Загружаю…
Зберегти українську землю для наших нащадків!
З приводу позачергових парламентських виборів 2019 року
Порівняння варіантів управління багатоквартирним будинком
Як захистити свої інтереси при здачі земельного паю в оренду
«Одна на всех, мы за ценой не постоим»…
Приклад високого професіоналізму й справжнього патріотизму
Полтавський землезнавчий старт В. Вернадського
Посівний календар на 2018 рік
Календар фаз Місяця на 2018 рік
Ранкові звички, що призводять до набору ваги

Статей: 5277
Коментарів: 1581
Людей на сайті:4

Чому злочинці лишаються безкарними?

Автор: Степан Бульба

Дата: 2010-08-19

Чому злочинці лишаються безкарними?

Заява Полтавського обласного комітету Соціалістичної партії України

Як ми вже повідомляли, у ніч з 20 на 21 червня було здійснено спробу пограбування офісу Полтавського обласного комітету Соціалістичної партії України. Злочинці проникли всередину приміщення, зламавши ручки і замки трьох дверей. Потім, шукаючи гроші, поламали замки і понівечили дверцята металевих сейфів. Грошей було близько 300 грн., але загальна сума збитків, нанесених обкому СПУ, склала понад 1500 грн. Крім того, обком змушений був запровадити охорону приміщення спеціальною службою, що також потребувало немалих додаткових затрат.

У зв'язку з цією надзвичайною подією 21 червня ц.р. обласний комітет СПУ звернувся із заявою до Октябрського РВ ПМУ ГУМВС України в Полтавській області.

Майже через місяць нами було отримано постанову оперуповноваженого, у якій, зокрема, говориться (цитуємо без правок): "В ході проведеної перевірки встановити особу та обставини при яких було здійснено пошкодження вхідних дверей не представилось можливим… Таким чином приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що в діях невідомої особи формально вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 194 КК України, але так як враховуючи те, що пошкодженням чужого майна являється пошкодження, яке в 250 і більше разів перевищує неоподатковані мінімуми громадян, збиток завданий не значний, керуючись ст..6 п. 2 КПК України та ст. 11 ч. 2 КК України, – постановив: “В порушенні кримінальної справи за ознаками ст. 194 КК України відмовити, про що повідомити зацікавлених осіб".

Таку алогічну, абсурдну за змістом відповідь важко назвати навіть формальною відпискою, а тому виникають запитання: чому працівники міліції класифікували це правопорушення саме за ст. 194 КК України "Умисне знищення або пошкодження майна", про яке "умисне знищення/пошкодження майна" за ст. 194 може бути мова, коли наяву нахабна крадіжка з проникненням у чуже приміщення, для чого, власне, злочинцям і потрібно було зламувати-пошкоджувати замки і двері?

Читаємо Кримінальний кодекс України: "Стаття 186. Грабіж. Тобто, відкрите викрадення чужого майна. Частина 3. Грабіж, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років".

Можна було б звернути увагу й на статтю 85, частина 3: "Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище". Нарешті є стаття 15. Замах на злочин.

Але представники міліції вибрали саме ст. 194. Чому? – Очевидно, щоб на формальних підставах відмовити у порушенні кримінальної справи, про що свідчить офіційна відповідь керівника райвідділу. Цитуємо: "Повідомляю Вас про те, що працівниками Октябрського РВ ПМУ ГУМВС України в Полтавській області уважно було вивчено матеріали Вашого звернення, які надійшли 21.06.2010 року. В даній події відсутні ознаки складу злочину, передбаченого ст. 194 ч. 1 КК України (умисне пошкодження майна), а тому керуючись ст. 97 (обов'язковість прийняття заяв і повідомлень про злочини та порядок їх розгляду) КПК України, на підставі п. 2 (за відсутністю ознак злочину) ст. 6 (обставини, що виключають провадження по кримінальній справі) КПК України та ч. 2 ст. 11 КК України (малозначність) в порушенні кримінальної справи відмовлено".

Було б смішно, якби цю історію придумали гумористи. Але, на жаль, йдеться про реальний факт, подібних якому – сотні. І закономірно виникає думка: або окремі правоохоронці є примітивними непрофесіоналами, або ж із невідомих причин не зацікавлені у притягненні злочинців до відповідальності згідно із законом. За таких обставин розраховувати на ефективну протидію злочинності навряд чи варто.

Перший секретар Полтавського обкому СПУ
Степан Бульба

Переглядів: 1179   Коментарів: 0   

Додати коментар:

Введіть суму чисел

Loading
Не дамо знищити нашу партію!
Вірус проектів чи злий умисел?
А ми вам вірили…
Політвиконком СПУ дав оцінку діям ''ліквідаторів''
Наш курс – збереження і відродження СПУ
Чи підтримуєте ви створення єдиної Помісної Автокефальної православної церкви в Україні?
Чи вірите ви в те, що винних у розстрілах на Евромайдані покарають?
Прес-конференція "Соціалістична партія України: нове керівництво, програма та плани щодо місцевих виборів"

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

При використанні матеріалів сайту посилання на
прес-службу СПУ та www.spu.pl.ua обов'язкове