Загружаю…
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Україна потребує зміни влади!
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5271
Коментарів: 1567
Людей на сайті:1

Життя і філософія того, хто рятував Україну

Автор:

Дата: 2010-07-08

Одним з кандидатів на посаду Голови Соціалістичної партії України Олександр Мороз назвав нинішнього міністра економіки України Василя Петровича Цушка. Про нього читайте у цьому матеріалі.

Василь Петрович Цушко народився 1 лютого 1963 року в сім'ї колгоспників в селі Надрічне Тарутинського району Одеської області. У 1978 році, після закінчення восьми класів середньої школи, вступив до Ізмаїльського технікуму механізації та електрифікації сільського господарства. У 1982 році закінчив технікум, отримавши спеціальність техніка-механіка, і вступив на економічний факультет Одеського сільськогосподарського інституту.

Після закінчення першого курсу був призваний на строкову військову службу. В 1985 році демобілізувався і повернувся в інститут, закінчивши його в 1988 році.

Вже в серпні 1987 року зайняв посаду економіста в виноробному радгоспі імені Лазо, а в лютому 1988 року був призначений заступником директора радгоспу "Прогрес" у селі Вознесенка-II. У липні 1989 року повернувся в радгосп імені Лазо, ставши його директором.

У 1994 році В.П. Цушко вперше був обраний депутатом Верховної Ради, отримавши перемогу в другому турі голосування у виборчому окрузі рідного Тарутинського району. У парламенті він став членом комітету з фінансів і банківської діяльності. У 1997 році нагороджений орденом "За заслуги" III ст.

У березні 1998 року був знову обраний депутатом Верховної Ради. Він не пройшов за виборчим списком блоку СПУ і СелПУ "За правду, за народ, за Україну!", що отримав 29 депутатських мандатів, бо займав у ньому 45-е місце, зате переміг у виборчому окрузі №140 Одеської області, набравши 42,6% голосів. За підтримки СПУ він став секретарем комітету з фінансів і банківської діяльності.

У вересні 1998 року Василь Цушко залишив пост керівника Одеської обласної організації Селянської партії України і пішов з Вищої ради партії. У 2001 році Василь Цушко і редактор газети "Сільські вісті" Іван Бокий вирішили створити Партію захисту інтересів селян. Партія була зареєстрована у вересні 2001 року, але в січні 2002 року злилася з СПУ, а Цушко і Бокий стали членами Політради СПУ.

У квітні 2002 року був обраний народним депутатом за списком СПУ, в якому займав 17 місце – всього партія отримала 20 депутатських мандатів. З лютого 2005 року по травень 2006 року обіймав посаду голови Одеської обласної державної адміністрації. На виборах у березні 2006 року з 120 місць в Одеській обласній раді СПУ дісталися 20 депутатських мандатів. Переможцем кампанії стала Партія регіонів (49 мандатів), а третє місце зайняв БЮТ (14 мандатів).

На виборах до Верховної Ради Василь Цушко пройшов за списком СПУ, в якому мав шосте місце (всього партія одержала 33 мандати). Цушко вирішив відмовитися від посади голови Одеської ОДА та стати народним депутатом саме через недостатньо сильну позицію СПУ в обласній раді.

25 травня 2006 року Василь Цушко став заступником голови фракції СПУ Олександра Мороза. 7 липня 2006 року О.О. Мороз був обраний Головою Верховної Ради, а В.П. Цушка в той же день обрали першим секретарем Політради СПУ і керівником фракції СПУ.

1 грудня 2006 року В.П. Цушко був затверджений міністром внутрішніх справ України в уряді Антикризової коаліції (ПР, СПУ, КПУ). 2 квітня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України, призначивши проведення дострокових парламентських виборів на 27 травня 2007 року. Парламент відмовився підкоритися указу президента, а уряд вирішив не фінансувати проведення до­строкових виборів.

5 квітня 2007 на позачерговому засіданні Ради національної безпеки та оборони було прийнято рішення зобов'язати уряд фінансувати дострокові вибори. Проти цього голосували лише Василь Цушко і перший віце-прем'єр Микола Азаров. Того ж дня Цушко розпорядився виділити понад тисячу міліціонерів на охорону будівлі Верховної Ради. 26 квітня 2007 року своїм новим указом Ющенко переніс проведення дострокових парламентських виборів на 24 червня 2007 року.

24 травня 2007 року Міністр МВС В.П. Цушко виступив на підтримку Генерального прокурора України Святослава Піскуна, звільненого в той день президентом Ющенком, назвавши дії останнього державним переворотом. Лише з допомогою озброєних бійців спецпідрозділу МВС "Беркут" Цушко потрапив до будівлі Генеральної прокуратури, де вже знаходилися Віктор Шемчук, призначений виконуючим обов'язки Генпрокурора України, і прибулі з ним співробітники Управління державної охорони України.

Вранці 25 травня 2007 року бійці спецпідрозділу МВС "Титан" витіснили з будівлі Генпрокуратури України всіх співробітників Управління державної охорони. Того ж дня Шемчук (пізніше він став нардепом за списком НУ-НС) порушив кримінальну справу проти Цушка, звинувативши главу МВС у перевищенні службових повноважень. Розслідуванням справи зайнялася СБУ. Крім того, В.П. Цушко відмовився виконувати виданий 25 травня 2007 року указ Ющенка, яким той вивів внутрішні війська з юрисдикції МВС України та перепідпорядкував їх президентові країни.

26 травня 2007 року співробітники ДАІ МВС України зупинили колони внутрішніх військ, які відповідно до розпорядження Ющенка і наказом їх командувача Олександра Кіхтенка виїхали із Запоріжжя, Донецька, Дніпропетровська та Полтави нібито для забезпечення порядку в день міста і під час проведення фінального матчу Кубка України з футболу.

30 травня 2007 року Цушко був госпіталізований з діагнозом інфаркт міокарда і розміщений у Центральному госпіталі МВС. Однак політичні опоненти побачили у хворобі міністра спробу піти від відповідальності за протиправні дії. 31 травня 2007 року на реанімаційному літаку Цушко був перевезений до німецької клініки в Ганновері. У Німеччині його прооперували.

1 червня 2007 року представникам МВС України та знайомим міністра довелося спростовувати інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про смерть В.П. Цушка. 5 червня 2007 року Цушко заявив, що зробить все для того, щоб співробітники МВС залишалися поза політикою, попутно відзначивши їх витримку і професіоналізм у ході подій у будівлі Генеральної прокуратури і при спробі направити до Києва підрозділи внутрішніх військ. У липні 2007 року він повернувся в Україну. Тоді ж з'явилася інформація про те, що всі кримінальні справи проти Цушка закриті, при цьому близький до Секретаріату Президента політолог Вадим Карасьов назвав цілком ймовірним відновлення справи проти Цушка через продовження конфлікту з Ющенком.

На початку вересня 2007 року, через місяць після початку кампанії з дострокових парламентських виборів, В.П. Цушко на зустрічі з виборцями Харкова назвав себе особистим ворогом Ющенка.

На парламентських виборах 2007 року Цушко був другим у виборчому списку СПУ. Він виступав за введення податку на багатство, виборність суддів громадянами, проти продажу землі сільськогосподарського призначення. Про себе міністр говорив: "Я жив і живу на зарплату. Не маю ні мільйонів, ні нерухомого майна, яке коштує мільйони. У цьому є моя філософія".

26 вересня 2007 року В.П. Цушко заявив про одержання матеріалів, котрі документально підтвердили, що він був отруєний теофіліном та дигоксином, які призвели до інфаркту міокарда. На наступний день він особисто передав ці матеріали Генеральному прокурору України Олександру Медведьку. 30 вересня 2007 року, в день дострокових виборів до українського парламенту, Цушко заявив про своє рішення піти у відставку з поста міністра внутрішніх справ. Своє рішення він аргументував різким погіршенням стану здоров'я.

В.П. Цушко не став депутатом Верховної Ради VI скликання, оскільки Соціалістична партія України набрала трохи менше трьох відсотків голосів і не подолала виборчий бар'єр.

У березні 2010 року, після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах, кримінальну справу проти В.П. Цушка було закрито за відсутністю складу злочину, в тому ж місяці він був призначений на посаду міністра економіки.

Василь Цушко одружений. Дружина Людмила Іванівна – медсестра за освітою. У них є син Вадим і донька Аліна.

Переглядів: 1178   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове