Загружаю…
ПОСТАНОВА з’їзду партійного активу Соціалістичної партії України від 12 січня 2019 року
Про участь партійних організацій СПУ в кампанії з виборів Президента України 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5263
Коментарів: 1556
Людей на сайті:2

СПУ започаткувала свою Вищу партійну школу

Автор: Павло Квіта

Дата: 2017-11-10

7 листопада в Києві – у день сторіччя революційних подій 1917 року – відбулася презентація Вищої партійної школи Соціалістичної партії України.

У своєму виступі перед учасниками заходу – представниками регіональних партійних організацій Голова СПУ народний депутат України Сергій Каплін наголосив, що тільки через вивчення і врахування уроків історії, а особливо останніх 100 років, засудження злочинців, що скомпрометували ліву ідею, можна сформувати не популістський, а конструктивний новий лівий курс для України.

«В Україні ідеологічні партії можна порахувати на пальцях. Соціал-демократи, соціалісти, крапка. Усі інші займаються банальною політичною спекуляцією та популізмом. Результат – політична корупція, відсутність змін на краще, бідність, війна. Ідеологічна безхребетність партій – прокляття України. Сьогодні символічна дата. За останні 100 років лівими зроблено чимало помилок і нам потрібно відповідати на ці виклики. На часі говорити про ліву ідею поза темою ленінізму. Соціалізм, соціал-демократія – світовий тренд: наші ідеологічні побратими - друга за чисельністю фракція в Європарламенті. За останніми дослідженнями, 40% американців підтримують ідею патерналізму – сильної держави, яка є в основі соцдему. Україна має бути й буде в авангарді цих процесів», - наголосив Голова Соціалістичної партії України. 

У рамках Вищої партійної школи соціалісти вивчатимуть ідеологію, Програму СПУ, тактику і стратегію виборчої боротьби. Лише з її випускників формуватиметься пул регіональних лідерів та кандидатів у владу на всіх рівнях, а також національний кадровий резерв лівих для Тіньового уряду. Коло дисциплін, які викладатимуться у ВПШ СПУ: від історії українського і європейського соціалізму до політичного маркетингу та психології успіху й соціального впливу. Вивчатимуть слухачі школи, як захищати права людини, як формувати ефективну бюджетну систему та як генерувати державні управлінські рішення. Продемонструє на практиці це Тіньовий уряд лівих. Він здійснюватиме моніторинг та експертний аналіз рішень Кабінету Міністрів, пропонуватиме альтернативні, на основі соціальної справедливості, рівності, солідарності.

Для проведення занять будуть запрошуватися відомі політологи та політтехнологи, викладачі суспільних наук вищих навчальних закладів, представники державної влади та органів місцевого самоврядування, громадські діячі - прихильники ідеології демократичного соціалізму, представники зарубіжних соціалістичних і соціал-демократичних партій.

Форми і методи занять: лекції, семінари (вебінари), круглі столи, дебати, тренінги і практикуми, самостійна робота.

Презентуючи програму Вищої партійної школи заступник Голови СПУ з питань ідеології Степан Бульба, зокрема, відзначив:

«Завдання, більше того, доля кожної партії – боротьба за владу, адже саме влада є знаряддям, інструментом реалізації партійної програми.

Усе це повною мірою стосується й Соціалістичної партії України. Натомість важливо наголосити, що СПУ ставить за мету отримання влади не в результаті революцій чи збройних переворотів, а на основі перемоги на виборах.

Звідси логічний висновок, що основною метою навчання активу СПУ повинна бути підготовка партійців до якісного виконання своїх функцій, озброєння їх знаннями і практичними уміннями діяти для забезпечення перемоги партії на виборах і в подальшому – ефективної роботи в органах влади всіх рівнів.

У розробці програми взяли участь обласні комітети СПУ, багато досвідчених партійців, зокрема: Олександр Дубінський і Микола Баранов (м. Харків), Петро Тігунов, Ігор Панюта, Василь Моісеєв і Валентин Лукашов (м. Київ), Світлана Кучерява і Корнелій Волошин (м. Чернівці), Роман Поліщук (м. Луцьк) та інші.

Разом з тим хочу зауважити, що ця програма - не догма, тематика навчання буде корегуватися з урахуванням конкретних обставин і поточних завдань. Точно так буде обиратися і методика занять, для забезпечення їх найбільшої ефективності.

Під час формування програми ми виходили з такого:

1. СПУ – це масова політична партія з розгалуженою структурою місцевих організацій, фіксованим членством, високим ступенем організованості та дисципліни, регламентованим чітко визначеними статутними нормами на основі принципу демократичного централізму, незалежності від грошових мішків – олігархічного капіталу.

2. Соціалістична партія України орієнтується на широку співпрацю з громадськими організаціями, насамперед із профспілками, вирішуючи завдання захисту інтересів простих людей-трудівників – робітників, селян, інтелігенції, представників дрібного й середнього підприємництва, молоді та пенсіонерів – усіх верств населення, які формують соціальну основу нашої партії.

3. СПУ – державницька партія, яка основоположним принципом своєї діяльності визначає захист суверенітету й незалежності України. СПУ – партія патріотів України. Водночас ми рішучі противники націоналізму і політичного радикалізму, які ведуть до міжнаціонального протистояння, тим самим загрожуючи самому існуванню України як неподільної унітарної держави.

4. І головне. СПУ – ідеологічна лівоцентристська партія, діяльність якої базується на ідеології соціал-демократії, демократичного соціалізму.

Ми виходимо з того, що у ХХ столітті, а особливо після Другої світової війни, соціал-демократія стала однією з провідних політичних сил у багатьох країнах світу, і передусім у Європі.

Ми - за еволюційне перетворення капіталістичного суспільства у стан демократичного соціалізму, виходячи з того, що мета демократичного соціалізмусуспільство, де отримають подальший розвиток основні його цінності – свобода, соціальна справедливість і солідарність, де кожен зможе жити повноцінним життям, повністю реалізуючи свої здібності, користуючись гарантіями дотримання прав людини і громадянина», - наголосив Степан Бульба.

Павло Квіта

Переглядів: 439   Коментарів: 3   

Коментар залишив: За правду!
Дата: 2017-11-11

Для в.в.в. - "в" у кубі. Треба бути повним "д" у квадраті, щоби молоти таку нісенітницю. СПУ не знищена саме завдяки тим, хто не зрадив її, незважаючи на всі бандитські потуги устенок і йому подібних. Чогось складається враження, що вам більше до снаги бути разом із Устенком і Кивою. Але то ваші проблеми, СПУ ж із молодим,енергійним,амбітним і цілеспрямованим Головою Сергієм Капліним - справжнім соціалістом справді починає своє відродження.

Коментар залишив: Сергей Мануйленко
Дата: 2017-11-11

Главными репяхами на теле партии являются Кива, Устенко и их подельники. Но ничего страшного - отвечать им придется по Закону!

Коментар залишив: в.в.в.
Дата: 2017-11-11

Розробники програми - це ті, що довели партію до теперішнього стану, тобто її просрали. Що, не має нових,молодих, з не комуністичним способом мислення? А цих реп'яхів на тілі партії час викинути, самі вони не відчепляться.

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове