Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1579
Людей на сайті:3

З приводу інтерв’ю Олександра Мороза телеканалу «112» від 18.05.2018 р.

Автор: Політвиконком Соціалістичної партії України

Дата: 2018-05-22

Заява Політвиконкому СПУ

18 травня 2018 року колишній голова СПУ Олександр Мороз в інтерв’ю телеканалу «112» оприлюднив свою позицію щодо нинішньої ситуації довкола Соціалістичної партії України.

Не піддаючи сумніву право Олександра Мороза робити будь-які оцінки щодо будь-яких партій, у той же час Політичний виконавчий комітет СПУ змушений заявити про свою принципову незгоду з деякими судженнями шановного політика.

Передусім зобов’язані спростувати слова Олександра Мороза про те, що сьогодні саме він є головою СПУ. Насправді О.О.Мороз – і він про це зазначає у своєму інтерв’ю – уже два місяці є головою партії, яка називається «Соціалістична партія Олександра Мороза». Також нагадуємо, що в червні 2014 року Мороз за власною публічною заявою покинув лави СПУ, і, цілком зрозуміло, що, не будучи нині в СПУ, він не може її очолювати.

Точно так не є головою Соціалістичної партії України Ілля Кива, але вже з іншої причини – ми ніколи, ні за яких умов не дозволимо, щоб, нехтуючи принципом демократичного централізму, будь-хто очолив СПУ шляхом рейдерського захоплення партії. Саме тому жоден із членів СПУ не пішов до так званих «соціалістів Киви».

Політвиконком СПУ наголошує, що Головою Соціалістичної партії України є народний депутат України Сергій Миколайович Каплін, обраний 30 вересня 2017 року з’їздом СПУ. Нереєстрація ж Мін’юстом рішення з’їзду означає тільки одне – продовження політики беззаконня стосовно тисяч і тисяч справжніх соціалістів та прихильників СПУ.

За цих обставин заклики Олександра Мороза вступати в його партію, по суті, означають відмову Мороза від боротьби за Соціалістичну партію України та проти свавілля олігархічних кланів та їх криміналізованих посіпак, які планують використати політичний бренд СПУ у своїх інтересах за рахунок дискредитації ідеї лівоцентризму.  

До речі, у серпні 2014-го, коли за участі Мороза створювалася Політична партія «Соціалісти», схожі пропозиції вже лунали, але, на щастя, не були підтримані, натомість наполегливі зусилля активістів СПУ завершилися ухвалою Вищого адміністративного суду України від 13 червня 2017 року, який зобов’язав Мін’юст зареєструвати керівництво і Статут СПУ згідно з рішеннями ХХ з’їзду. Отже, всі інші дії Мін’юсту щодо реєстрації якихось осіб керівниками СПУ є юридично нікчемними, такими, що не мають правових наслідків. Рано чи пізно чиновники Мін’юсту змушені будуть виконати ухвалу ВАСУ, так само як і визнати Головою СПУ Сергія Капліна, обраного реальним, а не фейковим з’їздом СПУ.

Що ж до об’єднання. Як відомо, 30 вересня 2017 року на Всеукраїнському з’їзді соціалістів, соціал-демократів та профспілок було проголошено створення єдиного Блоку лівоцентристських сил та профспілок України. «Сподіваюся, що це справді один із кроків до згуртування лівих, лівоцентристів…, простіше: нормальних людей. Щоб подолати режим і його політику на знищення держави, потрібно об’єднати усіх, хто сьогодні під вивіскою тієї чи іншої партії, або й поза партіями хоче справедливості і можливості жити в своїй країні», - так Олександр Мороз прокоментував створення Блоку на сайті Черкаського обкому СПУ «Супутник чесного життя».

Цілком погоджуючись із даною оцінкою, Політвиконком СПУ виражає надію, що керівництво «Соціалістичної партії Олександра Мороза» теж долучиться до єдиного Блоку лівоцентристських сил України, аби спільними зусиллями досягти перемоги на наступних виборах, здобути владу, необхідну для реалізації програмних завдань на засадах європейського – демократичного соціалізму, в інтересах України і її народу.

Політвиконком Соціалістичної партії України
22 травня 2018 року

Переглядів: 967   Коментарів: 8   

Коментар залишив: Юрій Луговський
Дата: 2018-05-24

Вихід очевидний - Федерація демоккратичних, соціальних, правових організацій, де за майбутнім статутом (як у профспілок) буде політичне місце і право приймати рішення всім членам організацій, а не тільки їх лідерам. Як у СДПН. Партійний пеферендум затвердив рішення керівництва про угоду з Меркель. У нас поки всі партії і відносини міє ними та всередині - авторитарні, а не демократичні.

Коментар залишив: Сергей Мануйленко
Дата: 2018-05-24

Лично я поддерживаю Волошина. Я бы с Морозом даже и на гектар рядом не сел!!!

Коментар залишив: Сергей Мануйленко
Дата: 2018-05-24

Волновахский районный комитет Социалистической партии Украины поддерживает заявление Политисполкома СПУ. Нужно усилить борьбу с Минюстом, чтобы они выполнили решение суда.Один поход на Минюст - это мало!!!

Коментар залишив: Терентиевич
Дата: 2018-05-23

Сами хотели Рудькоского, забыли. Вы предали Мороза. А теперь его обвиняете в предательсве и трусости. И ещё вокруг пустого места не объединяются. Просрали партию, а виноватым Мороза делаете.

Коментар залишив: Магда
Дата: 2018-05-23

Умники! Вы кто? Сначала зарегистрируйтесь в Минюсте, а потом "Об'єднуйтесь". Объединяться вокруг пустого места - нет никакого логического смысла. На сегодняшний день вы никто и зовут вас никак.

Коментар залишив: Кандагар
Дата: 2018-05-23

Вышеупомянутое интервью ничего, кроме недоумения, не вызывает - чего стоит одна лишь его похвальба известного негодяя Кивы! Но Мороз и в лучшие свои времена не отличался честностью и мужеством. Вот и теперь, похоже, в очередной раз сторговался с властью, чтобы не допустить возрождения СПУ под руководством тех, кто остался в ее рядах и продолжает борьбу за свою партию. В этой связи эпитеты типа "шановный" в отношении Мороза вряд ли уместны.

Коментар залишив: Валентина
Дата: 2018-05-22

Намагання Мороза реанімувати СПУ можна було б ще зрозуміти і підтримати 4 роки тому, а зараз це фарс "і в одну воду неможливо увійти двічі".

Коментар залишив: Корнелій Волошин
Дата: 2018-05-22

Підтримую Заяву Політвиконкому СПУ, але занадто толерантну щодо Мороза. Це зрадник тих людей, які створювали й розбудовували СПУ, а зараз борються з рейдерством. Теперішні його дії шкідливі для відродження лівого руху в Україні, тому небезпечно кликати «керівництво «Соціалістичної партії Олександра Мороза» до єдиного Блоку лівоцентристських сил України.

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове