Загружаю…
Про ситуацію довкола СПУ та основні завдання поточного періоду
З приводу інтерв’ю Олександра Мороза телеканалу «112» від 18.05.2018 р.
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5260
Коментарів: 1550
Людей на сайті:6

Троє із восьми нардепів Полтавщини проголосували за медреформу

Автор: Ян ПРУГЛО

Дата: 2017-10-21

Із присутніх в залі нардепів від Полтавської області троє проголосували «За», по одному «Проти» та «Утримався», інші - відсутні

Сьогодні Верховна Рада України проголосувала за Закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (№ 6327), один з ключових в рамках медичної реформи. За таке рішення віддали голоси 240 народних депутатів.

Цей документ має запустити нову модель фінансування. Він передбачає зміни у фінансуванні лікування, зокрема, заснування системи державного соціального медичного страхування. Застраховані особи можуть отримати медичні послуги та ліки повністю або частково за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування в закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності та в осіб-підприємців. Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції зможуть фінансувати місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я, зокрема оновлювати матеріально-технічну базу, робити капітальний ремонт закладу, підвищувати оплату праці медичних працівників (програми «місцевих стимулів»), а також забезпечувати місцеві програми надання населенню медичних послуг, які потребують мешканці

Народні депутати від Полтавщини визначили свою позицію наступним чином:

Округ

Депутат

Фракція

Голосування

144

Сергій Каплін

БПП «Солідарність»

Проти

145

Юрій Бублик

Позафракційний

За

146

Юрій Шаповалов

Відродження

Відсутній

147

Олег Кулініч

Відродження

Утримався

148

Костянтин Іщейкін

БПП «Солідарність»

За

149

Андрій Река

Народни Фронт

За

150

Костянтин Жеваго

Позафракційний

Відсутній

151

Руслан Богдан

ВО «Батьківщина»

Відсутній

Нардеп Сергій Каплін, єдиний, хто серед полтавців проголосував «Проти», прокоментував «Полтавщині» свої аргументи:

- По-перше, якщо раніше був ланцюг фінансування: бюджет-область-лікарня, то зараз створюється окрема структура, куди Кабмін буде призначати керівників, які у ручному режимі і напряму розподілятимуть 80 млрд. грн. Комусь більше, комусь менше, а комусь - нічого. Це фактично підкуп лояльності, в тому числі депутатів-мажоритарників. Такі собі «аптечки Матковського» державного рівня. По-друге, керівники закладів стануть самостійними господарями окремих господарських структур, що призведе до підвищення коефіцієнту корупції. По-третє, немає ефективної вертикалі та й ресурсів, щоб впровадити цю систему, тому вони розвалять стару систему і не створять нової. Вчетверте, це знищить сільську медицину, бо реформа фактично ліквідовує ФАПи, вони повинні укладати договори із приватними фірмами, це прихована приватизація і знищення ФАПів. І наостанок - реформа змусить лікарів перетворитися на ФОПів і ходити шукати дорогі двері в квартирах, щоб укладати договір на медобслуговування, а соціально незахищені верстви залишаться без медобслуговування. Думаю, що із 80 млрд. гривень вкрадуть 8 млрд. Це і є «ціна питання».

Ще один народний депутат Ольга Богомолець на своїй сторінці у Facebook так охарактеризувала новий закон: «Попередні розцінки на медичні послуги по співоплаті шокують: після прийняття законопроектів міністерства люди вимушені будуть платити від 100 000 гривень та більше за висококваліфіковану медичну допомогу та операції... Представники медичної спільноти та фахівці впевнені, що єдина мета «медреформи» від МОЗ - забрати в громад 100 мільярдів гривень, сконцентрувати їх в одних руках та потім розікрасти... Наслідком цього рішення стане закриття лікарень, скорочення лікарів, ліквідація швидкої допомоги, зникнення сільської медицини та жахливі ціни на лікування важких хвороб, які вимірюються сотнями тисяч гривень».

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

Переглядів: 227   Коментарів: 0   

Схожі новини:

Пацієнт буде жити

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове