Загружаю…
Про ситуацію довкола СПУ та основні завдання поточного періоду
З приводу інтерв’ю Олександра Мороза телеканалу «112» від 18.05.2018 р.
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5238
Коментарів: 1518
Людей на сайті:7

У США з'явився новий інструмент стримування Росії

Автор: DT.UA

Дата: 2017-08-04

Експортуючи газ в Європу, Вашингтон кине виклик тому, як Москва використовує енергоносії в політичних цілях.

Завдяки новим технологіям США переживають бум видобутку природного газу. Вони стануть третім найбільшим у світі експортером зрідженого газу до 2020 року. США усвідомили можливість і прямують до лідируючої ролі на міжнародних ринках газу, кидаючи виклик енергетичному домінуванню Росії в Європі.

Про це в статті для Atlantic Council пише експерт Центру Белфера з науки і міжнародних відносин Гарвардської школи Кеннеді Мері Дугас.

Вона нагадує, що під час виступу в Польщі президент США Дональд Трамп сказав, що США забезпечить європейцям доступ до альтернативних джерел газу, щоб "Польща і її сусіди більше ніколи не були заручниками одного постачальника", маючи на увазі Росію. Ці його слова прозвучали після хвилі невдоволення у Європі законом про санкції США проти Кремля, які на той час ухвалив Сенат. Тепер документ схвалили обидві палати Конгресу і президент. Автор нагадує, що європейські політики критикували Америку за закон про санкції і радили не втручатися у справи Європи в галузі енергетики. Нові американські санкції заважають побудові ГТС "Північний потік-2", через яку Москва хоче транспортувати газ в Німеччину в обхід України.

Експерт з глобальних енергетичних ринків Агнія Грігас зауважує, що Росія часто використовує "Газпром" як політичний інструмент в Європі і Євразії. Але вона підкреслює, що навіть в разі побудови "Північного потоку-2", російське домінування в енергетиці Європи буде скорочуватися. Країн, які проти проекту, більшає, оскільки вони почуваються впевненіше від нових можливостей імпорту газу з інших країн, зокрема із США. Литва, яка збудувала термінал для прийому зрідженого газу, вже підписала угоду з Вашингтоном про поставки. Польща вже почала отримувати перші об'єми зрідженого американського газу і підписала угоди про нові. Всі ці зміни, які відбуваються завдяки сланцевому буму в США і енергетичній стратегії ЄС, ставлять за мету добитися диверсифікації і ефективності, яка забезпечить європейські країни більш привабливими енергетичними партнерами, ніж Росія.

Глобальний експорт зрідженого газу зросте щонайменше на 20%. Таким чином, може з'явитися енергетична конкуренція між США і Росією не лише на європейському ринку, а й в цілому світі. Москва збирається відкрити свій третій термінал для зрідженого газу. Він з'явиться в Арктиці. Якщо все вдасться, російська компанія "Новатек" зможе закріпити роль Росії на ринку зрідженого газу і тим самим протиставити її США.

Автор зауважує, що розширяючи і нарощуючи до максимуму експорт зрідженого газу в Європі і Азії, Вашингтон може капіталізувати свою сланцеву революцію, створивши новий світовий ринок газу. Традиційний газовий ринок, в якому домінують російські поставки через ГТС, втратить статус-кво, оскільки з'являться нові гравці і форми взаємовідносин.

Раніше видання Bloomberg писало, що поставки вугілля США в Україну стануть частиною стримування Росії. На церемонії в Києві пенсільванська компанія Xcoal Energy & Resources LLC оголосила про угоду з українською "Центренерго" про поставку 700 тисяч тонн вугілля для теплозабезпечення впродовж наступного зимового періоду. Виконавчий директор "Центренерго" Олег Коземко сказав журналістам, що перші 210 тисяч тонн Україна купить по ціні 113 доларів за тону.

Також повідомлялося, що Трамп хоче продавати Україні "мільйони тонн вугілля". Він також зазначив, що зараз є багато місць, куди США можуть продавати своє вугілля.

За матеріалами: DT.UA

Переглядів: 142   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове