Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1582
Людей на сайті:3

СПУ й СДП – єднання в боротьбі проти рейдерського захоплення СПУ, реакції та неонацизму

Автор: Степан БУЛЬБА

Дата: 2017-07-25

Нинішня ситуація довкола СПУ – найстарішої ідеологічної лівоцентристської партії України, ровесниці новітньої української незалежності – з усією переконливістю свідчить про намагання влади шляхом рейдерства передати СПУ в руки своїх ставлеників з метою подальшого використання на виборах, у тому числі для дискредитації й нищення соціалістичного, соціал-демократичного руху.

8 липня деякі ЗМІ поширили заяву сумно відомого радника міністра внутрішніх справ України Іллі Киви про те, що він начебто очолив СПУ. Того ж дня в інформаційній мережі з’явилося відео зібрання півтора-двох десятків невідомих осіб, назване з’їздом СПУ, на якому особа, схожа на колишнього Лідера СПУ Петра Устенка нібито керує обранням Іллі Киви Головою СПУ.

Можна би посміятися, якби все це відбувалося 1 квітня – у Всесвітній день дурня. Адже П. Устенко особа, не тільки абсолютно нездатна до ролі керівника СПУ, але й аморальна, готова заради власної вигоди на будь-які порушення законів, – з 21 червня 2014 року, наголошую, не є Лідером СПУ. Більше того, прийняттям змін до Статуту посаду Лідера СПУ ліквідовано взагалі, а 12 липня 2014 року за дії, несумісні зі Статутом, Політрада СПУ одноголосним рішенням виключила його із нашої партії. Врешті-решт Політрада не ухвалювала рішень про скликання з’їзду 8 липня 2017 року.

З іншого боку - ну який, у біса, із Іллі Киви соціаліст? Хто може назвати бодай один приклад хоч би присутності його на протестних акціях лівоцентристських сил протягом 27 років незалежності України? Водночас є безліч ілюстрацій, м’яко кажучи, непрезентабельного минулого пана Киви, його неладів із законом і елементарними нормами моралі та психіки. Ким тільки не був цей новоявлений «лідер СПУ» лише за останні два-три роки! Кілька місяців командиром батальйону тероборони «Полтавщина» (до речі, отримавши призначення і спеціальне звання майора поліції без жодного дня служби в армії – куди там комдиву Чапаю, котрий, хоч «акадємієв нє кончал, ібо в ніх нє нуждался», однак пройшов усі мислимі посади, починаючи від простого солдата). Потому Кива протягом п’яти місяців фігурував заступником начальника УМВС у Донецькій області, далі - чотири місяці заступником начальника УМВС у Херсонській області, згодом - півроку начальником департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції, нарешті - цілий рік (!) радником глави МВС. (Важко уявити, правда, що він міг «порадити» пану Авакову?) Одначе повсюдно були галасливі декларації про далекосяжні плани й майбутні здобутки. Утім минало зовсім небагато часу та замість грандіозних успіхів усе закінчувалося грандіозними скандалами. І призначеннями на інші посади з присвоєнням чергових спеціальних поліцейських чинів та нагородженням іменною зброєю. Просто диву даєшся - за які такі заслуги і для чого?

Між іншим, в інтерв’ю одному з інтернет-видань І.Кива так оповідає про плани вирішення проблеми фінансового забезпечення діяльності партії. «Наразі партія налічує 159 тисяч осіб. Візьмемо 10 гривень членських внесків на місяць. Це вже 1 млн. 600 тис. грн.…» Складається враження, що спільник із рейдерства Устенко не інформував Киву щодо так званої «звірки» членів СПУ, за підсумками якої виявилося, що ніхто із партійців не побажав лишатися з Устенком. Не випадково ж, щоб (незаконно!) змістити з посад керівників обласних організацій, йому довелося відшукувати в регіонах по 20-25 осіб, які аж ніяк не були пов’язані із СПУ. Яскравий тому приклад – Полтавщина. Отже, в Устенка немає не те що 159 тисяч партійців, а навіть тисячної частини цього числа. Виходить, Петро Іванович «нагрів з товаром» свого компаньйона із безчесної справи.

Читаю інтерв’ю Киви далі (хоч не віриться, що він сам таке наговорив – надто вже схожий цей опус на шаблонні вихиляси політтехнологів). З безпардонністю, що межує з хамством (таки схоже на Киву) він роздає оцінки відомим українським політикам. При цьому Киві «чомусь» дуже до вподоби Олег Ляшко, мовляв, у того «дисципліна всередині команди - воєнна». І тут же «інтерв’юер» зауважує: «У мене буде набагато жорстокіша, оскільки в мене є досвід формування бойових структур». Тож виникає логічне запитання – чого насправді добивається «червоний терорист» Ілля Володимирович (майже Володимир Ілліч, тільки навпаки), у якого «найкращий друг – автомат Калашникова»? Очолити політичну партію, де основоположним принципом організаційної діяльності є демократичний централізм чи створення під вивіскою СПУ бойових загонів на зразок нацистських штурмовиків - коричневосорочників? (До речі, одноосібним рішенням ще одного «лідера СПУ» - Устенка за потурання Мін'юсту офіційною символікою устенківської СПУ названо прапор, який за кольором, ну, дуже нагадує коричневий).

Наразі не зайвим буде нагадати, що в Німеччині після приходу нацистів до влади гітлерівські штурмовики були підпорядковані міністерству внутрішніх справ, слугуючи «допоміжною поліцією». То, може, мають рацію ті, хто вважає, що в Україні готується воєнний переворот?

Ще кілька слів про прес-конференцію «лідерів СПУ» І.Киви та П.Устенка і «прімкнувшего» до них «блуждающєго соціаліста» М.Салтановського, яка відбулася нещодавно. М.Салтановський, котрий, між іншим, не тільки був у складі організаційної групи із підготовки ХХ з’їзду СПУ, а й возсідав 21 червня 2014 року в президії з’їзду, «раптом» узявся доводити його нелегітимність. Тож звертаюся до пана Салтановського особисто: «Шановний, свої нікчемні, брехливі доводи треба було наводити в суді, аби ми хоч посміялися з них. Натомість ви «чомусь» не сказали ані слова про те, що рішення стосовно скликання ХХ з’їзду ухвалювалося 23 травня 2014 року на засіданні Політради СПУ під безпосереднім керівництвом П.Устенка, котрий не прибув на з’їзд, аби зірвати його, тому що знав, що делегати висловлять йому недовіру і відправлять у відставку. Зрештою, легітимність ХХ з’їзду СПУ доведено в судовому порядку. Тож майте хоч трохи совісті, пане Салтановський, і не смішіть людей своїми оплаченими «аргументами».

Та сміх сміхом, але не пройшло й десяти днів, як «славний» Мін'юст, очолюваний не менш поважним паном Павлом Петренком, визнав зібрання анонімних людей 8 липня 2017 року якимось (без номеру) з’їздом СПУ і проголосив Іллю Киву її головою.

І це при тому, що 13 червня 2017 року Вищий адміністративний суд України задовольнивши касаційні скарги Полтавської і Кіровоградської обласних організацій СПУ та членів СПУ Сільченка В.А. і Юрчика С.В., підтвердив чинність постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 січня 2015 року №826/17436/14 щодо зобов’язання Державної реєстраційної служби України взяти до відома інформацію про зміни до Статуту та у складі керівних органів СПУ, прийнятих 21 червня 2014 року на ХХ з’їзді СПУ. Тим самим засвідчено, що всі дії колишнього Лідера СПУ П.Устенка від імені СПУ з моменту його відсторонення ХХ з’їздом СПУ та скасування цієї посади є такими, що не мають жодної юридичної сили.

Тож нині вже немає ніяких сумнівів, що абсолютно безпідставне, протягом понад трьох років, затягування реєстрації змін до Статуту і керівних органів СПУ, обраних на ХХ з’їзді партії, а також проголошення Головою СПУ колишнього радника міністра МВС є чітко скоординованими діями представників нинішньої влади, зокрема, посадовців МВС та Міністерства юстиції України із рейдерського захоплення СПУ.

У ситуації, що склалася, Політрада Соціалістичної партії України, представники регіональних організацій СПУ виражають вдячність Соціал-демократичній партії та її Лідеру народному депутату України Сергію Капліну за рішучу підтримку СПУ в боротьбі проти злочинних рейдерських посягань з боку влади та її маріонеток Киви-Устенка.

15 липня 2017 року в м. Києві відбулося спільне засідання Політради СПУ та Політради СДП, котре, поза всяким сумнівом, може стати початком дійсного об’єднання соціалістичних і соціал-демократичних сил в інтересах розвитку лівоцентристського руху, реалізації ідей демократичного - європейського соціалізму в нашій країні.

Учасники засідання одноголосно схвалили спільну заяву СПУ та СДП від 11 липня 2017 року «Вимагаємо припинити рейдерське захоплення Соціалістичної партії України!», підтримали депутатські запити народного депутата України Сергія Капліна до Національного антикорупційного бюро України та Генеральної Прокуратури щодо розслідування фактів рейдерського захоплення СПУ організованою злочинною групою.

Ухваленою постановою передбачено направити до Національного антикорупційного бюро та Генеральної Прокуратури України заяви щодо фактів рейдерського захоплення СПУ. Окрім того, затверджено Політичну угоду про співпрацю та взаємодію Соціалістичної партії України та Соціал-демократичної партії з метою тісного співробітництва партійних осередків, впровадження ідеологічних програмних засад у всіх сферах суспільного життя, захисту гарантованих Конституцією і законами України прав партійців.

Микола Садовий

Для організації виконання Політичної угоди, оперативного реагування на зміни ситуації створено постійну Міжпартійну координаційну раду з членів Політради СПУ і Політради СДП та її виконавчий орган – Президію в складі:

- від СПУ – Микола Садовий, Володимир Левцун, Степан Бульба, Василь Сільченко, Петро Тігунов;

- від СДП – Сергій Каплін, Олександр Сугоняко, Сергій Варламов, Олександр Шамота, Сергій Мамоян, Наталя Землянська (відповідальна за координаційні дії з Федерацією профспілок України).

Головою Міжпартійної координаційної ради обрано Капліна С.М., заступником голови Садового М.І., головою Президії ради Левцуна В.І.

Президії Міжпартійної координаційної ради СПУ-СДП доручено розробити план реалізації Політичної угоди про співпрацю та взаємодію СПУ і СДП. Проміжні підсумки виконання Політичної угоди намічено підбити на Всеукраїнському форумі соціалістів і соціал-демократів. Дату форуму буде визначено додатковим рішенням.

Для проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості заплановано всеукраїнський тур голови Міжпартійної координаційної ради СПУ-СДП народного депутата України Сергія Капліна.

Для привернення уваги міжнародної громадськості до спроб рейдерського захоплення Соціалістичної партії України Політрада СПУ та Політрада СДП звертаються з відповідною заявою до Соцінтерну і Партії європейських соціалістів.

В умовах зростаючої загрози з боку реакційних антидемократичних сил ми закликаємо всіх прихильників соціал-демократії, європейського, демократичного, соціалізму єднатися в боротьбі проти засилля олігархії, за свої права, за соціальну справедливість, за краще майбутнє для України та її народу.

Спільними зусиллями не допустимо рейдерського захоплення СПУ, зупинимо наступ неонацистів!

Степан БУЛЬБА,
 
заступник Голови СПУ
 з питань ідеології

Переглядів: 1219   Коментарів: 1   

Схожі новини:

Політика – брудна справа, якщо нею займаються безчесні особи

Ми зберегли нашу СПУ. Настав час роботи з відновлення її авторитету в суспільстві

З приводу коментаря О.Мороза

Вимагаємо припинити рейдерське захоплення Соціалістичної партії України!

Не допустимо рейдерського захоплення СПУ! Неонацизму – НІ!

Коментар залишив: Сергей МАНУЙЛЕНКО
Дата: 2017-08-25

ЗА ПРОСТЫХ ЛЮДЕЙ! ЗА СЕРГЕЯ КАПЛИНА! НЕТ - НАЦИЗМУ В УКРАИНЕ!

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове