редакції, незважаючи на те, що давно не є членом СПУ.

Поза всяким сумнівом, газета СПУ повинна видаватися редакцією, сформованою згідно зі Статутом партії. І тоді б на її сторінках не з’являлося закликів до виходу з СПУ і об’єднання «під прапорами ПП «Соціалісти». А так мимоволі складається враження, ніби газетою «Товариш» покористувалися для руйнування СПУ, а потім кинули - і газету, і тих, хто її передплатив. Не випадково ж  25.06.2014 р. (якраз у день захоплення П.Устенком центрального офісу СПУ в м. Києві – скажете, знову випадковість?) О.Мороз у своєму зверненні до членів СПУ з приводу ХХ з’їзду партії (газета «Народна правда» Черкаської обласної організації СПУ, №21-22, 2 липня 2014 р.) заявляв: «Зібрання представників обласних організацій 21 червня, назване ХХ з’їздом партії, підвело риску під тривалим періодом існування партії».

Ні, Олександре Олександровичу, Ви поспішили з похоронами нашої СПУ. Як бачите, спільними зусиллями справжніх соціалістів у тривалій, важкій боротьбі ми довели легітимність ХХ з’їзду і захистили Соціалістичну партію України. Вірю - відродимо і нашу газету «Товариш».

Степан БУЛЬБА,
перший секретар Полтавського обкому СПУ

Переглядів: 1058   Коментарів: 27   

Схожі новини:

Політика – брудна справа, якщо нею займаються безчесні особи

Ми зберегли нашу СПУ. Настав час роботи з відновлення її авторитету в суспільстві

Вимагаємо припинити рейдерське захоплення Соціалістичної партії України!

СПУ й СДП – єднання в боротьбі проти рейдерського захоплення СПУ, реакції та неонацизму

Не допустимо рейдерського захоплення СПУ! Неонацизму – НІ!

Коментар залишив: Василь Мартиненко
Дата: 2017-08-24

Позицію Степана я частково підтримую, але критикувати Олександра Олександровича у такому тоні - це якось недоречно і дуже незрозуміло. У всіх були помилки, і що тут такого. Мороз партію не ПРОДАВАВ, як Устенко ... До речі, ми в районі у 2007 році набрали 6.4%, але затяті ющенківські та юльківські «представнички» у Комісіях навмисно «зависили» свій результат до 30%, а знизили наш до 3%, а ПР (яка набрала 20%) - до 10. Степане Степановичу, ми хотіли судитися з НУНС, але не було сенсу... Вони - влада. ОО набрав у 2010 році 2.5% у нас на окрузі, але зі зрозумілих причин більшість приписали Ю. Тимошенко. Устенко мені ніколи не подобався, бо був схожий на ідіота... Це була помилка ОО, але багато хто йому вірив, в т ч і я, і Василь Андрійович... Микола Рудьковський - він олігарх... Хоча голова з нього міг бути не паганим. Помилки були у всіх... Мою сторігку взламали і про Вас написали коментар у ідіотському тоні... Я б так ніколи не писав. Але діяти треба рішуче і свідомо. А не займатися порожніми балачками про «поганих попередників». А Мороз поганим керівником не був! В. Мартиненко

Коментар залишив: За правду!
Дата: 2017-08-21

Микито, ну й що ти, котрий "з мізками", сказав по суті написаного? А втім, стаття і не розрахована на подібних тобі микит. Так що краще не читай її, аби не переобтяжити свій "ум".

Коментар залишив: Микита
Дата: 2017-08-07

За правду! Це ти без мізків, а в мене все гаразд. Ті теж до цієї купки відносишся.

Коментар залишив: За правду!
Дата: 2017-07-25

Добродію Микито, щось ви цього разу недомикитили, якщо пишете такі дурниці. Прочитай ще раз, може зрозумієш. Або ж займись чимось доступнішим для твоїх мізків.

Коментар залишив: Микита
Дата: 2017-07-19

Купка придурків.

Коментар залишив: Сергей Мануйленко
Дата: 2017-07-14

То, что Соцпартия дала мне, деньгами не измеряется! Но таким как Лидия этого никогда не понять!

Коментар залишив: Сергей Мануйленко
Дата: 2017-07-14

Лидия! 0,0!

Коментар залишив: Лідія
Дата: 2017-07-13

Сергій Мануйленко! Скільки Вам платять за гавкотню!!!

Коментар залишив: Dmitriy Khajrulin
Дата: 2017-07-10

Настоящие партийцы давно знают, кто их Лидер... Кто их кинул, а кто их спасает, кто лицемер, а строит из себя борца справедливости, а кто действует! "Ганьба" Устенко и его компании!

Коментар залишив: Khajrulin Dmitriy
Дата: 2017-07-10

Поддерживаю позицию Степана Степановича! Назначения Устенко главой СПУ была одной из главных ошибок Александра Мороза. Теперь АА сам жалеет, что седлал это... Ведь недалекий Петя продал НАШУ СОЦПАРТИЮ Яценюку и Авакову. Ихний антиНародный фронт уже отжил свое, а они рвутся и рвутся к корыту. Не хочу, чтобы в руководителях СПУ были всякие там Кивы, Геращенки, Березы (не дай Бог. Николай Ильич Садовый - нормальный Глава СПУ. А главное - он 25 лет в партии и знает о ней ВСЕ. Я ему доверяю полностью! ПОБЕДИЛИ УСТЕНКО - ПОБЕДИМ И КИВУ!

Коментар залишив: Виктор Березка
Дата: 2017-07-09

Предлагаю старым партийцам СПУ, учредителям партии собраться в ближайшее время и решать судьбу нашего ребенка. Поскольку на каждом из нас (включая и меня лично)висит дамоклов меч не просто ошибок, а в какой-то степени преступлений перед народом Украины! Нам всем должно быть стыдно за то, что так бездарно загубили не только партию, но самое главное - веру нашего народа в перспективы в Украине социальной справедливости

Коментар залишив: Ігор Зотов
Дата: 2017-07-09

Хотел написать приветствие:"Уважаемые однопартийцы!",но прочитав материалы и комментарии,стало стыдно,что я в ТАКОЙ!!! партии...НЕ УВАЖАЕМЫЕ!!!Мой партбилет№533396,наверное,придётся спрятать подальше и никому не показывать.Партия погибла из-за натурального жлобства людишек пролезших в руководство партии и неспособности тех-же руководителей поставить общественное выше личного.Моё предложение о перестройке партии с внедрением современных методов с элементами ТНК и др. руководство партии не восприняло.Жаль,партия погибла...

Коментар залишив: Борис Романченко
Дата: 2017-07-08

Неужели эта грызня имеет какое-то отношение к социалистической идеологии вообще?Разве это может быть интересно каким-то людям,которые сегодня захотели бы вступить в СПУ? Молодым людям? Столько лет непонятно чем занимаются сегодняшние вожди ,когда-то идеологической структуры. Быть может пора увидеть ''за деревьями лес''? Может ли кто-то из дискусиантов похвастаться приростом людей в идеологическую структуру,расширением сферы влияния? Можно же быть социалистом по взглядам и убеждениям,а не по записи в учётной карточке. Взрослые люди ведь,стыдно окружающим давать объяснения.

Коментар залишив: Юрій Луговський
Дата: 2017-07-08

Треба не сваритися через минуле, а готуватися до нового з'зду СПУ. Це означає поновити роботу комісії по підготовці нової редакції нащого Статуту, де передбачити обов'язок парткомів всіх рівнів раз на рік проводити опитування всіх членів СПУ (центральні, областні та місцеві референдуми) по всіх питаннях їх рівня. ДЕМОКРАТИЦАЗІЯ - головні ліки від авториратризму і порятунок СПУ та і ДЕРЖАВИ. Положення про партійні референдуми підготовлено. Куди його помилати?

Коментар залишив: М.Садовий
Дата: 2017-07-08

Заділо, це означає, що Степан виказав істину.

Коментар залишив: М.Садовий
Дата: 2017-07-08

Заділо, це означає, що Степан має рацію і виказав істину.

Коментар залишив: Корнелій Волошин
Дата: 2017-07-07

Очевидно якийсь тут «козачок» щось виписує в коментарях від імені Устенка. Дуже примітивно, на рівні баби параски, а не лідера партії. Про аргументи годі говорити: «Вы - ничтожество, по сравнению с нами!», «Ты еще погавкай» і т.д. А погроза: «...он побежит ко мне, с мольбами о прощении» демострує всесильного господаря, а не обраного партійцями керівника. Одже спростувати положення публікації С. Бульби немає чим. Це по-перше. По-друге. Ніхто не зберається «лить грязь на Александра Александровича». Степан Степанович просто викриває інсинуації колишнього лідера СПУ. Можу добавити (як свідок) О. Мороз, відчуваючи настрої партійного активу, всяляко намагався відкласти проведення ХХ з’їзду. А щоб «випустити пар» спробував втравити нас у збір підписів про проведення Всеукраїнського референдуму щодо нової конституції. Причому це мало робитися не від СПУ, а від міфічної громадськості. Це завдання явно було не підйомне і ніякого авторитету не додавало. Саме у призначений день проведення з’їзду він наполягав зібрати повторні збори щодо створення ініціативної групи. Причому зауважень щодо повноважень делегатів з’їзду з його боку я не почув. Більше того, в день його проведення (21.06.2014 р.) він направив звернення «Делегатам ХХ (позачергового) з’їзду СПУ», у якому написав: «...просив би вас в разі обрання Головою СПУ М.Рудьковського вважати це моє звернення заявою про вихід з партії». Потім, 25.06. 2014 р. у зверненні до членів Соціалістичної партії України він назве з’їзд зібранням. І «Якщо справжній з’їзд, сформований за результатами звітно-виборчої кампанії, визначиться інакше зі складом керівництва партії... я готовий переглянути своє рішення без претензій на будь-які посади і преференції». Проте, він не повернувся в СПУ, як обіцяв, коли «з’їзд визначиться інакше зі складом керівництва партії». Партію, вже не «керовану олігархом» деребанять, а її засновник спокійно спостерігав і займався іншими політичними проектами.

Коментар залишив: Сергей Мануйленко
Дата: 2017-07-07

ЛИДЕР ПАРАШИ, но не СПУ!!!

Коментар залишив: Сергей Мануйленко
Дата: 2017-07-07

Если Устенко ЛИДЕР ПАРАШИ, то все на своих местах!!!

Коментар залишив: Петро Устенко
Дата: 2017-07-07

Заткнитесь оба. Я ЛЕГИТИМНЫЙ Лидер СПУ, а Вы - ничтожество, по сравнению с нами!

Коментар залишив: Петро Устенко
Дата: 2017-07-07

Заткнитесь оба. Я ЛЕГИТИМНЫЙ Лидер СПУ, а Вы - ничтожество, по сравнению с нами!

Коментар залишив: Петро Устенко
Дата: 2017-07-07

Заткнитесь оба. Я ЛЕГИТИМНЫЙ Лидер СПУ, а Вы - ничтожество, по сравнению с нами!

Коментар залишив: Корнелій Волошин
Дата: 2017-07-07

Все, що написано Степаном Степановичем відносно О. Мороза відповідає дійсності. Дико було спостерігати як фундатор СПУ на певному історичному етапі вдався до її знищення. Адже окремі дії політика такого рангу важко було характеризувати випадковими помилками. Нажаль, мій колишній кумир десь з 2006 року почав поступово хилитися і остаточно впав після свого демаршу по відношенні ХХ позачергового з’їзду СПУ. Зараз ярлик, який йому у свій час навішала Ю. Тимошенко, підтверджується по відношені до тих людей, які у важкі час створювали, розбудовували і захистили СПУ. Для мене він дісно ЗРАДНИК! Йому б не коментарі писати, а каятися. Каятися за те, що нам на місцях доводилося вислуховувати звинувачення і образи у зраді. Але попри все ми йшли до людей, намагаючи обгрунтувати створення коаліції з ПР. Це ж треба до такого дописатися, що ми були не здатними «захистити правдивий результат». Чого дійсно ми не змогли, то це відмити тавро зради, бо ЗМІ були не у нас! Щодо президентських виборів 2010 року, то В.Семенюк не просто розглядалася як кандидат від СПУ. Задовго до старту президентської кампанії за ініціативи Мороза розіграли фарс про висунення претендента в кандидати. На 14-му з’їзді відбулося таємне голосування між В. Семенюк і С. Ніколаєнко. Перемогла Валентина Петрівна, а на вибори пішов О. Мороз. Причому як технічний кандидат. Для чого це?! Щоб поставити Валентину Петрівну на місце, яка вже до цього активно вела кампанію майбутнього кандидата. Варто зазначити, що 0,38% голосів, які отримав саме Мороз в січні 2010 р., на наступні вибори депутатів місцевих рад в жовтні цього ж року оптимізму не додали. Але як би не поводили себе колишні вожді головне, що ми вистояли. У нас 25-ти річний досвід боротьби за соціальну справедливість, права та інтереси громадян. Ми навчились перемагати і терпіти невдачі щоб впевнено дивитися у майбутнє.

Коментар залишив: Сергей Мануйленко
Дата: 2017-07-07

"Гавкают" такие как Устенко и его компания!

Коментар залишив: Петро Устенко
Дата: 2017-07-07

Ты еще погавкай... На Рудьковского работал!

Коментар залишив: Сергей Мануйленко
Дата: 2017-07-07

Я поддерживаю позицию Степана Степановича! А господин Устенко пусть идет в партию Мороза: они друг друга стоят!!!

Коментар залишив: Петро Устенко
Дата: 2017-07-07

Товарищ Бульба, я не хотел этого писать, но так надо. Хватит лить грязь на Александра Александровича. Вы сами были белым и пушистым при всех руководителях, в т.ч. и при мне и А.А. и Н.Н. и Н.И. И я что то уверен, что когда в "Вашей" СПУ Садового снимут и Вы будете и на него катить бочку, то он побежит ко мне, с мольбами о прощении. Но я не прощу! Вы - лицемер, Товарищ Бульба и просто гнилой человек!

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове