Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1581
Людей на сайті:3

Вимагаємо переглянути рішення В.Ющенка щодо присвоєння С.Бандері звання «Герой України»

Автор: прес-служба СПУ

Дата: 2010-03-01

Звернення
Політичної партії «Всеукраїнська партія «Дітей війни» ,
Соціалістичної партії України
та Героїв України
до Президента України В.Ф. Януковича

Шановний Вікторе Федоровичу!

Соціалістична партія України і Всеукраїнська партія дітей війни звертаються до Вас як до Президента України з проханням відновити історичну справедливість і визнати недійсним незаконний Указ президента України № 46/2010, підписаний Віктором Ющенком, про присвоєння звання Герой України з удостоєнням ордена Держави Степану Бандері.

Ми вважаємо, що це один з найнегативніших указів у новій українській історії, оскільки він реабілітує діяльність фашистських колабораціоністів і демонструє позицію України на рівні президентської влади рухатися шляхом реалізації злочинних ідей нацизму. Це украй небезпечна тенденція, особливо напередодні святкування 65-ї річниці Великої Перемоги. Ми не можемо дозволити собі зганьбити пам’ять наших батьків і дідів, які здолали фашизм.

Ми не маємо морального права ставити в один ряд ветеранів Другої світової війни, героїв Великої Вітчизняної зі зрадниками і посібниками фашистів. На тлі звірств, що робилися під проводом С.Бандери, меркнуть навіть злочини есесівців. Про це свідчать спогади в’язнів концтаборів, свідоцтва очевидців, історичні монографії і офіційні документи ряду міжнародних організацій та Міжнародного військового трибуналу у Нюрнберзі.

Упевнені, що Ви розумієте необхідність збереження громадського миру і стабільності, гідної і шанобливої оцінки історичного минулого українського народу, його подвигу у Великій Вітчизняній Війні.

Вважаємо, що втручання політиків в історичні події, нагородження державними нагородами одіозних історичних персон – неприпустимо, оскільки поглиблює конфлікти в суспільстві, розколює Україну. Оцінку історичним подіям повинні давати історики, але, перш за все, український народ, а не політики від імені народу. Колишня влада узурпувала право «від імені народу» здійснювати вчинки, які провокують громадянське протистояння, демонструють патологічну ненависть до інших народів. Це пора припинити.

Не менш небезпечною тенденцією є прагнення через «героїзацію» настільки одіозних історичних фігур загострити відношення з сусідами України – Росією і Європою. Результатом такого «історичного насильства» стали переписані підручники та духовна інвалідність підростаючого покоління. Необхідно завершити експерименти з історією України!

Ющенко в черговий раз показав свою зневагу до законів України, оскільки його указ є прямим порушення закону «Про державні винагороди України», згідно з яким дане звання може бути присвоєне лише громадянам України. А Степан Бандера ніколи не був громадянином України! Тому з юридичної точки зору цей указ абсолютно незаконний і протиправний. Більш того, згідно з Статутом звання «Герой України» № 114/2002 від 02.12.02 р. цієї нагороди можуть бути удостоєні громадяни України за заслуги, пов’язані з розвитком незалежної України, а не здійснені в минулому.

Указ екс-президента Ющенка про присвоєння звання Героя України нацистському колабораціоністу – це і ляпас світовій спільноті. Внаслідок такої зовнішньої політики Україна може опинитись в міжнародній ізоляції. Європейський Союз, Польща, Росія, Ізраїль, Словенія, Чехія вже висловили свою негативну оцінку героїзації фашистських злочинців. Так, впливові громадські організації Польщі, Європейський центр геополітичного аналізу Польщі і Міжнародний інститут новітніх держав готуються подати позов до Національного суду країни, в якому вимагатимуть визнання Героя України Степана Бандеру нацистським злочинцем, винним у геноциді польського народу. Організації вимагають визнати Бандеру винним у масових вбивствах більше 200 тисяч польських громадян у період 1941–1945 років. Співробітники Центру Симона Візенталя украй обурені діями Віктора Ющенка відносно Степана Бендери. Вони назвали Бандеру нацистським прибічником і поклали на його послідовників провину за загибель тисяч євреїв в роки Другої світової війни. Правозахисники виражають «якнайглибшу відразу тими почестями, яких удостоївся Бандера, що співробітничав з нацистами на ранніх етапах Другої світової війни, і чиї послідовники мають відношення до вбивств тисяч євреїв і людей інших національностей». Європарламент у своїй Резолюції щодо України висловив жаль щодо того, що президент Ющенко присвоїв лідеру Організації українських націоналістів Бандері, "який співпрацював з нацистською Німеччиною, звання національного героя України", і висловив сподівання, що нове українське керівництво перегляне таке рішення в зв'язку зі своєю відданістю європейським цінностям.

Герой України—найпочесніше звання держави. Справжні Герої України роками трудилися на благо держави та її людей, їх діяльність—приклад для наслідування молодому поколінню. В.Ющенко принизив багаторічну працю цих людей, поставивши їх в один ряд з псевдогероєм.

Вікторе Федоровичу, ми звертаємось до Вас з вимогою не залишитися осторонь від відновлення історичної справедливості, відмінити Указ президента України № 46/2010

і на загальнополітичному рівні заблокувати будь-які прояви неофашизму і тероризму в Україні.

З повагою,

Герой України,
Голова “Всеукраїнської партії
Дітей війни”

А.М.Пачевський

Перший секретар Політради Соціалістичної партії Україні

М.М. Рудьковський

Герой України,
Почесний Генеральний директор ВАТ
“Турбоатом”,
Заслужений машинобудівник України,
кавалер ордену “За заслуги” I, II та III ступенів,

А.О. Бугаєць

 

Переглядів: 1160   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове