Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5274
Коментарів: 1576
Людей на сайті:3

Концепція основних напрямків відродження села і агропромислового комплексу України

Автор: Товариш

Дата: 2009-11-09

Головна мета Концепції – визначити комплекс заходів, спрямованих на досягнення сталого розвитку агропромислового виробництва, та забезпечення продовольчої безпеки України і відродження села.

В заходах передбачається вирішення низки важливих проблем щодо реформування економічних, організаційних, матеріально-технічних, соціальних і правових відносин в агропромисловій сфері. Зокрема – освоєння і відродження ефективних форм господарювання, забезпечення кооперації всередині аграрної галузі, переоснащення матеріально-технічної бази, проведення продуманої фінансово-кредитної, цінової, податкової і митної політики, підвищення доходів сільськогосподарських виробників.

Концепція орієнтує на створення гідних умов проживання на селі, на престижність сільськогосподарської праці, організацію додаткових робочих місць за рахунок підсобних виробництв і промислів, на поліпшення життєво необхідної інфраструктури села, відновлення його культурних традицій.

Аналіз і оцінка нинішньої ситуації на селі

За роки незалежності, особливо за останнє десятиліття, в усіх галузях агропромислового комплексу відбувався різкий спад виробництва продукції і зниження його виробничого потенціалу. Ситуація в цілому характеризується системною, найглибшою кризою. Це наслідок злочинних реформ, проведених владою, продуманого, цілеспрямованого руйнування агропромислового комплексу і укладу сільського життя. Під впливом зарубіжних наставників і доморощених неуків при владі та потуранні лженауковців нищилась основа соціального ладу, а виявилось – нищиться основа життя людей, основа існування держави.

Особливе занепокоєння викликає стан земельних ресурсів. Йде процес деградації, запустіння земель. Щорічно площі еродованих земель збільшуються на 80-100 тисяч гектарів, підвищується кислотність і засоленість ґрунтів, знижується їх родючість.

Практично не ведеться ніяких робіт з реконструкції і підтримки в робочому стані меліоративних систем. Більшість із них розграбовані або фізично зносилися, виведені з експлуатації.

На переважній більшості площ забуті науково-обґрунтовані системи землеробства. Скрізь ігнорується система сівозмін – азбука землеробства, умова підтримки природної родючості землі.

Деградація галузі, обезцінення при тому землі як основного виробничого фонду передбачалась для підготовки його до спекулятивного продажу за безцінь. Не випадково президент вчергове наполягає на зупиненні мораторію на продаж землі, догоджаючи світовому фінансовому капіталу, нехтуючи волею переважної більшості громадян України.

Також не випадково набирає темпи процес неконтрольованого, антизаконного продажу земель і виведення їх із сільськогосподарського обігу. Владою свідомо і тупо порушується конституційна норма про те, що земля є загальнонародною власністю.

Кризові явища в АПК тісно пов’язані з соціально-демографічною ситуацією на селі. Через масове безробіття і безнадію, нестерпні умови життя найбільш активна частина селян виїхала із сіл у пошуках кращої долі. Відбувається по суті зселення людей із землі, процес, про загрозу якого всі роки незалежності б ’ють тривогу соціалісти. Сьогодні цей процес став незаперечним фактом. Внаслідок цього різко посилилась деформація вікової структури сільського населення. Сьогодні на кожну тисячу працездатних в селі припадає близько 760 пенсіонерів і непрацездатних. Близько 18 тисяч сіл не можуть відродитися і приречені на вимирання. В більше половини за рік не народжуються діти. Рівень смертності в сільській місцевості перевищує народжуваність в 2,6 рази. При бездіяльності державної влади село перетворюється в рукотворну руїну.

За 1998-2008 роки внаслідок нееквівалентних взаємовідносин на ринку та через ціновий диспаритет на спожиту промислову продукцію та виробничі послуги у сільського господарства відібрано більше 160 млрд. грн. За цей же період галузь одержала з держбюджету трохи більше 21,4 млрд. грн. (причому 16 млрд. з цієї суми припадає на 2007 рік, коли при владі були представники антикризової коаліції, в тому числі – соціалісти.

За останні роки майже нічого не робиться в соціальній сфері. У селах (а їх в Україні більше 28,5 тисяч) практично повністю занепали комунальне і побутове обслуговування. Лише п’ята частина сільських населених пунктів мають водопровід. Серйозні проблеми виникли з транспортним сполученням, діяльністю медичних установ, шкіл та дошкільних закладів. Майже 5 тисяч сіл не мають шкіл, причому в 90% з них проживають по 40-60 дітей шкільного віку. Відсутні заклади охорони здоров’я в 2400 селах з населенням понад 500 чоловік. Користуються привізною водою більше 2,3 тисячі сіл з населенням в кожному понад 800 чоловік.

Вкрай негативно позначилось на умовах життя руйнування усталених колективних форм господарювання. Курс на фермеризацію, який здійснювала влада, прикриваючи свої наміри, не був сприйнятий селянством і ніяк не підтриманий державою. Фермерський рух фактично не відбувся і не вирішив жодної соціально-економічної проблеми. В той же час господарства, де збережені кооперація, колективні форми організації виробництва, вистояли навіть в умовах по суті злочинних дій влади. Вони захистили селян роботою, помірними заробітками, підтримкою соціальних закладів.

Державою цілеспрямовано знищувалася матеріально-технічна база сільського господарства. Створена страшна картина нищення та спустошення виробничого потенціалу. В даний час із решток майна, збереженого в АПК, зношеність техніки, устаткування і виробничих приміщень складає зверх 90 відсотків. Більшість тваринницьких ферм розвалені. У десятки разів зменшилося внесення на полях органічних і мінеральних добрив та застосування засобів захисту рослин і тварин.

Переглядів: 1994   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове